Skocz do zawartości

Eurocopter EC-135 LPR 1/72 REVELL


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz, fajnie, że znalazłeś czas, aby wrócić do tematu. Szkoda by było tego nie zakończyć. Teraz dopiero widzę, z jaką materią Ty się musisz uporać. Chodzi mi o wielkość. Zastanawia mnie jedna sprawa. Nosze masz wysunięte na bok, a przednie drzwi zamknięte. Czy jest możliwe, aby nosze w takim układzie wysunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z tym wyrzucaniem do kosza to był tylko kiepski żart?? Na pewno coś poradzisz i będzie wyglądało cacy

Jak na tą skalę to detale wykonałeś wspaniale

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, fajnie, że znalazłeś czas, aby wrócić do tematu. Szkoda by było tego nie zakończyć. Teraz dopiero widzę, z jaką materią Ty się musisz uporać. Chodzi mi o wielkość. Zastanawia mnie jedna sprawa. Nosze masz wysunięte na bok, a przednie drzwi zamknięte. Czy jest możliwe, aby nosze w takim układzie wysunąć?

 

Grzegorzu nie mam pojęcia czy jest taka możliwość Przejrzałem fotki i nie znalazłem

Niestety, nawet jakby tak nie mogło być, to nie bardzo mogę coś z tym zrobić

Przedni słupek jest tak delikatną konstrukcją że nie mam się jak do niego "dobrać".

Nawet jakbym wyciął jakoś te drzwi, to nie będę miał do czego dosztukować przedniej szyby

(moja nie chce tak ładnie pasować jak u Ciebie )

Jeśli faktycznie jakoś to koliduje, to zawszę można wsunąć nosze do środka i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie mam pojęcia czy jest taka możliwość Przejrzałem fotki i nie znalazłem

Niestety, nawet jakby tak nie mogło być, to nie bardzo mogę coś z tym zrobić .

 

Żeby wysunąć nosze koniecznie trzeba otworzyć drzwi przednie (praktycznie blokuje się je w pozycji 180 stopni do przodu, na specjalnej blokadzie, która znajduje się na obudowie rurki Pitota). Na dodatek przedni fotel musi być przesunięty do przodu, niemal w skrajne położenie.

Skoro w modelu są nosze w konfiguracji, która nie jest wykorzystywana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (nosze bez materaca, jako zbieraki) to takim drobiazgiem jak pozycja drzwi nie ma się co przejmować. Zawsze można uznać, że nosze zostały wysunięte a potem drzwi zamknięto.

 

out.php?i=954587_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wysunąć nosze koniecznie trzeba otworzyć drzwi przednie (praktycznie blokuje się je w pozycji 180 stopni do przodu, na specjalnej blokadzie, która znajduje się na obudowie rurki Pitota). Na dodatek przedni fotel musi być przesunięty do przodu, niemal w skrajne położenie.

Skoro w modelu są nosze w konfiguracji, która nie jest wykorzystywana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (nosze bez materaca, jako zbieraki) to takim drobiazgiem jak pozycja drzwi nie ma się co przejmować. Zawsze można uznać, że nosze zostały wysunięte a potem drzwi zamknięto.

 

out.php?i=954587_a.jpg

 

Bardzo serdecznie dziękuję za tę informację

niestety należę do takich osób, co właśnie się takimi drobiazgami przejmują.

Agusta mam tylko prośbę, potrzebuje jakieś zdjęcia tego materaca na noszę i mocowania pasów.

Miałbyś coś może, jeśli tak chętnie się wspomogę fachową dokumentacją.

Bo rozumiem, że brakuje tylko materaca pokrytego niebieskim fizelinowym (jednorazowym) pokrowcem...

 

Sprawa drzwi już jest załatwiona, po podklejeniu słupka cienkim hipsem udało się je wyciąć bez łamania słupka

 

Kolego GEM, już jedne drzwi przez Ciebie wycinałem co skutkowało tym, że musiałem dorobić całe wnętrze

Mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, że po tym jak "zmusiłeś" mnie do wycięcia następnych drzwi to...

 

...SPŁONIESZ W PIEKLE

Takim modelarskim gdzie są wszystkie modele, i nawet kropelki czegoś czym można to zlepić czy pomalować

 

A tak na poważnie to dzięki Grześ za czujność

 

...a miał być taki ładny, zamknięty, z piękną sylwetką modelik relaksacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezent dla Mr. Mitrandir

 

Góra noszy wygląda tak

 

out.php?i=956403_img-0002.jpg

 

Żółtym kółkiem zaznaczony jest przycisk do odblokowania oparcia, które może być ustawione pod zmiennym kątem.

