Skocz do zawartości

World of Warships


taltos1

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny wynik Demonion, szkoda, że przegrana, najbardziej szkoda jak napracujemy się za dwóch czy trzech a mimo to przegrywamy.

 

Ostatnio taka bitwa wpadła na Murmańsku:

18298d99df1963e0med.jpg

6462a9fa650d4ebbmed.jpg

Niestety chyba nie zrobiłem screenshota ekranu wynik osobisty.

5 zatopień, Kraken plus kilka innych "medali", sporo strzelania torpedami, 3 Miyogi, Bouge i Kolberg padły pod mymi ciosami, ostatni Miyogi ustrzelił mnie a kilka chwil później dosięgły go moje pożary. Dwa Miyogi zatopione samymi torpedami bez użycia artylerii, chyba pierwsza bitwa gdzie na Murmańsku na taką skalę wykorzystałem torpedy.

 

Mam zagwozdkę z Atlantą, z jednej strony wyjątkowo lekceważyłem ten okręt grając Murmańskiem/Myoko/Fuso, bowiem jak widziałem często to właśnie Atlanta jest pierwszym okrętem jaki zostaje zniszczony podczas bitwy z drugiej strony zdarzenie jakie miałem kilka dni temu bardzo mnie zdziwiło. Płynę Murmańskiem, właśnie rozprawiłem się z Mutsukim, napotykam wrogą Atlantę, dystans 6,5km, ładuję pociski przeciwpancerne bo jest do mnie wystawiony burtą ( sam środek Bełtu ), pierwsza salwa cytadela i 4k uszkodzeń, druga salwa jakieś grosze, lecz to co nastąpiło potem pozostawiło mnie przez kilka chwil z otwartą szczęką. To nie był ostrzał, to był po prostu niekończący się deszcz ognia, pomimo manewrowania z mojej strony każda salwa przeciwnika była po kilka tysięcy punktów uszkodzeń oraz wybuchające nowe pożary, wystrzeliłem może 4 salwy zabrałem z 20k hp bo cytadela z trzeciej salwy byłą wyjątkowo "obfita" ale poskładał mnie błyskawicznie. ( Murmańsk ma 26800 punktów, Atlanta 27000 ) Stąd teraz moja fascynacja tym okrętem. Podobno niedługo przecena, ale z drugiej strony podobno dadzą do sklepu Imperatora/Marbleheada (podobno jeszcze lepszy od Murmańska)/Dianę/Tachibanę/Smitha a na te też poluję.

 

Główne pytanie: Warto?

 

Po tym co czytałem wypowiedzi zaczynam się mocno zastanawiać. Amerykanami gram mało, jedynie Wyoming, S.Louis i Phoenix więc do szkolenia nie będę go używał.

Mam jedną VII - Myoko i uważam go za mistrzostwo.

 

Póki co jedna z lepszych bitew:

5af220bc765ef55bmed.jpg

fe5781f3f29d1ba8med.jpg

f6b5973e1a5ece43med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Sleepwalker za opinię.

 

 

Akurat na krażowniku Phoenix mam zrobiony powiększony zasięg dział i pelotek, co wobec mającego mieć miejsce zmiany tej umiejętności na obejmującą jedynie kalibry do 139mm a nie jak wcześniej do 155mm, uczyni go bezużytecznym na wszystkich krążownikach oprócz niemieckich spamerów II i III poziomu oraz właśnie Atlanty. Aczkolwiek w przypadku umiejętności może się jeszcze sporo zmienić w nowym patchu.

 

Właśnie na odległość do 10km na Murmańsku,Phoenixie i Konigsbergu, (wyżej tego jeszcze nie rozpracowałem za bardzo) stosuję AP, ale tylko w przypadku, gdy widzę, że przeciwnik jest ustawiony idealnie butą, można tak zrobić spore uszkodzenia, co prawda pożaru nie wywołam, ale pełna cytadela za 11000 punktów może być wyjątkowo dokuczliwa dla takiego Konigsberga/Omahy/Furutaki/Aoby. Inaczej to tylko HE, są bardziej uniwersalne, a teraz robię umiejętność Ekspert w wyburzaniu, bo na Murmańsku to uczyniło HE jeszcze bardziej niszczącymi.

 

Jak jest z losowaniami, często lądujesz na IX? Bo grę z V-VIII, jestem jeszcze sobie w stanie wyobrazić, wyżej już tak średnio.

