Skocz do zawartości

Eurocopter EC-135 LPR 1/72 REVELL


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Pociągnij kalki przed moczeniem lakierem akrylowym. Sido raczej bym jednak w tym celu nie używał bo jest wodorozpuszczalny.

 

 

Powiedz mi, czy Tamiya się nadaje? i czy rozcieńczać?

i czy mat czy gloss? Dzieki za radę

 

Właśnie wróciłem od kolegi Stakora z nowym kompletem kalek

bo po tym jak się rozpadły napisy na niebieskich paskach o mały włos model

nie wylądował by naprawdę w koszu walczymy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze prośbę, czy widział ktoś z kolegów już LPR-a w 72ce zrobionego?

Chętnie rzucił bym okiem

W zeszłym roku nasz forumowy kolega Wojciech Butrycz pokazał takiego w 1/72

7qd8.jpg

 

oz1t.jpg

 

bwx7.jpg

 

No tymi kalkami Rotordecals toś mnie kolego zmartwił Mam ten sam zestaw i też planuję ratownika wydłubać, może nie tak "kosmicznie" jak Ty, ale takiego zwyczajnego "półkownika" Teraz żeś mnie wystrachau

Powodzenia życzę i cicho kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i masz może pomysł na rury wydechowe z czego zrobić ??? mam małą zagwózdkę,

bo te zestawowe są za grube stanowczo

Da się dobrać odpowiedniego kalibru rurkę do picia ?

 

Też nad tym się zastanawiałem, ale miałem za grube.

już dobrałem odpowiednie i są zamontowane dzięki

 

W zeszłym roku nasz forumowy kolega Wojciech Butrycz pokazał takiego w 1/72

 

No tymi kalkami Rotordecals toś mnie kolego zmartwił Mam ten sam zestaw i też planuję ratownika wydłubać, może nie tak "kosmicznie" jak Ty, ale takiego zwyczajnego "półkownika" Teraz żeś mnie wystrachau

Powodzenia życzę i cicho kibicuję

 

Dzięki za fotki i za możliwość porównania czy w dobrą stronę idę

Z kalkami zrób to co Karambolis napisał. ja użyłem Tamiyi gloss i jest znacznie lepiej.

co zaś się tyczy "kosmicznego" wykonania modelu, mam tylko nadzieje że to nie ironia

A co do kibicowania, to tępo "na ostatni gwizdek" jest wykańczające (zwłaszcza model ),

i biorąc pod uwagę ilość problemów z tym modelem, to kibicować nawet należy głośno nie cicho

 

U Wojtka smiglo krencisie w zla strone. Grzegorz nie zrob takiego blendu ;)

 

Też to zauważyłem, że w modelu jest babol.

Ale już to poprawiłem

Dzięki za czujność

 

Może dziś uda się skończyć, jak to moim zwyczajem pewnie w nocy jakieś fotki wrzucę

 

...w końcu do piątej jest jeszcze tyle czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnij kalki przed moczeniem lakierem akrylowym. Sido raczej bym jednak w tym celu nie używał bo jest wodorozpuszczalny.

Żaden lakier się nie sprawdzi jako ich wzmocnienie przed nakładaniem. Musiałby być położony dokładnie i precyzyjnie wzdłuż krawędzi kolorów.

Do takich celów tylko i wyłącznie "Liquid Decal Film" firmy Microscale.

Jeśli natomiast jest problem z dostępnością kalkomanii dla tego malowania lub innych, to proszę o kontakt i pomożemy z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ha.....ja też miałem dzisiaj niezłe widowisko w pracy.......naaagle huk i pojawiły się dwa MI-17....i robiły kułeczka przez jakieś 10 minut..........W Karpaczu czasami lata Gołebiewski swoim małym śmigłem...aaale MI-17 to mi się nawet nie sniło...więc zrozumcie ucztę dla mego oka!!!!!

 

p.s.a teraz działaj dalej bo jest spoko

 

Nawet filmik z Karpacza jest już w sieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyszła pora na kończenie tego warsztatu

 

po odtworzeniu kalek...

 

20150311_082237.jpg

 

...przjszła pora na wyposażenie kadłubka.

 

20150318_232842.jpg

 

20150318_232938.jpg

 

i po domalowaniu czerwonego trójkącika na drzwiach przesównych na ostateczne maskowanie pod lakier połysk.

 

20150319_004225.jpg

 

20150319_004254.jpg

 

20150319_004302.jpg

 

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim za pomoc, wytrwałość oraz cierpliwość

( trochę sie ten warsztat, jak na 72ke rozrósł ) i pozostaje tylko złożyć wszystko razem

i jakąś galerię zmontować co byście mogli sobie po używać

 

Tak na chwilę obecną model się prezentuje.

Mam cichą nadzieję, że się Wam spodoba

 

20150319_021550.jpg

 

20150319_021642.jpg

 

20150319_021711.jpg

 

Zapraszam do galerii, na dniach będzie dostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, jednak można. Myślę że nie żałujesz, że trochę Ciebie zachęciłem i zmobilizowałem do otwarcia wnętrza. Więcej pracy, ale za to jaki efekt. Brawo.

A masz gdzieś to rodzinne zdjęcie z Bytomia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że tu warsztat jeszcze trwa, ale ja widziałem gotowy model na żywo w Bytomiu. Ostatnie zdjęcia co prawda uwidaczniają dyskusyjne drobnostki, ale na żywo tego zupełnie nie widać. Gratuluję! Bardzo udany model!

I dodam, że miło było Cię spotkać, poznać i kilka słów zamienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ha.....ja też miałem dzisiaj niezłe widowisko w pracy.......naaagle huk i pojawiły się dwa MI-17....i robiły kułeczka przez jakieś 10 minut..........W Karpaczu czasami lata Gołebiewski swoim małym śmigłem...aaale MI-17 to mi się nawet nie sniło...więc zrozumcie ucztę dla mego oka!!!!!

 

p.s.a teraz działaj dalej bo jest spoko

 

Nawet filmik z Karpacza jest już w sieci ;)

 

właśnie się zastanawiam skąd te 17-tki były....było wtedy dość ostre słońce i nie miałem możliwości dojrzeć...zanim dorwałem lornetkę było już po zawodach......na tym filmie naszego sławnego taksówkarza,też nie widać..........bidok myślał,że to ruscy....a jeszcze inni,że to amerykanie APACZAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem, to chyba Twoja fotka.

Andrzej ja nie jestem autorem tej fotki, ale autor pozwolił ją publikować.

Moje będą za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzegorz dałeś czadu z detalami, aż strach pomyśleć co będzie w następnym modelu

Dopiero w Bytomiu uświadomiłem sobie jak malutki jest ten model, dlatego jeszcze raz słowa uznania za wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.