Skocz do zawartości

Rafale M (F.2) // Revell // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

O tak aż nachodzi człowieka chęć postawienia takiego modelu w domu, pewnie na 1:32 nie ma co liczyć więc rozważę dłubnięcie takiej skali jak Solo.

Na tą chwilę jeszcze nie w takim wykonaniu ale będę się starał gonić mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O tak aż nachodzi człowieka chęć postawienia takiego modelu w domu, pewnie na 1:32 nie ma co liczyć więc rozważę dłubnięcie takiej skali jak Solo.

Na tą chwilę jeszcze nie w takim wykonaniu ale będę się starał gonić mistrza.

 

 

Jak wielu z nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już, już panowie...

 

 

Bez lipy piszę chłopie !! za stary jestem na "podlizywanie się". Gitara chłopie i tak dalej - niech prace trwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę popracowałem nad modelem.

Wycieniowałem mieszanką bazową niektóre miejsca ze zbyt mocno przebijającym preshadingiem, także nieco wytłumiłem rondle, choć wydaje mi się że nie był ażtak jaskrawe jak na poprzednich zdjęciach.

Na to wszystko nałożyłem washa Miga Jimeneza - Medium Grey.

Po raz pierwszy kładłem takiego jasnego washa i mam spore wątpliwości, czy teraz linie podziału nie są zbyt mało kontrastowe.

Mimo tego chyba tak zostawię jak jest i przejdę do finałowego brudzenia.

 

136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda mi go brudzić.

 

 

Obowiązku nie ma, samoloty poza tymi starymi, zniszczonymi czy po prostu brudnymi są także nowe, czyste i nie umorusane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jednak umiejętne ubrudzenie samolotu daje bardzo wiele - model znacznie bardziej przypomina miniaturę prawdziwego samolotu.

Nie jestem zwolennikiem nadmiernego brudzenia modeli, jednak ta niezbędna odrobina, właśnie ten tak zwany weathering jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za zabawę z solą, ale chyba coś mi nie wyszło.

Miast nieregularnych plamek, pojawiły się w znacznej ilości takie dziwne niby-paproszki.

Nie wiem co teraz z tym zrobić, spróbuję chyba lekko to wyretuszować gąbką nasyconą White Spiritem (kładłem na sól emaliowy Smoke Tamki).

 

138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyłem to w końcu i zrobiłem od nowa, ale tym razem bez użycia soli.

Wygląda to jak poniżej i chyba w tym kierunku pójdę. To co widać na zdjęciu będę jeszcze korygować i nieco łagodzić, ale mniej więcej tak chyba to będzie wyglądać.

 

140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie cały dzień dziś brudzę i poprawiam górę maszyny, ale chyba na tym zakończę tę zabawę, bo więcej z tego tematu raczej nie wycisnę.

Tak będzie pobrudzona góra, jak zabezpieczę ją lakierem bezbarwnym, może jeszcze pokuszę się o jakieś dodatkowe zabrudzenia tu i tam.

 

142.jpg

141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także możesz zapisać mnie do grona tych którym się podoba i moje oczy po dwóch dniach od rana do nocy spędzonych przy kamuflażu w odcieniach niebieskiego w końcu mogą popatrzeć na szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.