Skocz do zawartości

Lim 5 1023 - kolory gunze / tamija


HK1885

Rekomendowane odpowiedzi

Mam model Miga 17 z HBeka:

 

1434_rd.jpg

 

Wymyśliłem, że zrobię go z szachownicami, w kamuflażu - 1023.

 

99_big.jpg

 

Znalazłem dyskusję przy okazji budowy modelu AZ

viewtopic.php?f=63&t=32822

 

Sugerowane przez AZ:

MiG-17-prop_01.jpg

 

Inna propozycja:

MiG-17-prop_03.jpg

 

Jak to przełożyć na paletę Gunze / Tamiya?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób srebrnego 1023 jak ja, to odpadnie problem kolorów

Zajawkę mam akurat na tego kamuflowanego więc na srebrno nie da rady.

 

Generalnie trafiłem jeszcze w internetach na coś takiego:

 

polsk02.jpg

 

i jest konfuzja.

 

1023 wygląda na mniej jaskrawy i bardziej w AZtowych kolorach, ale powojenne polskie lotnictwo, a Limy w szczególności to kompletnie nie moja bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam kamuflaż?

 

29_1_b1_a2.jpg

 

Jeżeli tak to faktycznie nie ma co patrzeć na te proponowane kolory, bo ten 'szary' (pierwszy z lewej na próbkach) to powinien być brązowy.

 

Nie wiem na ile można ufać takim próbnikom, ale może jest to jakiś początek: http://scalemodeldb.com/paint [nie ma gunze w palecie].

 

'żółty' może Gold Leaf z Tamki? Middle stone proponowany przez kowal76 chyba pasuje - wygląda tak:

92.jpg

 

 

'brązowy' chyba Red Brown z Tamki:

tigerii008cw_5.jpg

 

'zielony' moim zdaniem jest najtrudniejszy - wygląda na bardzo 'trawiasty', na mój gust w okolicach/pomiędzy H58 (interior Green) i H312 (FS34227) od Gunze

 

H312:

PICT1294.jpg

 

Nie wiem czy pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku oglądałem tego Lima dokładnie i jest na nim tyle warstw farby, że teraz trudno dojść, która była ta właściwa. To, że spód samolotu mógł być kiedyś błękitny można ledwo poznać po resztkach odprysków spod odprysków (!) na krawędzi wewnętrznej osłony podwozia! Oczywiście zabrałem ze sobą aparat Canon S5 i zrobiłem kilka zdjęć:

Lim-5 "1023"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie nie, ale często się to spotyka.

Dzięki.

Ostatnie stwierdzenie otwiera pewną hmm... furtkę.

 

AZ Model ma w ofercie model, co prawda w 1:72, MiG-17F, w którym jest też przewidziane malowanie do 1023. Co prawda podają kolory Humbroli, ale może da się to jakoś przeliczyć. No i jest schemat malowania.

To właśnie punkt wyjścia do rozważań. W temacie naszego lotnictwa za "minionego reżimu" jestem kompletna lama.

 

A może chodzi o coś w deseń tego Lima-6?

lim-6r.jpg

 

Piękna fotka, ale w takim układzie trzeba by nieco zmienić kolory:

 

brąz - XF 64 (??)

ciemnozielony - ze zdjęcia dla mnie coś w rodzaju zielonego IJN - głęboki odcień ciemnej zieleni;

trzeci kolor - albo ciemnoszary (mix XF 63/24) albo jasny bladozielony - tutaj nie znajduję żadnego odpowiednika z palety gunze/tamija

spód - PRU blue (??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dotrzeć do numeru specjalnego Aeroplana dotyczącego Lim-6bis. Planujesz wprawdzie 5, ale wnioski są takie, że co zdjęcie, to kolory i 5-tek i 6-tek wyglądają bardzo różnie i trzeba by chyba próbować dotrzeć do zdjęć konkretnego egzemplarza. Albo nawet zamiary dostosować do posiadanych zdjęć, tzn. budować model samolotu, którego zdjęcia da się zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz wprawdzie 5, ale wnioski są takie, że co zdjęcie, to kolory i 5-tek i 6-tek wyglądają bardzo różnie i trzeba by chyba próbować dotrzeć do zdjęć konkretnego egzemplarza.

Wytłuściłem to co jest kwintesencją tego zagadnienia.

Standard dla Limów jest taki, że go brak.

 

A zajrzyj tu http://galeria.aviateam.pl/photo/10181 a obaczysz tego Lima w innej krasie...

Już kojarzę ten jasnozielony - Skoda Favorit i Felicje sprzed liftingu...

A bardziej serio: trza będzie knuć na podstawie fotek z albumu net_sailora, propozycja AZ będzie jakimś punktem wyjścia.

 

No i nie tracę nadziei, że kiedyś pojawi się jakiś zestaw, który pozwoli w miarę bezboleśnie przerobić 17-kę HBeka na Lim-6bis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory rozpracowałem jak niżej:

 

Tamiya XF 23 Light Blue na spód

Gunze H 303 Green 34102 / Tamiya XF 52 Flat Earth / XF 24 Grey góra.

 

Dwa pytanie dodatkowe.

1. HBek zaleca do wnętrza gunze C 74 - czy to jest OK do Limów?

$T2eC16RHJF8FFplrhV56BRypf462NQ~~60_35.JPG

 

2. Krzesełko z quickboosta (48 503) do Mig 17 - czy się nada do naszego Lima?

48503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel nada się, choć trochę ubogi w detale. Parę drobiazgów i można łatwo go zwaloryzować.

Tu masz totki KK-2 i wiele innych foteli.

http://fotelkatapultowy.pl/Fotel%20KS-2/Galeria/Galeria.htm

Co do gunze C74 to trzeba by prysnąć i zobaczyć jak ten kolorek wygląda. Wnętrza limów generalnie szare, ale jakaś nutka błękitu wychodzi z tych szarości na niektórych egzemplarzach.

MiG-17fulk_056_zpssyxsdzgt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze trochę tych naszych Limków lata, więc w przypadku śladów eksploatacji możesz śmiało posłużyć się zdjęciami "żywych" egzemplarzy. np tutaj dysza i otwarty hamulec:

http://www.ipernity.com/doc/jbezosky/16713317

Widać jednak, że coś się tam w komorze hamulca dzieje. od przegrzania. W muzealnym samolocie ten efekt zniknął pod warstwami brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.