Skocz do zawartości

Eurocopter EC-135 LPR 1/72 REVELL


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Was tu obrodziło? A to nawet jeszcze nie jest galeria

 

Dziękuje wszystkim za dobre słowo i za opinie, postaram się odpowiadając nikogo nie pominąć, a więc tak:

 

Osh kutfa... dopiero zdjecie z reka uswiadomilo mi jakie to malenstwo.... super robota

 

Zaiste duży nie jest, a mniejszego nie miałem dziękuję za uznanie.

 

Proszę bardzo, jednak można. Myślę że nie żałujesz, że trochę Ciebie zachęciłem i zmobilizowałem do otwarcia wnętrza. Więcej pracy, ale za to jaki efekt. Brawo.

A masz gdzieś to rodzinne zdjęcie z Bytomia?

 

Grzesiu i wzajemnie, bardzo ładnie nam te LPR-ki wyszły a co do namawiania na otwarcie

to było tylko i wyłącznie lenistwo z mojej strony

 

Zdaję sobie sprawę, że tu warsztat jeszcze trwa, ale ja widziałem gotowy model na żywo w Bytomiu. Ostatnie zdjęcia co prawda uwidaczniają dyskusyjne drobnostki, ale na żywo tego zupełnie nie widać. Gratuluję! Bardzo udany model!

I dodam, że miło było Cię spotkać, poznać i kilka słów zamienić

 

Mnie też Marcinie było miło, szkoda tylko, że nie było więcej czasu

Nadrobimy to następnym razem

 

OOO w moooorde!!!!!......Noooo masakra chłopie....PIĘKNY

 

P.S. To 1/32?

 

Sławku, oddychaj jego maleńki respirator może nie wystarczyć

Muszę Cie jednak zmartwić, to nie jest 32-ka...

 

Sweet

co będzie następne??

pozdro

 

Leonie, dziękuj za uznanie, wiele wskazuje na to, że wrócę do projektu MH-65C

 

JK23_069.jpg

(Ta fotka Pana Dariusza Jeżewskiego, pięknie tę maszynę obrazuję, dziękuje autorowi)

 

który kiedyś "ambitnie" rozgrzebałem wiele rozwiązań które chciałem zrobić mnie przerosły i musiałem go zawiesić...

 

... ale to było ponad rok temu

 

Gem, to chyba Twoja fotka.

 

ktoś mnie tu chyba właśnie ubiegł ale mam za to jedno zdjęcie mniej do wklejenia

 

Przepiękne.

 

Dziękuję

 

AAAA......to obydwa skończone......NIEEEE NO CHYBA ZARAZ ZEJDĘ NA SERDUCHO-MISTRZOSTWO ŚWIATA

 

Sławku miałeś oddychać

 

No Grzegorz dałeś czadu z detalami, aż strach pomyśleć co będzie w następnym modelu

Dopiero w Bytomiu uświadomiłem sobie jak malutki jest ten model, dlatego jeszcze raz słowa uznania za wykonanie

 

PabloA miło mi to usłyszeć

 

Grzesiu, absolutny szacun i pokłony do ziemi!!! Byly chwile i momenty ale rezultat fantastyczny

Super robota!

 

Stakor1 choć pamiętam, że ktoś ma zaległe bicie pokłonów przed modelem

 

 

Ufff sporo was było, a człek tylko do pracy pojechał

Tak na poważnie to wszystkim jeszcze raz dziękuję za wsparcie

Były momenty jak pisze Stakor , gdy myślałem, że "kanarka" nie skończę

 

LADIES & GENTLEMAN

 

Galeryjka już się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXY nie ma wlotów powietrza (tych do wentylacji kabiny) w dolnej, przedniej części kadłuba. Jedyne co Ci pozostaje to zmienić na HXB, C, D, E, F lub G [/img]

 

Niestety, na gotowym modelu z takim zagęszczeniem detali jak ten mały kanarek,

nie zaryzykuję zniszczenia modelu, tylko po to żeby w skali 1/72 ( 13cm długości )

poprawić taką drobnostkę. ( na dziobie masa szkła więc szlifować już nie dam rady

a na całym modelu jest juz warstwa wysokiego połysku więc kalki też nie mam jak przerobić )

W takim przypadku pozostaje mi jeszcze jedno... cóż będę musiał z tym jakoś żyć

 

Szkoda, że pojawiasz się z takimi informacjami na sam koniec...

