Skocz do zawartości

MiG 15 - 1:72 Eduard


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Jest czysto i starannie. Za wlotem, na górze kadłuba linia podziału trochę popłynęła, ale to miejsce dość pracochłonne w tym modelu, więc się nie czepiam. Antenę przykleiłeś nie tam, gdzie trzeba - za kabiną powinna być zamontowana do tego krótkiego występu, nie do anteny mieczowej. Ja w swoim nie dorobiłem jej w ogóle, więc nie marudzę, ot taka uwaga Poprawisz, jak będziesz miał ochotę.

 

Generalnie czysty, ładnie wykonany model. Masz się z czego cieszyć.

 

ps. Ruchomą osłonę kabiny mógłbyś też przekleić - bardziej do przodu i tak, żeby nie było tej szczeliny pod dolną krawędzią.

 

Takie tam drobnostki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może znowu ja .....Mateusz no jestem pod wrażeniem,tymbardziej,że widzę autora który nie jest starym modelarskim wyjadaczem.......aaaaa młodzieniec,który ma smykałkę modelarską .......już widzę jakie modele bedziesz prezentował za kilka lat ......oby tak dalej-DZIAŁAJ BO JEST NAPRAWDĘ SPOKO

 

P.S. I ciesz sie że masz takie fajne hobby...bo wielu twoich rówiesników pójdzie inna drogą...nie do końca przyjemną.......to takie moje przemyślenie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem w takim razie :P nie znam się na samolotach itp ale mega mi się podoba, czysto sklejony (moim zdaniem oczywiście) i nie spodziewałem się, że jest on taki mały, ale w każdym bądź razie powodzenia, wytrwałości oraz cierpliwości przy kolejnych modelach

 

PS. Zapraszam również do oglądania moich prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne komentarze

Odnośnie anteny(właściwie to chyba linki anteny, o to chodzi?) to na zdjęciu tego samolotu, widać jak idzie do anteny mieczowej(a przynajmniej ja widzę )

Aaa, i jeszcze jedno. U nas na modelarni wbrew pozorom jest spoooro młodych wiekiem modelarzy, więc to nie jest tak że jestem jakiś jedyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie anteny(właściwie to chyba linki anteny, o to chodzi?)

 

Tak tak, o przewód antenowy chodzi.

 

Foto 1, Foto 2

 

Rzeczywiście niektóre ujęcia potrafią być mylące i wygląda to, jakby antena dochodziła do anteny mieczowej (już nie wspominając o tym, że na zdjęciach amerykańskiego zdobycznego 616 jest do niej zamocowana ), ale prawidłowo powinna być zamontowana w innym miejscu.

 

edit: Co do zbiorników - MiG-15/Lim-1 przenosiły zbiorniki tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie

 

Hmmm, ciekawe jak z tą linką w końcu. W planach Aj-pressu MiG 15 wczesny ma ją mocowaną do anteny mieczowej. Może bywało różnie w egzemplarzach pod tym względem? No nic, nawet jak jest źle to chyba nie jest to jakiś wielki błąd Owiewka kabiny jest przyklejona i może być wrażenie, że lewituje, ale jest wg. mnie i zdjęć dobrze Co do zbiorników, gdzieś widziałem też tabelkę z informacją w jakich latach, których używano ale obecnie nie mogę powiedzieć gdzie jej szukać bo nie pamiętam

 

A warsztatów to nie lubię za bardzo prowadzić, wolę wstawić galerię jeśli już Jak czegoś nie wiem, to szukam u innych, a najczęściej pytam o poradę pana Arka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także się podoba . Wygląda o wiele lepiej niż moja piętnastka.

 

No już bez przesady Twój MiG też jest niezły, a kolejny pomalowany czymś innym niż pactrą jak zapowiedziałeś będzie już zupełnie pyszny

 

Fajny. Ciekawe ujęcia.

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.