 

Materac jest dzielony na trzy części. Zagłówek po zdjęciu wygląda tak

 

out.php?i=956404_img-0003.jpg

 

Kółka pokazują blokadę oparcia. Materac mocowany jest na rzepach. Tu widać, że jeden już swoje przeżył i się odkleił od podbieraków.

 

Po podniesieniu oparcie wygląda jak na zdjęciu. Widać sposób mocowania pasów w przedniej części (inny od pozostałych).

 

out.php?i=956405_img-0004.jpg

 

Mechanizm blokady podnoszonego oparcia:

 

out.php?i=956412_img-0012.jpg

 

Materac jest wyprofilowany tak, że po włożeniu stanowi płaską powierzchnię, na zdjęciu profil materaca (widok od przodu w tył).

 

out.php?i=956406_img-0005.jpg

 

Tył noszy:

 

out.php?i=956408_img-0008.jpg

 

Sposób mocowania pasów w środkowej i tylnej części ("na pentelkę").

 

out.php?i=956409_img-0009.jpg

 

Zaznaczony liniami podział materaca na trzy części, zagłówek, część środkowa (wydzielona w celu możliwości podniesienia oparcia) i część tylna, największa:

 

out.php?i=956410_img-0010.jpg

 

Podniesiona tylna część materaca ukazująca sposób jego umieszczenia (zaznaczone kółkiem mocowanie pasów):

 

out.php?i=956407_img-0007.jpg

 

No i wysunięte (tym razem w tył) nosze w całej okazałości:

 

out.php?i=956411_img-0011.jpg

 

Może załączone fotografie pomogą.

 

Z przyczyn oczywistych nie mogłem rozłożyć tych noszy na czynniki pierwsze Śmigłowiec fotografowany w trakcie dyżuru.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja bardzo dziękuję za fotki. Mnie również bardzo pomogą. Agusta nie myślałeś żeby zamieścić te fotki w dziale walkaround. Na pewno przydały by się wielu kolegom. Z tego co widzę to jest kilku chętnych do budowy tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te fotki, materacyk cud malina

Co do samych noszy, to były robione z dokumentacji firmy Aerolite,

która to robi zabudowy EMS do naszych EC więc mam nawet te przełączniki

do ustawienia położenia oparcia

 

P1110290.JPG

 

Potrzebowałem tylko tych zdjęć materaca jak są pasy założone i jak jest ukształtowany,

bardzo dziękuję. oraz z ilu się części składa ów materac

jeszcze raz bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio działo więc pokaże z czym się borykam,

jednak w tym modelu się przyspieszyć nic nie da jeden krok do przodu dwa w tył

 

Po rozeznaniu się z materią (i postulatami co poniektórych), z zaangażowaniem zacząłem

chlastać EC na mniejsze części

Tak więc wyciachałem drzwi:

 

20150301_041628.jpg

 

20150301_144605.jpg

 

20150301_144638.jpg

 

i dopiero zaczęły się schody, ten maleńki kadłubek nafaszerowany po brzegi bebechami,

po prostu rozszedł mi się w szwach...

 

20150301_041548.jpg

 

tu przykład zgrubnego pasowania połówek kadłuba ( słupek który jest na pierwszym planie

po zamknięciu kadłuba został rozerwany przez naprężenia powstałe w kadłubie :(

 

ale co nas nie zabije to nasz wkurzy

 

20150301_175039.jpg

 

udało się złożyć kadłubek i przyszedł czas na największy problem tego modelu :( wiatrochron ...

tak oto wyglądało spasowanie tego elementu :(

 

20150301_172111.jpg

 

jakieś dwa mm do naciągnięcia ( trochę to osłabienie kadłuba też "pomogło" ) trochę kadłubek trza będzie naciągać :(

 

zmęczone oszklenie dało się dopasować i wkleić

 

20150301_182901.jpg

 

Ale jak się okazało był to chyba gwóźdź do trumny tego śmiglaka :(

bo naprężenia wzięły górę i zaczęło się systematyczne rozrywanie wiatrochronu w najsłabszym miejscu :(

 

Najpierw małe, a teraz jest na pół wysokości. Żałuje, że nie wykorzystałem okazji jaką dało mi

wklejenie łączyny pod szyba w tym miejscu, wystarczyło rozciąć wzdłuż na dwie połówki i zlikwidować wszelkie naprężenia ...

 

Mądry Polak po szkodzie...

 

20150301_200938.jpg

 

20150301_205544.jpg

 

Co prawda troszkę zasłoni i szpros szyby malowany w tym miejscu i sama wycieraczka ale jak by się udało coś z tym zrobić ...

 

Kiedyś usunąłem takiego pajączka rozcieńczona tamiya smokey,

ale nie mam rzadkiej i nie wiem czym rozcieńczyć.

