Skocz do zawartości

IDF M113 Bardelas 1/35 Academy/Eduard


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co to za ustrojstwo na druszlaku to białe??

 

Biały polistyren

 

Te durszlaki są z początku czymś pokrywane, nie wiem co to, jedno jest pewne, że po pewnym czasie to wszystko odpada

I to mniej więcej chciałem odwzorować.

 

aba.sized_zpsof8j3gjo.jpg

 

explorar0008wj3_zpsftef8urm.jpg

 

zelda_04_zpstthngdii.jpg

 

117c_zpso98bfyhd.jpg

 

Downloads018_zpszesrbksc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bulik, tak też mi się wydawało, że to jakieś tworzywo sztuczne. Faktycznie, na najnowszych, i w ogóle na większości M113 tego nie ma, ale chciałem jakoś urozmaicić moją pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał powstać drugi bok, a wziąłem się dla odmiany za przód

Wyciąłem w boku otwór na wyrzutnię granatów, muszę też dorobić jakiś stelaż do którego przymocuję przedni fragment pancerza, bo to co proponuje Eduard jest nie do przyjęcia, i wszystko by się połamało przy najmniejszym dotknięciu. Póki co nie ma z pancerzem żadnych problemów, przy spasowaniu na sucho przód ładnie łączy się z bokiem. Odetchnąłem z ulgą

 

20151227_123824_zps1gmvuqmc.jpg

 

20151227_124106_zps4b1dyjtr.jpg

 

20151227_124019_zpsxep7lxg1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za doping!

Piotrze, tak, śrubki są nieco za duże, mają 0,8mm, jakby były 0,5 to by lepiej wyglądało. Te 0,8mm to najmniejsze jakie robi Meng, niestety w tym wypadku muszę użyć słowa, którego nie lubię, czyli "kompromis". Jakbym zaczął je ściągać, i szukać nowych, to model by dołączył do kolejnych nieskończonych. Ale na żywo wydają się mniejsze.

Co do rury, cały czas ważą się jej losy, dlatego jest nieobrobiona. Chyba ulegnę sugestii i faktycznie wystrugam nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po całym weekendzie zmagań powstał stelaż pod przednią sekcje pancerza Toga.

Nie jest na pewno zgodny na 100% z oryginałem, zbyt dużo było tu domysłów, ale nic lepszego nie wymyślę, a praktycznie wszystko zniknie pod pancerzem.

 

20160110_180433_zpsh7hpcvn1.jpg

 

20160110_180544_zpszfevhknm.jpg

 

20160110_180651_zpsglr1jnta.jpg

 

20160110_180625_zpsbtdsitvn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to skończysz przód to już chyba daleko do malowania nie będzie?

 

Niby tak, ale bardzo nie lubię malować, więc znając siebie będę odwlekał ten moment jak najdłużej się da, pod byle pretekstem

 

Piotrze, stelaż robiłem sam, bo Eduard takowego w ogóle nie przewidział... Instrukcja każe przykleić przednią sekcję pancerza wprost do boków. Nie dosyć, że trudno by było to zrobić prosto, to taka licha konstrukcja rozpadła by się pod byle dotknięciem, nie mówiąc już o ziejącej pustce pomiędzy pancerzem, a kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace mają się już ku końcowi. Z przodu pojawiły się wyrzutnie granatów. Miały być wyrzutnie IS-10, jednak zdecydowałem się na IS-6, a to z powodu tego, że te które miałem nie nadawały się do użycia, a po za tym jest trochę ciekawiej. Na dowód, że takie modyfikacje miały miejsce zamieszczam zdjęcie.

Zamontuję jeszcze dwa karabiny FN-Mag dla załogi, dołożę trochę bambetli, i zaczynam malowanie.

 

mmzimg12179626757601_zpsljn7ngc2.jpg

 

20160131_113624_zps7isaoezy.jpg

 

20160131_113148_zpsuv3art4h.jpg

 

20160131_113330_zpsoujcrvrn.jpg

 

20160131_113406_zpsgpamnait.jpg

 

20160131_113243_zps2nztcmph.jpg

 

20160131_113531_zps3cas9gwf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.