Skocz do zawartości

A-1H Skyraider Tamiya 1/48


robert p

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o możliwie szczegółowy opis wykonania okopceń

 

Na akrylowy X-35 najpierw kładłem enamel X-19 jako cały kształt kopcia i zaraz potem kładłem enamel XF-63.

 

SKAYRAIDER wspomniał wcześniej o rozcieńczaniu 1/5. U mnie wynosiło to ok. 1/8. Przy obydwu kolorach. Ciśnienie najniższe z możliwych przy którym roztwór farby jest w stanie płynnie lecieć i nie rozdmuchiwać po powierzchni tego co już na nią padło. Nadgarstek cały czas w ruchu, minimalnym, ale musi być w ruchu. Malowałem, albo raczej kształtowałem i cieniowałem to plamką ok. 1mm. Nie jestem w stanie nawet oszacować ilość "warstw", które zbudowały ten efekt, ale np. te pionowe kreski sadzy, to jakieś 2-3 ruchy po tym samym torze.

 

Zrobienie kształtu z wypełnieniem środka z X-19 zajęło mi jakieś 15 minut na jednego kopcia, tego dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zacieki super. Takie sobie są te na kadłubie miedzy skrzydłami, ale pozostałe bardzo fajne. Przy nich okopcenia z wylotu łusek, wyglądają blado. W każdym razie model zapowiada się niezwykle urokliwy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Przedtem trochę trudno było rozpoznać, co to za samolot, ale teraz wyraźnie widać, że to Skyraider

 

Bardzo ładne zacieki, ewentualnie można by pomyśleć nad dodaniem takich, które powstały podczas postoju maszyny i zaschły (pionowych, nierozmazanych przez powietrze - niewielką ilość). Często olej padał z silnika na zbiornik paliwa pod kadłubem - to tak na następny etap budowy. A na razie gratuluję efektów pracy i życzę powodzenia dalej - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za skomplementowanie zacieków. Może i ładne, ale nie tam gdzie trzeba.

 

Zmyłem i zacząłem od zrobienia zacieków/rozmyć powstających z brudu. Taka baza pod ciąg dalszy...z engine grime i wash dark brown:

 

A1H_115_zps4j1jrlmi.jpg~original

 

A1H_116_zpsnd0cjxw8.jpg~original

 

A1H_117_zpsctm6cikd.jpg~original

 

A1H_118_zpsixeoaoio.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomicie wychodzi ci brudzenie tego samolociku !!!

Dzięki

 

mam pytanko czym zmywasz model tyle razy, raz po raz może to dot 3 ??? czy coś innego ???

Coś innego

 

 

 

Tymczasem...

 

Zbiornik podkadłubowy od góry:

 

A1H_119_zpsjupewzfo.jpg~original

 

i od dołu:

 

A1H_120_zps7n47lfgh.jpg~original

 

i przymiarka do modelu:

 

A1H_121_zpsk13njqpt.jpg~original

 

A1H_122_zpsrzg2xqrt.jpg~original

 

i to coś, co jest pod skrzydłami:

 

A1H_123_zpsjdjnanx9.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żywy. Mam w planach ten samolot, tyle, ze w 72. I gdyby przypominał to twojego, to bym był bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cieszę się, że się podoba

 

zdjąłem maski i zastałem małego suprajsa:

 

A1H_128_zpsu2vahcm1.jpg~original

 

chciałem go „wydłubać” a’la kolonoskopia:

 

A1H_129_zps7sn9luzv.jpg~original

 

ale żem go jeszcze bardziej wcisnął:

 

A1H_130_zps1tcteosb.jpg~original

 

gdybym miał jeszcze jeden komplet szybek na wszelki wypadek, to pewnie bez wahania tą bym odkleił, ale że nie mam, to już tak musi zostać. Niestety.

 

Dorobiłem jeszcze wycieki:

 

A1H_131_zpsgfx5mjkr.jpg~original

 

A1H_132_zpsqnv2iuxa.jpg~original

 

A1H_133_zps9r3cwnwj.jpg~original

 

I strałem się coś zrobić z nudną górą:

 

A1H_134_zpsa0prb2dt.jpg~original

 

A1H_135_zps1mntkhui.jpg~original

 

generalnie to już nie mam na niego żadnego pomysłu i będzie za niedługo finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.