Jump to content

Panzerbefehlswagen VI Tiger I late /Tamiya/ 1:35

Recommended Posts

Witam

Przedstawiam nowy mój projekt Panzerbefehlswagen VI Tiger z tamiyi 1/35

Zimmerit robiony z miliputa i za pomocą grzebieni tamiyi. Wszystkie blachy i lufa oraz szekle to z Aber, kilka elementów jest wzięte z Tygrysa dragona. Gąsienice friulmodel. Liny holownicze eureka XXL. Będzie malowany na Tygrysa 503 sPzAbt z walk we Francji 1944 r

abe586bf4d7b2d56.jpg

62059b5a3ee33c18.jpg

d84ebc0617a8c8b3.jpg

9ba0162ee35f86cf.jpg

9a93395dcbeb69b1.jpg

e014975cb2d0635b.jpg

2363f79ef7f2766e.jpg

Dzięki że się podoba

Seb, zasada czy były wyjątki z brakiem zimmeritu pod błotnikami?

Co do zimmeritu to raczej wszystkie miały nakładany zimmerit a pózniej montowano błotniki nawet w KT czy Jagdtigerach

Dzięki że się podoba

Seb, zasada czy były wyjątki z brakiem zimmeritu pod błotnikami?

Co do zimmeritu to raczej wszystkie miały nakładany zimmerit a pózniej montowano błotniki nawet w KT czy Jagdtigerach

Krzysiek i tutaj się mylisz wszystkie "obzimeritowane" JT nie miały zimmu pod mocowaniem bocznych osłon/fartuchów w przypadku KT różnie to bywało ale faktem jest że wszystkie Tygrysy miały zimm pod osłonami

• 3 weeks later...

Ładne malowanie, w kilku miejscach na jasnym pasku widać odkurz zielonego koloru ale po brudzeniu myślę, że nie będzie tak widoczny lub nawet całkiem zniknie. Szkoda, że już nie widać tych pięknych blaszek. Wrzucił byś normalne fotki a nie linki?

Blacharka na modelu oraz samo malowanie bardzo mi się podobają .

Możesz napisać jak go malowałeś?. Tzn. dawałeś bazę z któregoś koloru ( mnie się wydaje, że zielony ) a potem dalsze kamo, czy zastosowałeś inne rozwiązanie?.

I jakie farbki zastosowałeś?.

Baza to była mieszanka Tamiyi XF-60, XF-57, X-2, X-22 później rozjaśniłem bazę z XF-55, X-2, X-22. Na bazę blutack w postaci cienkich wężyków. I pomalowałem miejsca gdzie powinien być zielony a gdzie brąz

• 6 months later...