Jump to content

MiniArt Pz.Kpfw. III Ausf.B 1:35


Recommended Posts

Witam!

Nie mogę się oprzeć i muszę zacząć go dłubać . To chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie Pz. III. Detal bardzo fajny, jakość ogniwek wysoka, plastik dość twardy, trochę nadlewek ale ogólnie wypraski robią wrażenie.

 

Zdj1190cie0147.jpg

2014-09-26_094311.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wątek dalej nie był kontynuowany. Link do galerii:  

Jak oceniasz jakość wypustu?

 

Jakoś modelu jest bardzo dobra, sporo drobnych detali, ładnie odlanych. Jedynie trochę toporne spawy i tak jak wspomniałem plastik twardawy, przypominający Alana czy starego Dragona. Pewnie z tego też powodu wszystkie ramki spakowane zostały w jeden woreczek, producent uznał chyba, że przy tak twardym plastiku nic im nie grozi.

Link to post
Share on other sites

Udało się coś zlepić?

Ja dzisiaj dostałem swój egzemplarz i muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o detale to Miniart już osiągnął wysoki poziom. Niestety na wszystkich ramkach występują problemy na styku form. Stosują wieloczęściowe formy lecz w przypadku gaśnicy nie wyszło to najlepiej :( . Sporadycznie występują wklęśnięcia, ale nic poważnego. Widać, że tworzywo się w niektórych miejscach przyklejało do formy i w efekcie powstały mini zadziory. Pomimo, że plastik twardy to jednak mam połamane km-y. Przydały by się jednak oddzielne torebki.

No i ciekawostka. Ryflowanie na lewym błotniku różni się od tego na prawym

Link to post
Share on other sites

U mnie raczej nie widzę takiego problemu, szwy na łączeniach form są w normie, gaśnica nie gorsza niż np. dragonowska. Połamanych elementów także w moim egzemplarzu nie było. Na razie bardzo niewiele zrobiłem, Walczę z grypą

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Parę fotek z początku budowy. model składa się bardzo fajnie, spasowanie bardzo dobre, jak dotąd ani grama szpachli. Trochę pracy z pilnikiem wymaga jedynie układ jezdny.

 

DSC02547b.jpg

 

DSC02545b.jpg

 

DSC02551b.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Na pewno wymienię zapinki narzędzi na fototrawione i lufy km-ów na Aberowskie. Jeśli w międzyczasie wyjdą jakieś blachy do niego to się nad nimi zastanowię

 

Witajcie

gorlocku Kolego, zapytam jeszcze raz które kalki planujesz nalepić ? Chętnie przygarnę znaczki do malowania 4, jakbyś nie potrzebował. Modelik piękny, ja mam Bracha z żywicy, ale w brew pozorom ta żywica jest piękna i modelik dokładny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

Po dłuższej przerwie wracam do Miniartowej trójki. Dorzuciłem przerobioną lufkę RB i km-y Aber/Magic of Models. Dodałem trochę spawów. Model składa się bardzo dobrze. Jak na razie największy problem stanowiła kopułka dowódcy, usunięcie szwów i przesunięć formy oraz dopasowanie jej wewnętrznych elementów przysporzyło trochę problemów.

 

DSC03441.jpg

 

DSC03464.jpg

 

DSC03461.jpg

 

DSC03443.jpg

 

DSC03466.jpg

 

DSC03471.jpg

 

DSC03468.jpg

 

DSC03476.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.