Pomóżcie mam tamiye i mr. hobby do dyspozycji,

co bedzie lepsze i czym to rozcieńczyć żeby nie weszło w reakcję z szybą od wewnątrz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz....trzeba nową szybkę i tą już zrób tak jak napisałeś

 

Po cichu liczyłem na twoje wsparcie , ale akurat tego chciałem nie usłyszeć :(

A wiesz może czym te smoky'e rozcieńczyć ? spróbuje jeszcze na razie mniej inwazyjnych metod...

Nie bardzo jest jak usunąć tę owiewkę, jak sie nie da, to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoke najlepiej Levellingiem lub rozcieńczalnikiem Tamiyi. Raczej nie próbuj wodą, bo ma większe napięcie powierzchniowe i może słabiej wnikać. Mozna tez do tego dać odrobinę płynu do naczyń, zwiększy efekt kapilarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kurcze myślałem że takie hece z oszkleniem zarezerwowane są tylko dla mnie...:(

a nie myślałeś żeby odessać sobie dziubek metoda vacu i podmienić? oprócz właściwego spasowania zyskałbyś na przejrzystości... przy tak małych modelach oszklenie ma jednak ogromny wpływ na odbiór modelu, a tyle pracy zainwestowałeś we wnętrze że szkoda by było... nie chcę się mądrzyć bo wiem że sam mogłem bardziej dopracować ten element w moim Sokole ale w następnych tak chyba właśnie zrobię...

pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kurcze myślałem że takie hece z oszkleniem zarezerwowane są tylko dla mnie...:(

a nie myślałeś żeby odessać sobie dziubek metoda vacu i podmienić? oprócz właściwego spasowania zyskałbyś na przejrzystości... przy tak małych modelach oszklenie ma jednak ogromny wpływ na odbiór modelu, a tyle pracy zainwestowałeś we wnętrze że szkoda by było... nie chcę się mądrzyć bo wiem że sam mogłem bardziej dopracować ten element w moim Sokole ale w następnych tak chyba właśnie zrobię...

pozdrawiam i trzymam kciuki

 

Jak mnie tylko nauczysz, to bardzo chetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Dziękuję Piotrze serdecznie za info

Powiedz mi tylko gdzie to cudo, znaczy się arkusze folii Vivak

można zanabyć drogą kupna?

 

Wcale nie musi być użyta do tego folia Vivak.

Jak sklejałem kartonowe modele to do F-16 robiłem owiewkę i używałem do tego rozciętej butelki "PET" takiej po np. Fancie, żeby była prosta i biała, nie jak po Coca-Coli karbowana. Rozcinałem butelkę, prostokątny kawałek nakładałem na kopytko, włączałem odkurzacz i do piekarnika. Temp. i podciśnienie robiły swoje. Owiewka była sztywna i ładnie wyprofilowana. Teraz zamiast piekarnika użyłbym opalarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - spróbuj może wykorzystać jako kopyto obecną szybkę, tworzywo przetestuj różne - PET, opakowania po zabawkach, okładki do bindowania. Jeśli będzie dobrze dopasowane, to do przyklejnia wystarczy naniesiona i rozprowadzona na cienkim druciku kropelka CA. Rozważ też możliwość podzielenia szybki na części poprzez granice ramek i tłoczenie etapami. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - spróbuj może wykorzystać jako kopyto obecną szybkę, tworzywo przetestuj różne - PET, opakowania po zabawkach, okładki do bindowania. Jeśli będzie dobrze dopasowane, to do przyklejnia wystarczy naniesiona i rozprowadzona na cienkim druciku kropelka CA. Rozważ też możliwość podzielenia szybki na części poprzez granice ramek i tłoczenie etapami. Pozdrówka

 

cenna uwaga

 

 

Jak zwykle konkret, dziękuje raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dłubania już nie wiele, czas pomału zacząć kończyć.

 

Dziś doszło spasowanie niektórych elementów, maskowanie i

i położenie podkładu jutro uczynię z niego kanarka

 

Na chwilę obecną prezentuje się to tak, nie wszystko wyszło jak planowałem,

ale jak na taką pchłę myślę, że będzie dobrze

 

20150309_012355.jpg

 

20150309_014516.jpg

 

20150309_021257.jpg

 

Gwoli wyjaśnienia ten "czarny" to też jest podkład.

Wykorzystałem dwa kolory podkładu, żeby uniknąć na krawędziach

okien jasnych krawędzi po zdjęciu masek i żeby wzmocnić efekt

tej antracytowej farby, pod żółtą pójdzie jeszcze biała.

 

Ponadto rada Piotra Dmitruka, żeby rozcieńczać podkład przynosi bardzo fajne

efekty i już nie zalewam linii to co widać to 4 warstwy

(Bardzo dziękuje Piotrze, za czuwanie nad moja niewiedzą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.