 

Gdybyś tak jak prosiłem o pomoc, był wcześniej łaskaw się po udzielać we wątku,

model dziś byłby znacznie doskonalszy niestety skazany byłem na tę wiedzę którą dysponowałem...

Na prawdę nad tym ubolewam, i myślę, że jak przeprowadzisz swój warsztat wg takich wskazówek,

to jest bardzo duża szansa, że twój model będzie dla mnie niedoścignionym wzorem

 

Dziękuje raz jeszcze za informację i zapraszam wszystkich do galerii

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=48315

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że pojawiasz się z takimi informacjami na sam koniec...

 

Gdybyś tak jak prosiłem o pomoc, był wcześniej łaskaw się po udzielać we wątku,

model dziś byłby znacznie doskonalszy niestety skazany byłem na tę wiedzę którą dysponowałem...

 

Zerkałem na bieżąco ale znaki pojawiły się w ostatnim momencie. Nie trzeba zmieniać struktury modelu. Można rozwiązać problem różnie:

1. nie przejmować się realizmem w 100%, bo to i tak trudne. Sądzę, że 99 osób na 100 nie ma pojęcia o niuansach EC135 (wliczając w to pilotów, którzy nim latają!), zwłaszcza, że śmigłowce są po modyfikacji i ludzie pomyślą, że wloty zniknęły przy okazji zabudowy filtrów.

2. zmienić znaki z Y na B, C, D, E, F lub G

 

Model śliczny i osoby, które mają okazję pracować w "oryginale" mówią: "Ale czad", "Oooooo", "Ohhhhh, ahhhh", "Zaje....", itp.

Gdybym był kimś ważnym w LPR to bym Ci nagrodę specjalną ufundował. Muszę powiercić w brzuchu Pani Rzecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że pojawiasz się z takimi informacjami na sam koniec...

 

Gdybyś tak jak prosiłem o pomoc, był wcześniej łaskaw się po udzielać we wątku,

model dziś byłby znacznie doskonalszy niestety skazany byłem na tę wiedzę którą dysponowałem...

 

Zerkałem na bieżąco ale znaki pojawiły się w ostatnim momencie. Nie trzeba zmieniać struktury modelu. Można rozwiązać problem różnie:

1. nie przejmować się realizmem w 100%, bo to i tak trudne. Sądzę, że 99 osób na 100 nie ma pojęcia o niuansach EC135 (wliczając w to pilotów, którzy nim latają!), zwłaszcza, że śmigłowce są po modyfikacji i ludzie pomyślą, że wloty zniknęły przy okazji zabudowy filtrów.

2. zmienić znaki z Y na B, C, D, E, F lub G

 

Model śliczny i osoby, które mają okazję pracować w "oryginale" mówią: "Ale czad", "Oooooo", "Ohhhhh, ahhhh", "Zaje....", itp.

Gdybym był kimś ważnym w LPR to bym Ci nagrodę specjalną ufundował. Muszę powiercić w brzuchu Pani Rzecznik.

 

 

 

Ale jak zmienię rejestracje to, nie będzie "warszawiak"

Poza tym, nie mam jak usunąć "Y" nie uszkadzając powłoki lakierniczej

Trudno jak będę robił następnego... to zamęczę Cię pytaniami

 

Co do realizmu, to dużo więcej w 72ce zrobić nie umiem (na razie )

a właśnie, zapomniałem materacyka do noszy zrobić ale się poprawię

 

Dziękuję za pochwałę

Nie wiedziałem, że ktoś od Was (LPR) w ogóle obserwuje temat tym bardziej miłe mi wyrazy uznania.

 

Pani Rzecznik raczej dziury w brzuchu nie wierć, bo jeszcze się uda i co

 

ale ...

