Skocz do zawartości

MRAP MaxxPro - 6BPD_TF "White Eagle" XI -1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Wnętrze, którego w znakomitej większości i tak nie będzie widać bliskie...

 

MRAP_F-6.jpg

 

MRAP_F-7.jpg

 

MRAP_F-8.jpg

 

MRAP_F-9.jpg

 

...zamknięcia nadwoziem. Drzwi kierowcy zamknięte pasażera otwarte.

 

MRAP_F-10.jpg

 

Pan przy tylnych drzwiach stoi tam tylko po to, by jakoś "usprawiedliwić" ich uchylenie.

Konkluzja jest taka: figurki dobrej jakości, pięknie rzeźbione, żywiczne, wymagają mniej pracy, szybciej się malują, wyglądaj o niebo albo i dwa lepiej niż "frankensteiny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gerd, mimo że jestem fanem Twoich modeli (tematyka, wykonanie ), tutaj muszę napisać, że MaxxPro mi się nie bardzo podoba Jeżeli wash miał być tylko washem, to bardzo nierówny jest... Jeżeli miał to być również brud, to te pojazdy aż tak zasyfione nie były. Oryginały na zdjęciach wyglądają na dość czyste, choćby na tych z początku Twojego warsztatu. Zresztą wystarczy porównać te dwie fotki:

OEF-XI%2520227.jpg

MRAP_G-4.jpg

 

Co się stało nad napisem "LALUNIA" na lewym boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało nad napisem "LALUNIA" na lewym boku?

Nic się nie stało. Góra jest (była) nieprzyklejona. Teraz nie ma po "tym" śladu.

Dzięki za spostrzeżenia. Liczyłem się faktycznie z podobnymi opiniami. Jednak mocny wash plus rozjaśnienia płaszczyzn zrobiłem dlatego by uniknąć płaskiego efektu. Gdy przygotowywałem się do malowania oglądałem sporo prac "na temat". Trafiło się kilka modeli MaxxPro zrobionych tak...właściwie. Nie specjalnie mi się podobały, stąd przyznaję nienaturalne momentami wrażenia.

 

Dziś już po złożeniu na stałe pojazd wygląda tak:

 

MRAP_G-7.jpg

 

MRAP_G-6.jpg

 

MRAP_G-8.jpg

 

MRAP_G-9.jpg

 

Do galerii jeszcze nie tak prędko. Zostało sporo detali i podstawka. Już wymyślona, ale nie ruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy wielkim szacunku dla kunsztu wykonania i sprawności w używaniu różnych technik malarskich - mnie się model nie podoba. Nie przypomina realnego MaxxPro. Szanuję jednak również Twoją wizję zrobienia modelu tak, żeby podobało się Tobie, bo to najważniejsze Czekam z niecierpliwością na dioramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podstawka się wykluła:

 

MRAP_I-1.jpg

 

MRAP_I-2.jpg

 

"betonowa" bariera typu jersey też.

 

MRAP_I-3.jpg

 

MRAP_I-4.jpg

 

Połączone elementy czyli prawie gotowe:

 

MRAP_I-9.jpg

 

i wydawałoby się, że zostało pozostało postawić MRAP'a i galeria,

 

MRAP_I-10.jpg

 

MRAP_I-8.jpg

 

a tu sytuacja ponowie stała się rozwojowa.

 

Dla kolorytu spróbuje dołączyć jeszcze autochtonów (a w zasadzie motochtonów) opierając się na miejscowym folklorze:

 

5665866.jpg

 

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Musiałem do tego projektu trochę odpocząć. Wisi on jednak nade mną ciągle. Nie jest prostą sprawą dostać zestaw przedstawiający współczesny motocykl 1:35 przy okazji nie płacąc z niego 30 euro. Pało na Hondę XLR250.

 

XLR-box.jpg

 

XLR-inbox1.jpg

 

XLR-inbox2.jpg

 

Swoją drogą bardzo udaną ale żeby ją trochę podrasować udało mi się płacąc w USD kupić chiński zestaw przysłany przez Deutche Post z adresem zwrotnym w Malmö blaszkę,

 

XLR-box1.jpg

 

w której głownie chodziło o szprychy:

 

XLR-box2.jpg

 

W sumie wyszło tak:

 

XLR-G1.jpg

 

Teraz pora na pasażerów. Będzie doktorat z ortopedii...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "śmietnik" tylko realistycznie oddany fragment tamtejszej urbanistyki. A zrobiony jest z różnej gradacji posypek (bez zwracania uwagi na kolor pierwotny) wymieszany z rozcieńczonym wikolem i ziemistymi pigmentami. Nakładany starym pędzlem. Malowany miejscowo akrylami w sposób dość przypadkowy.

 

Na jerseyu 'napis' - a raczej rysunek(i), bo nie byłem świadom pisanych liter - są wykonane ' z ręki' cienkim pędzelkiem farami akrylowymi. Sama treść to fragment z tej i ich pogańskiej książki, o której tyle gadają zanim się wysadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.