Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Obiecałem, to wstawiam. Zbliżenia na kosz:

 

DSC_0393_zps9ncnwgyi.jpg

 

DSC_0394_zps44ezidnv.jpg

 

O śladach kleju na koszu wiem i postaram się je usunąć, jak tylko będę miał na modelarstwo, czasu więcej niż 3 sekundy. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Troszkę spadło mi tempo ostatnio, ale to po prostu najzwyklejszy brak czasu. Dziś chciałem o coś zapytać. A mianowicie, co to jest, to w zielonej ramce?

 

0024_zpsf8vhkex6.jpg

 

Wbaczcie że fotka taka mała, ale taka była w internecie, na stronie Tank-masters.de

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Powiedzcie mi, Wy, którzy macie większe pojęcie ode mnie, czy mix tych dwóch zestawów bambetli, będzie w sam raz dla mojego Strykera?

 

MMSPS015-2_zpsyqpeadxe.jpg

 

tam35266_zpscegsvu5e.jpg

 

Myślałem o użyciu plecaków z Menga, a resztę tobołów, jak śpiwory, karimaty i te niby plandeki, dać z Tamiyi.

 

Jak pisałem, mam ostatnio baaaaaaaardzo napięty grafik, i czasu na model, tyle co kot napłakał, więc zawiesiłem na chwilkę całą tą blacharkę. Jednakże udało mi się wczoraj, po pracy wyskrobać godzinkę i podziałałem, nie co przy tylnym włazie pojazdu:

 

DSC_0399_zpsskjt9kmy.jpg

 

DSC_0398_zpsbxdcrbd0.jpg

 

Oczywiście, to mieszanka Trumpka z AFV i Edkiem. Były pewne nieporozumienia, jeśli chodzi o wymiary elementów z AFV, ale tak nie wielkie, że chyba ładnie się to ze sobą skomponowało? Jutro wolne, więc znów troszkę blacharki się pojawi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny patent "na śrubkę" jak odkurzę mojego Strykera chyba pokuszę się o skopiowanie tej metody

Super zrobione blachy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Powiedzcie mi, Wy, którzy macie większe pojęcie ode mnie, czy mix tych dwóch zestawów bambetli, będzie w sam raz dla mojego Strykera?

 

MMSPS015-2_zpsyqpeadxe.jpg

 

tam35266_zpscegsvu5e.jpg

 

Myślałem o użyciu plecaków z Menga, a resztę tobołów, jak śpiwory, karimaty i te niby plandeki, dać z Tamiyi.

Nie wiem, czy mam większe pojęcie od Ciebie, ale moim zdaniem mix tych zestawów będzie jak najbardziej ok.

 

Dobra robota z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Panowie. Znów maleńka aktualizacja fotograficzna. Tym razem Stryker w nowym obuwiu od DEF Models i z jednym okiem. Tylko na tyle pozwolił mi dziś junior, przy którym pełniłem całodzienny dyżur . Ok, troszkę fotek:

 

DSC_0399_zpscsykymzp.jpg

 

DSC_0398_zpsjpwvzquw.jpg

 

DSC_0400_zpsrpmzmlao.jpg

 

Ta czarna opona na ostatnim zdjęciu, to zestawowe koło. Popełniłem mały błąd i przez nieuwagę zalałem klejem jedną z piast. Nie zauważyłem tego i włożyłem kółko na miejsce i tak już zostało. Teraz muszę pokombinować, jak je stamtąd wydostać.

 

A tu Stryker łypie już jednym okiem:

 

DSC_0397_zpsdfpo2arm.jpg

 

DSC_0396_zpsru1qxt9m.jpg

 

DSC_0395_zpsrvsmz6r8.jpg

 