Interesująco wyglądałoby to na tle śmigłowca w skali 1:1

... jak by się udało, taki pomysł zrealizować było by świetnie

 

Pozwolisz, że przeflancuje twoją (wyjątkową) pochwałę do miejsca gdzie ona jest

bardziej na miejscu

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam. Mam do Pana pytanie odnośnie modelu śmigłowca. Tak się składa, że jestem czynnym ratownikiem medycznym a w ramach odreagowania po dyżurze chciałbym wrócić do dawnej , młodzieńczej rozrywki jaką było modelarstwo kartonowe... Teraz czas się przerzucić na plastik. Chciałbym wykonać model śmigłowca EC 135 w malowaniu LPR w skali 1/72. Wiem ,że nie jest to model łatwy jak na początek ale załóżmy, że wyjdzie jak wyjdzie ??Na rynku dostępna jest kalka do modelu Revella w tej skali co podnosi mnie na duchu ... Jednak mam pewien dylemat nad wyborem modelu firmy Revell ... Śmigłowce LPRu mają charakterystyczne przetłoczenie na dziobie , jest to chyba osłona radaru. Niestety przeglądane na Internecie modele tego przetłoczenia nie mają. Czy model firmy Revell z którego Pan tworzył swoją replikę jest nadal dostępny na rynku albo Pan może polecić mi coś rozsądnego? 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Modele Revella w skali 1:72, nie wiadomo dla czego nie posiadają tego "nosa".

Jak dobrze pamiętam, Grzesiek sam dorabiał ten nos na przodzie modelu ( widać to na 8 stronie warsztatu).

Posiada go natomiast model w skali 1:32

https://www.scalemates.com/kits/revell-04659-eurocopter-ec135-adac--139810

Model w skali 1:32, jest to najprawdopodobniej dokładnie ta sama wersja, jakie są w polskim LPR.

Posiada całe medyczne wyposażenie wnętrza.

W sumie nic nie trzeba dorabiać, tak mi się wydaje.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jawkers napisał:

Witam.

Modele Revella w skali 1:72, nie wiadomo dla czego nie posiadają tego "nosa".

Jak dobrze pamiętam, Grzesiek sam dorabiał ten nos na przodzie modelu ( widać to na 8 stronie warsztatu).

Posiada go natomiast model w skali 1:32

https://www.scalemates.com/kits/revell-04659-eurocopter-ec135-adac--139810

Model w skali 1:32, jest to najprawdopodobniej dokładnie ta sama wersja, jakie są w polskim LPR.

Posiada całe medyczne wyposażenie wnętrza.

W sumie nic nie trzeba dorabiać, tak mi się wydaje.

 

Niestety tylko Ci się wydaje,  EC135 w 32 to dobra baza dla polskiego LPRa ale sporo trzeba w nim zmienić i dorobić, był rewelacyjny warsztat właśnie EC135 w 32 z LPR...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy...

Witaj Snopi98 :szampan1:

Podstawowe pytanie czy masz rzeczone kalkomanie... w 1/72?

Dostępność samego modelu nie stanowi problemu w 72 są dwa modele które mają  potrzebne elementy, ale również kalkomanie które uzupełnią

dość ubogi zestaw  LPR-a... np: wnętrze drzwi i uszczelnienia  zewnętrzne na oknach drzwi.

Pierwszy to ten z którego ja robiłem czyli EC 635 military Swiss Army 

Revell No 04647

Drugi to model EC-135 Bundespolizei

Revell No 04649

Jeśli posiadasz kalkomanie to z modelem mogę pomóc :szampan1:

Co zaś się tyczy pisania wiadomości to ja nie mam zablokowanego, podejrzewam, że jesteś za "świeżym" forumowiczem i coś ci system jeszcze blokuje.

Może to być ograniczenie jak z ogłoszeniami i jak napiszesz parę postów to samo się odblokuje...

Możesz zapytać chociażby kolegi (Super Moderatora)  Jawkersa :szampan:Który jak widzisz zawsze chętnie spieszy z pomocą :D za co dziękuje.

 

Ps : Co zaś się tyczy rzeczonego "noska", występuje on w obu modelach. Ja nie musiałem dorabiać, tylko przerobić... a to już ułatwia trochę pracę.

:szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Tak , w tamtym tygodniu dotarły do mnie kalkomanie firmy RotorDecals. Mam nadzieję, że nie będzie z nimi problemu i nie będą się szarpać tak jak te kolegi Mitrandir. 