 

Modyfikacje to takie najlepsze będą? ( Z Clevelanda )

Modyfikacja 1 głównej baterii

Modyfikacja 2 uzbrojenia przeciwlotniczego

Modyfikacja 1 systemu kontroli uszkodzeń

Modyfikacja 2 koła sterowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie co z nagrodą za ukończenie wyzwanie Kongo?? Zakończyłem trzy etapy komunikat że otrzymujesz APR Kongo i ............... nic. W porcie nie ma nic nowego. Gdzie tego szukać. W chwili wygranej nie miałem kupionego Kongo. Gram Fuso i Nagato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba77 zmień port na Yokosuka (ten najbrzydszy :D ) Widzę, że już pojawiła się odpowiedź.

 

W końcu nadeszła ta chwila i stałem się posiadaczem Atlanty. Ciekawy okręt, jeśli mam być szczery to jest jedyny w swoim rodzaju i niczego się nie da do niego porównać, strzelamy z 7 wież na burtę prawie jak karabin maszynowy, to jest czysta radość, no ale nie ma zbyt wesoło, okręt miękki a wieże padają bardzo często chociaż taka strata jednej dwóch nie jest jakoś straszliwie odczuwalna. O dziwo torpedy przydały mi się parę razy i wprawdzie jest to okręt typowo artyleryjski to takie cztery rybki potrafią narobić szkód. Póki co dwie szczególne sytuacje miałem. Pierwsza to walka sam na sam z Nurnbergiem, odległość blisko 4-5km, wyjątkowo pokaźne obrażenia z salw, sam adwersarz był potem na czacie zdziwiony, że tak szybko go wykończyłem moimi pięciocalówkami, nie powiem ja też. Druga sytuacja walka z Yorckiem ( niemiecki VII tier, nie amerykański V ). Jest blisko wpadliśmy na siebie między wyspami, ja otwieram ogień on trochę później, po kilku moich salwach każda po 4-5 tysięcy uszkodzeń zwyczajnie zawraca i ucieka. Aczkolwiek sądząc po nicku mogło być to dziecko nie ogarniające mechaniki gry ( mógł mnie storpedować z obu burt chociażby, bo walka blisko mniej niż 6km ) Ale żeby nie było tak kolorowo, nawet zasięg powiększony do 13,3km to wyjątkowo mało, mamy mało punktów wytrzymałości i raczej nie nadajemy się do akcji solo, najlepiej wyjątkowo mocno współdziałając z innymi.

Pamiętajmy też, że te okręty nie były przeznaczone do otwartej walki z przeciwnikiem, miały być okrętami obrony przeciwlotniczej a jedyny przypadek kiedy zastosowano je w prawdziwej bitwie morskiej był dla nich w 100% śmiertelny ( Bitwa Piątku Trzynastego )

 

W każdym bądź razie okręt trudny ale bardzo ciekawy, a radość z gry porównywalna tylko z Aurorą, Murmańskiem i Fuso, choć może tak nim nie tłuczemy innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem dzis gierke i wszystkie umiejetnosci kapitanow do rozdania ponownie... Za darmo!

Czy tez tak macie?

Zastanawiam sie na zamianą kilku kapitanów na okretach. Ciekawe co bedzie...

 

Takie tam wywijanki destrojerem ;-)

Tylko dwa trafiena artyleryjskie...!? Jak Ty to wytrzymałeś? Tak milcząco grać....

 

Skuteczność pakowania cytadel Tirpitz ma niesamowitą! Łącznie tylko 25 trafień i aż 7 cytadel.. I trzy zejścia...

 

24914770802_38dd458f4d_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem dzis gierke i wszystkie umiejetnosci kapitanow do rozdania ponownie... Za darmo!

Czy tez tak macie?

Zastanawiam sie na zamianą kilku kapitanów na okretach. Ciekawe co bedzie...

 

No po ostatniej aktualizacji dostaliśmy taki bonus....rozdzieliłem na nowo ale czy dobrze, lepiej tego już nie wiem.Czas pokaże

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorado jest OK. Bardzo zaskakuje przeciwników. Salwa 406mm jednak robi wrażenie.

Zalanie nie było z powodu ostrzału. To było taranowanie pełniutkiej, nófka funkiel Iowy... Ja byłem prawie ogryzek - i obydwa okręty do portu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś był ciekaw w sklepie premium pojawił się na kilka dni wyjątkowo rzadki amerykański krążownik Marblehead ( taki lepszy Murmańsk ze znacznie potężniejszą artylerią i praktycznie bez obrony przeciwlotniczej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.