To tyle na teraz. Od jutra żonka przejmuje Młodego, więc ja będę miał więcej czasu na modelarstwo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam !! Monologu ciąg dalszy . Chciałem dziś zapytać oglądających ten warsztat, co sądzą o moim pomyśle na ten zielonkawy, bądź niebieskawy odcień szybek na tarczy. Czy myślicie, że wystarczy zabarwić odrobiną farbki, sidolux i pomalować przezroczysty plastik?? A tak poza tym, to powolutku sobie dłubię ten modelik. Powolutku, bo nie chcę dostać blaszkowstrętu, dlatego zabawę z blaszkami, których jest mnóstwo, dozuję sobie w niewielkich dawkach. Jakoś nie mogę się zmusić, żeby zrobić ten drugi kosz na osprzęt, bo jak sobie przypomnę te 6 godzin zabawy z poprzednim, to mam dreszcze. No, ale prędzej, czy później, będzie się trzeba przełamać. Na razie skupiam się na rzeczach małych i jakoś posuwam się do przodu. Tak, na tą chwilę wygląda Stryker:

 

DSC_0410_zpsza9wzl2q.jpg

 

DSC_0413_zpsyjrr4avj.jpg

 

DSC_0416_zpsobif8rcy.jpg

 

DSC_0411_zpseprsp18n.jpg

 

DSC_0414_zpsoe9izhw6.jpg

 

DSC_0412_zps4chhbtt9.jpg

 

DSC_0417_zpsvdpqcdhv.jpg

 

Nie za duże postępy, ale zawsze do przodu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kolejny Stryker na Forum mnie kusi, ale na chwilę obecną mam tyle innych rzeczy, że staram się przejść obojętnie obok pokusy.

Zielonkawe szybki to świetny pomysł. Farby transparentne, albo sidolux zabarwiony. Tak robił Kubisz w swoim modelu M1151 z wieżą oGPK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kolejny Stryker na Forum mnie kusi

 

 

A ja co raz częściej oglądam się na Humvee . Choć ostatnio, moją uwagę przykuł też M1078 LMTV z opancerzoną kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, do Szanownych kolegów. A mianowicie, co to jest za karabin na tym zdjęciu??

 

0030_zpsq4ohxljs.jpg

 

Czy to jest M2 Browning, tylko z jakimś dziwnym " rusztowaniem " na lufie?? I po co mu to " rusztowanie " ?? I jeszcze jedno pytanie. czy jeśli to jest M2 Browning, to czy ten, z zestawu AFV się nada, do przerobienia na ten z fotki pierwszej:

 

DSC_0419_zps89vckseu.jpg

 

Szukałem tych karabinów z tymi rurami na lufie, wśród ofert firm produkujących żywice, ale nic takiego nie znalazłem. Pamiętam, że prawdopodobnie w M1A2 Abrams od Italeri był taki karabin, ale pewny nie jestem. Pytam, bo być może będę musiał zmienić plany co do uzbrojenia mojego Strykera. Za wszelkie info z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58, oczywiście że mogłem zamontować zwykłą 50-tkę i nikt by się nie czepiał. Ja jednak od samego początku, chciałem, by ten model M1127, był inny niż te, które można spotkać w sieci. Stąd kombinacje z tarczą balistyczną, stąd upgrade Trumpka, zestawem AFV-u. Chcę po prostu by ten model się wyróżnił, na tle innych modeli tego pojazdu. A tak z innej beczki. Zacząłem zabawę z tą 50-tką i tak to wychodzi:

 

DSC_0420_zpseqr3bcyz.jpg

 

DSC_0421_zpscxzt40hp.jpg

 

Było by więcej, ale właśnie zegarek uświadomił mi, że to już 13.00 w Anglii i czas szykować się do pracy. Z granatnika MK19-3, nie zrezygnowałem, po prostu robię tą 50-tkę na wszelki wypadek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś sprostować. Nie wspomniałem o tym wcześniej bo mi się zapomniało po prostu. Mój model, nie będzie przedstawiał żadnego, konkretnego pojazdu. Model, który robię, to po prostu zbiór wszystkiego co widziałem na zdjęciach z tej strony:

 

http://tank-masters.de/?page_id=1733

 

i co mi osobiście się spodobało, oczywiście z zachowaniem zgodności merytorycznej. Jeżeli nigdzie nie uda mi się kupić granatnika MK19-3 z Live Resin, jako główne uzbrojenie mojego modelu, zamontuję Browninga, jeśli z jakiegoś powodu, tarcza balistyczna z szybami mi nie wyjdzie, założę zwykłą, pochodzącą z zestawu. Na jednej z fotek, na stronce, którą zapodałem, widać Strykera zamykającego kolumnę pojazdów. Z tyłu ma wielki banner z napisem CONVOY AHEAD. Bardzo mi się to podoba i prawdopodobnie na moim modelu, też to odwzoruję. Mówiąc najogólniej, robię takie lekkie SF. Co do jednego się zgodzę, jeśli zdecyduję się na Strykera z Browningiem, to oczywiście zajmę się wylotem lufy i będzie taki jak na zdjęciu, a czy szyba będzie pęknięta?? Nie, bo wcale nie musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem. Zdecydowałem, że jednak to Browning z tym " rusztowaniem " zostanie zamontowany na Strykerze, i teraz mam zagwozdkę. Jak i z czego zrobić tą nieszczęsną końcówkę lufy, do strzelania amunicją ćwiczebną. Próbowałem nacinać skalpelem, oryginalną część, ale słabo to wyszło. Może, ktoś z Was ma jakiś pomysł?? Że zacytuję klasyka " POMOŻECIE " ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba. Karabin i wszystko, co zielone w tym modelu, to części z zestawu " apgrejdująucego " AFV Club 35S59.

A co do tej końcówki lufy, to naprawdę nie miałem pomysłu, jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja, nie powinienem tak pisać. Z tym " nikt nie spojrzy " to miało być tak żartem. Przepraszam, ale o końcówkę lufy pytałem. Potem kombinowałem na różne sposoby i nic, nawet z milliputem próbowałem, ale nie wyszło. Przeszukałem cały swój złom modelarski i też nic, nie znalazłem, niczego, co choć troszkę nadawało by się na tą końcówkę lufy. W związku z tym uznałem, że lepiej tak to zostawić, niż coś spaprać. Mnie samego to razi w oczy, ale przyzwyczaję się. a co do tego rusztowania na lufie, to zaręczam, że wszystko jest równe i proste, cięte na wymiar. Te rurki robiłem z pręcika plastikowego 0.3 mm i być może po prostu jeden wygiął się nie co, pod wpływem ciepła rąk i manipulacji podczas przyklejania. Już wszystko jest wyprostowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie zmieniaj tego kaemu. Może jeszcze ktoś podrzuci Ci jakiś pomysł, może sam wpadniesz na coś... Nawet jeżeli nie teraz, to może kiedyś zawsze będziesz mógł wymienić końcówkę lufy.

 

A może spróbuj nałożyć na jakiś sztywny drut kawałek plastikowej rurki o potrzebnej średnicy i nacinaj karby na obwodzie? Wydaje mi się, że to może się udać. Warunek to właśnie sztywne "trzymadło" do tego plastikowego drobiazgu, żeby się nie przemieszczał podczas nacinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem odpowiedniej końcówki lufy mojego km-u, właśnie się rozwiązał, o proszę :

 

DSC_0404_zpsrhzxchqw.jpg

 

Z pomocą przyszedł mi model Challengera 2. ten model, to jedyny, ocalały z zeszłorocznej masakry modeli, dokonanej przez moją żonę. Dwa lata temu, będąc w fabryce Accurate Armour, zakupiłem komplet żywic, do stareńkiego Challiego 2 Trumpetera. Karabin, sprzężony z działem tego czołgu, ma końcówkę lufy, taką, jaka była mi potrzebna. Wystarczyło tylko troszkę skrócić i tadaaa . I już po bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Strykery są zielone. Nie wiem, czy są to różne odcienie zieleni, ale raczej nie wydaje mi się. Widziałem w necie dwie fotki, na jednej wojaki " szprejują " pojazd na piaskowy, a na drugiej ten sam pojazd jest już " wyszprejowany ". Nie wiem, może i były pustynne Strykery, jednak mój będzie zielony, gdyż mam zamiar zrobić przedstawiciela tych pojazdów stacjonujących w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.