Skocz do zawartości

Rafale M (F.2) // Revell // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego w kolekcji nie masz jeszcze Panavi Tornado? W malowaniu RSAF wyglądają przepięknie. Masz bardzo dobry model Revella w fajnej cenie, do tego fajne pustynne malowanie i piękny samolot sam w sobie - same plusy. Saudyjskich Tornad jak na lekarstwo w galeriach w calym internecie. Nic tylko robić!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Po długiej przerwie wracam powoli do warsztatu Rafale.

Wreszcie doczekałem się wysyłki pylonów z jednego ze sklepów, tak więc liczę na to, że niedługo na serio wrócę do budowy tego modelu.

Na razie jednak skończyłem tylko owiewkę, której konstrukcja i malowanie to była prawdziwa droga przez mękę.

Najgorsze było barwienie jej na złoty kolor, a konkretnie przyklejanie się ciągle jakiś paproszków.

Nie powiem ile razy to malowałem i zmywałem, bo byście nie uwierzyli, aż w końcu się poddałem i zostawiłem tak jak jest.

W trakcie montażu wewnętrznych elementów przydarzyły mi się chyba wszystkie możliwe wypadki i najchętniej zrobiłbym tę owiewkę od nowa, ale jako że nie mam drugiej, więc zostanie ta która jest.

Dobrze że zdecydowałem się zrobić otwarta kabinę, dzięki temu te wszystkie felery nie będą się tak bardzo rzucać w oczy.

Owiewka została uzbrojona blaszkami Eduarda oraz drobnymi waloryzacjami własnej produkcji.

Sporym problemem jest w niej to, że wewnętrzne części zestawowe nie pasują zbyt idealnie i pojawiają się szpary.

Docisnąć to do owiewki i przykleić - ryzyko że pęknie. Szpachlowanie - prawie niewykonalne, bo ryzyko że coś się na serio pobrudzi.

Zostawiłem więc jak jest.

 

Widok z przodu:

098.jpg

 

Widok z tyłu:

 

099.jpg

 

A tak wygląda z boku:

 

100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie podzielam entuzjazmu, bo owiewka po prostu jest pociapana i nie bardzo daje się ją wyczyścić...

Ale kij z tym, idziemy raźno do przodu, czyż nie?

 

Ok, kryzys w budowie Rafale zażegnany, przed chwilą dostałem wreszcie, po ponad dwóch miesiącach poszukiwań i oczekiwań na dostawę, zestaw WolfPack Design z wyczekiwanymi pylonami.

Tak więc F-16CJ idzie sobie w odstawkę, a wszystkie siły zostają rzucone na francuski odcinek.

Zestaw nie budzi mojego entuzjazmu jakością wykonania, na szczęście pylony są na podobnym poziomie, jeśli chodzi o jakość, co oryginalne w zestawie Revella.

Z tych dodatków spróbuję jeszcze użyć coś, co zdaje się jest dyszą wylotową gazów z działka, bo tego Revell także nie zrobił.

 

101.jpg

 

Jak widać na zdjęciu poniżej pylony WPD różnią się znacząco kształtem od nieprawidłowych revellowskich.

Są także wyraźnie krótsze od zestawowych.

Tak więc teraz dr Solo weźmie się za amputację i przeszczepy...

 

102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja udana, pacjent znów może odpalać rakiety.

 

103.jpg

 

Przy okazji przykleiłem także wylot gazów z działka, pasuje praktycznie idealnie.

Od razu zaznaczam, że miejsce łączenia celowo zostawiłem widoczne, bo tak samo jest w prawdziwym samolocie.

 

104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój Rafale gotowy do malowania.

Przykleiłem wszystkie drobiazgi które nie był jeszcze przyklejone: klapy, osłony siłowników sterujących klapami, światełka i wszelkiej maści antenki.

Wszystko jest chyba wyszlifowane, wszystkie linie podziału odtworzone, mogę kłaść podkład.

 

105.jpg

 

106.jpg

 

107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to piękne maszyny, ale jakoś do F-16 na razie nie mam serca.

Na razie idzie w odstawkę, będę go tylko z doskoku robił tak trochę w "tle".

Teraz priorytetem jest skończenie Rafalem a potem na warsztat wskakuje inna maszyna lotnictwa morskiego, ale na razie liczy się tylko Rafale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem w trakcie budowy F-18 czyje wydanie będziesz składał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zbiorniki wyglądają bardzo dobrze, choć moim faworytem jest ten mniej ubrudzony. Pod samolotem nie mogą wiśieć dwa w różnym stanie zużycia, właśnie takie jakimi je widać na zdjęciu?