Obecnie czekam na sam model EC135 firmy Revell,  zdecydowałem się na zakup tego w wersji policyjnej. Powoli , bez pośpiechu gromadzę też odpowiednie materiały ale przede wszystkim wiedzę na temat modelarstwa. Decyduje się na zakup dobrych jakościowo produktów i materiałów. Zdaje sobie rownież sprawę z tego ,że pośpiech w tym hobby nie jest wskazany dlatego chcę ,żeby wszystko było dobrane do modelu powoli ale jak najlepiej. Niestety nie posiadam aeorgrafu i narazie dopóki nie załapię bakcyla nie planuje go kupować dlatego też model planuje w całości pomalować pędzelkiem. Zdecydowałem się na farby firmy Valejo głównie jeśli chodzi o wnętrze oraz dwie farby firmy Hataka do malowania śmigłowca na kolor żółty oraz antracytowy. Jakimi farbami Pan malował swój model ? 

Mam nadzieję , że w przyszłym tygodniu całość do mnie dotrze i otworzę swój wątek z budowy kolejnego na tym forum EC 135 w barwach LPRu ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 19:52, snopi98 napisał:

Witam. Tak , w tamtym tygodniu dotarły do mnie kalkomanie firmy RotorDecals. Mam nadzieję, że nie będzie z nimi problemu i nie będą się szarpać tak jak te kolegi Mitrandir. 

Obecnie czekam na sam model EC135 firmy Revell,  zdecydowałem się na zakup tego w wersji policyjnej. Powoli , bez pośpiechu gromadzę też odpowiednie materiały ale przede wszystkim wiedzę na temat modelarstwa. Decyduje się na zakup dobrych jakościowo produktów i materiałów. Zdaje sobie rownież sprawę z tego ,że pośpiech w tym hobby nie jest wskazany dlatego chcę ,żeby wszystko było dobrane do modelu powoli ale jak najlepiej. Niestety nie posiadam aeorgrafu i narazie dopóki nie załapię bakcyla nie planuje go kupować dlatego też model planuje w całości pomalować pędzelkiem. Zdecydowałem się na farby firmy Valejo głównie jeśli chodzi o wnętrze oraz dwie farby firmy Hataka do malowania śmigłowca na kolor żółty oraz antracytowy. Jakimi farbami Pan malował swój model ? 

Mam nadzieję , że w przyszłym tygodniu całość do mnie dotrze i otworzę swój wątek z budowy kolejnego na tym forum EC 135 w barwach LPRu ??

 

Niestety wnioskuję, że jest to twój pierwszy bój z helikopterami, więc pozwolę sobie na wklejenie i tu informacji którą do ciebie wysłałem..

Bardziej w celu przestrogi niż mądrzenia się.

Wybór modelu słuszny, ale uważam, że o ile nie chcesz go pomalować aero, to możesz nie uzyskać pożądanego przez siebie efektu.... To jest bardzo wymagający model,

i szkoda by było, gdybyś się zniechęcił przez to do śmigłowców ... Zupełnie inna sprawa to farby. Wnętrze to RAL 9010 ale główne kolory, żółty i antracyt dorobił specjalnie Bilmodel.

Jak robiłem z kol. Gemem ten Wiatrak. (dziękuję raz jeszcze Tomaszu za farby :szampan1:) Niestety to nie są farby pod pędzel. 

Masz w Hataki ofercie bodajże zestaw do LPR. ( niestety również nie wiem czy one nie są do aero).

Jakbyś doszedł do wniosku, że nie podoba ci się to jak pomalowałeś model, to oszczędź kalki... :D jest to bardzo rzadki towar.

A jeśli dojdziesz  do wniosku, że jest ok...  to najpierw zabezpiecz kalki jakimś lakierem, żeby ci się nie zrobiło to co u mnie.

... i przestań mi mówić "pan" :szampan1: jestem Grzesiek.

 

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć ! Jakże jestem rad, że tutaj trafiłem, po długich i bezskutecznych poszukiwaniach sposobu, jak ulepić EC-135 w 1:72 w barwach LPR. 

Podzielę się tym, co udało mi się zdobyć:

1. Kalki do zestawu EC-635 Military prosto z Revella (całe zestawy są już niedostępne) mam kilka szt

2. Kalki z oznaczeniami LPR w 1:72 (one nadal są dostępne, mam po kilka szt)

3. Zestawy EC-135 z dodatkową ramką w wersji Air Glaciers (dokładnie to samo, co w Military, tylko inne pudełko i inne kalki, no ale oryginalne kalki już mam prosto z Revella)

Także mam wszystko żeby zacząć ulep.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom_tom_bb napisał:

Cześć ! Jakże jestem rad, że tutaj trafiłem, po długich i bezskutecznych poszukiwaniach sposobu, jak ulepić EC-135 w 1:72 w barwach LPR. 

