Skocz do zawartości

Königstiger Dragon 1/35


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może to zabrzmi radykalnie, ale ja bym je przepolerował vallejo z serii Air chrom - jest to bardzo jasny srebrny, który łatwo ściemnić wszelkimi płukankami.

Tak wygląda na samochodzie 1/24 po lakierze bezbarwnym ( srebrne boki ) http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=43688

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No no , dawaj galerie , chętnie pochylę się w zadumie

 

A co do zdjęć , to nie pisałem Ci , żebyś se dwie żarówki kupił ? Będziesz mógł wtedy robić zdjęcia po zachodzie słońca

 

Co następne ? Zlep jakieś pokractwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie bardzo się przygotowywałem, było sporo prób że szpachlami i innymi mazidłami aż w końcu w ruch poszedł śrubokręt. Też czytałem różne opinie, ale nie bardzo mnie przekonują. Śrubsztak to metoda prosta i skuteczna, trzeba tylko worek cierpliwości - jeden rządek zimmu to kilkukrotne podgrzewanie narzędzia i bardzo delikatne rzeźbienie i tak kilkaset razy. Tego co prawda nie widać w galerii, ale ten model faktycznie kosztował mnie dużo pracy, prawie 200 osobnych

ogniwek gąsienic czy kilkaset precyzyjnych pacnięć śrubokrętem to było coś

Dużo pracy ,ale efekt bardzo fajny.

Sam się zastanawiam nad jakąś metodą tylko do siedem-dwójki , tam to już jest gorzej .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubsztak to metoda prosta i skuteczna, trzeba tylko worek cierpliwości - jeden rządek zimmu to kilkukrotne podgrzewanie narzędzia i bardzo delikatne rzeźbienie i tak kilkaset razy.

 

polecam lutownicę i przyczepienie drutem grotu śrubokręta - świeża dostawa ciepła na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też standardem odpowiem - ważne że się tobie podoba.

 

Wierz mi że 4 godziny nad tym shitem sprawia że już mi się nie chce tego powtarzać i ogólnie jestem usatysfakcjonowany z efektu. Idealnego zimmu nie zrobię, bo nawet firma dragon i atak nie potrafią, przynajmniej nie taki jak na fotce oryginału.

 

Co nie znaczy że nie jestem otwarty na krytykę, ja się wkręcam w ten dział, Wy się znacie a ja poprawiam. Po prostu lepszego już mi się chyba nie uda zrobić

 

Da się, da. Zainwestuj w Green Stuff, albo Miliput. Nie jest drogo, jak policzysz, że opakowaniem zrobisz trzy Zimmerity. Szpachla jest za płynna do tego. Ta substancja powinna w czasie pracy mieć konsystencje plasteliny. Ogólnie za gruby ten Zimmerit, popraw popraw.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dobrze, że odgrzebany bo jakoś mi umkną a mam takie pytanko do autora: czy robiłeś na zimmericie wascha? Ja na razie zrobiłem na moim sierściuchu na powierzchniach bez zimmeritu i teraz zastanawiam się z czego zrobić na reszcie aby nie przesadzić (żeby w zagłębieniach tej pasty nie było za dużo brudu).

A rzeczywiście kotek udał Ci się, zazdroszczę wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.