Co do 18-stki, to jednak skusiłeś się na tą "bezpłciową" maszynę ( sam tak pisałeś ) To bardzo udany zestaw. No może poza ubogimi i płytkimi wnękami podwozia. Brakuje mu też kanałów dolotowych. Szkoda, bo w starszych zestawach Fujimi te elementy są. Może pokusisz się o wykonanie wersji "w locie". Zaoszczędzi to Tobie wydatków na żywiczne wnęki, bo pewnie chciałbyś takie dokupić Kanały możesz wykonać jako rdzenie np. z balsy i nałożyć na nie termokurczliwą koszulkę ( używając białej masz z głowy kłopotliwe malowanie) zagrzać, dociąć i gotowe.

Jeśli mnie pamięć nie myli to ten model widziałem kiedyś w wykonaniu Spitona.(???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zbiorniki wyglądają bardzo dobrze, choć moim faworytem jest ten mniej ubrudzony. Pod samolotem nie mogą wiśieć dwa w różnym stanie zużycia, właśnie takie jakimi je widać na zdjęciu?

 

Ten mniej ubrudzony jest zasadniczo w ogóle nie brudzony. Dałem oba żeby porównać ubrudzony z nieubrudzonym, w finale oba będą uwalone podobnie.

Może faktycznie trochę za mocno ubrudziłem, sam nie wiem, ale na zdjęciach czasami te zbiorniki (jak i same maszyny) są bardzo brudne.

Zobaczymy co jeszcze inni powiedzą, ale jestem skłonny trochę wytrzeć te zabrudzenia.

 

 

Co do 18-stki, to jednak skusiłeś się na tą "bezpłciową" maszynę ( sam tak pisałeś ) To bardzo udany zestaw. No może poza ubogimi i płytkimi wnękami podwozia. Brakuje mu też kanałów dolotowych. Szkoda, bo w starszych zestawach Fujimi te elementy są. Może pokusisz się o wykonanie wersji "w locie". Zaoszczędzi to Tobie wydatków na żywiczne wnęki, bo pewnie chciałbyś takie dokupić Kanały możesz wykonać jako rdzenie np. z balsy i nałożyć na nie termokurczliwą koszulkę ( używając białej masz z głowy kłopotliwe malowanie) zagrzać, dociąć i gotowe.

 

Model ma fajne malowanie i to mnie skusiło, jeśli mam być szczery.

Zamierzam zrobić go z pudła (tudzież z pudełek ) i to ma być taki szybki model, bez dzielenia włosa na czworo.

Nie planuję żadnych żywicznych kabinek ani wnęk podwozia.

Co do kanałów dolotowych - szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co masz na myśli, co tam z nimi jest nie tak?

Możesz wyjaśnić na podstawie jakiegoś zdjęcia?

 

Jeśli mnie pamięć nie myli to ten model widziałem kiedyś w wykonaniu Spitona.(???)

 

Niemożliwe, ten model to nowość (w w skali 1/72, bo w 1/32 jest na rynku od kilku lat), na rynku od marca tego roku, leci do mnie z Hong Kongu, nie ma go jeszcze w Polsce, udało mi się go znaleźć tylko w HobbyEasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także zdecydowanie bardziej widzi się ten mniej utytłany.

Co do Fa-18'go myślałem właśnie, że to 1:32 a tu niespodzianka, mnie nigdy Hornet nie rzucał na kolana jednak jak się go już złoży to całkiem fajny szerszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów dolotowych - szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co masz na myśli, co tam z nimi jest nie tak?

Możesz wyjaśnić na podstawie jakiegoś zdjęcia?

 

Niemożliwe, ten model to nowość (w w skali 1/72, bo w 1/32 jest na rynku od kilku lat), na rynku od marca tego roku, leci do mnie z Hong Kongu, nie ma go jeszcze w Polsce, udało mi się go znaleźć tylko w HobbyEasy.

 

Kanał dolotowy, pierwsze z brzegu zdjęcie:

http://pics.bbzzdd.com/users/DaFinn/F18_guy_in_airintake.jpg

Jego początkowy fragment, ten szary, znajdziesz w zestawie. Brakującą część i tarczę sprężarki musiałbyś dorobić. Ewentualnie zaślepić wloty.

Kwestia zestawu. Wypraski to żadna nowość. Zmienili jedynie kalkomanie. A Spiton (nadal ni jestem pewien czy to On) korzystał prawdopodobnie z tego zestawu:

http://www.mojehobby.pl/products/F-A-18C-HORNET-1158127.html

lub tego:

http://www.mojehobby.pl/products/F-A-18A-Hornet-Australian-Canadian-Spanisch-AF.html

O, już znalazłem! Takiego ładnego Horneta się nie zapomina

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=16252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.