Podzielę się tym, co udało mi się zdobyć:

1. Kalki do zestawu EC-635 Military prosto z Revella (całe zestawy są już niedostępne) mam kilka szt

2. Kalki z oznaczeniami LPR w 1:72 (one nadal są dostępne, mam po kilka szt)

3. Zestawy EC-135 z dodatkową ramką w wersji Air Glaciers (dokładnie to samo, co w Military, tylko inne pudełko i inne kalki, no ale oryginalne kalki już mam prosto z Revella)

Także mam wszystko żeby zacząć ulep.

 

Trzymam kciuki, jakbyś potrzebował jakieś materiałów do modelu pisz na priva 😏

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to wrzuciłem na giełdę modeli plastikowych na FB taki oto zestawik, stanowiący bazę do budowy modelu. Zestawik składa się z: 
- jednego kompletu ramek Revella w wersji EC-135 Air-Glaciers (ten zestaw, podobnie jak EC635 Military, zawiera dodatkową ramkę z niezbędnymi elementami wyposażenia, jak noże WSPS itd)
- arkusza kalkomanii EC-135 w barwach LPR z Rotor Decals (trudny do zdobycia ale jest)
- arkusza kalkomanii z zestawu Revell EC636 Military (ten najtrudniej było zdobyć, sprowadziłem kilka bezpośrednio z Revella)

Zestaw.jpg

 

 

Edytowane przez tom_tom_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom_tom_bb napisał:

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to wrzuciłem na giełdę modeli plastikowych na FB taki oto zestawik, stanowiący bazę do budowy modelu. Zestawik składa się z: 
- jednego kompletu ramek Revella w wersji EC-135 Air-Glaciers (ten zestaw, podobnie jak EC635 Military, zawiera dodatkową ramkę z niezbędnymi elementami wyposażenia, jak noże WSPS itd)
- arkusza kalkomanii EC-135 w barwach LPR z Rotor Decals (trudny do zdobycia ale jest)
- arkusza kalkomanii z zestawu Revell EC636 Military (ten najtrudniej było zdobyć, sprowadziłem kilka bezpośrednio z Revella)

Zestaw.jpg

 

 

Mam rozumieć że pomysł budowy EC -135 LPR runął w gruzach...😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/7/2023 at 5:16 PM, Mitrandir said:

Mam rozumieć że pomysł budowy EC -135 LPR runął w gruzach...😥

o nieeee nigdy ! po prostu tyle się naszukałem, nadzwoniłem, napisałem maili 🤒🤕😵, że jak już to wszystko namierzyłem, to pozamawiałem po kilka sztuk. Dwa zestawy poszły więc do kolegów, a resztę  odsprzedam po kosztach (pewnie jeszcze znajdzie się ktoś, kto chce zbudować żółtego, a nie wie jak). Okazało się, że najtrudniej dostać kalki z EC635 (dzwoniłem bezpośrednio do Revella do Niemiec i jeszcze mieli).

IMG20230308173936.jpg

IMG20230308173929.jpg

IMG_20230307_231439.jpg

IMG_20230307_231854.jpg

Edytowane przez tom_tom_bb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom_tom_bb napisał:

o nieeee nigdy ! po prostu tyle się naszukałem, nadzwoniłem, napisałem maili 🤒🤕😵, że jak już to wszystko namierzyłem, to pozamawiałem po kilka sztuk. Dwa zestawy poszły więc do kolegów, a resztę  odsprzedam po kosztach (pewnie jeszcze znajdzie się ktoś, kto chce zbudować żółtego, a nie wie jak). Okazało się, że najtrudniej dostać kalki z EC635 (dzwoniłem bezpośrednio do Revella do Niemiec i jeszcze mieli).

IMG20230308173936.jpg

IMG20230308173929.jpg

IMG_20230307_231439.jpg

IMG_20230307_231854.jpg

No to super, bardzo się cieszę i trzymam kciuki za budowę :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.