Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę rozgrzebywać kolejnego warsztatu jeszcze. Do skończenia jest "pinki" i M2A0 no i może Szakal, a w poczekalni Centurion IDF-u. Stryker poczeka, ale zbieram materiały, oglądam warsztaty i zadaję pytania w razie potrzeby i wyciągam wnioski. Tak czy siak trzymam kciuki za efekt końcowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ta butelka ma idealny kolor. Musiał bym tylko wyciąć kilka płytek na wymiar okienka i skleić kilka warstw, tak na grubość 1mm. Na tyle właśnie oceniam grubość szybek w modelu, po porównaniu z szybami w realu. Jak zwykle wasze komentarze i uwagi mile widziane. Dziękuje i pozdrawiam.

 

Ciemno to widzę, powiem szczerze. Nie wystarczy jedna warstwa? Kto tam będzie grubość sprawdzał... Ja myślę, że klej wszystko upaćka... I znowu się obrazisz... A tak dobrze Ci idzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wypróbuj, czy kawałek butelki nie zwichruje Ci tarczy, bo jest ze swojej natury obły (wycinek walca), zanim go wkleisz. tworzywo to PET, więc CA raczej się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tą butelkę ,weź czyste opakowanie po CD i psiknij transparentnym kolorem z aerka ,a jak dobrze poszukasz to i kupisz w kolorze.Opakowania po butelkach potrafią nieźle świrować.

 

Zaczynam dochodzić do tych samych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów! Tak w ogóle, to nawet nie podziękowałem Wam, że tu zaglądacie i kibicujecie mi, przy budowie tego modelu. Biorąc pod uwagę, to jak długo rzeźbiłem się z T-90, myślałem, że już nikt, nigdy nie zaglądnie do wątku prowadzonego przeze mnie. Dziękuję serdecznie. Ok, wróćmy do tematu Strykera. Dziś odszedłem, troszkę od tej tarczy i zająłem się oponami. Znalazłem bowiem sposób, aby bez konieczności zakupu dość drogich, żywicznych kół, stać się szczęśliwym posiadaczem, kompletu pięknie obciążonych, gumowych opon, a wygląda to tak:

 

DSC_0342_zpsgxkdkps1.jpg

 

Po lewej koło po obciążeniu, po prawej, jeszcze przed zabiegiem spłaszczania. Zaręczam, że nie wykorzystałem tu , żadnych miliputów, nic nie ciąłem, ani nie giąłem.

Tą skomplikowaną i tajemniczą technikę modelarską, nazwałem " na wkręta" , o proszę:

 

DSC_0344_zpsp0b5yham.jpg

 

Nie za długi wkręt, z małym łebkiem, wkręciłem w oponę, przykręcając ją do felgi, co dało naprawdę fajny efekt. Tada , właśnie zaoszczędziłem trochę kasy i zamiast kół, będę miał bambetle do Strykera

 

A tak, to wygląda na modelu:

 

DSC_0345_zps8owsicfd.jpg

 

A co Wy, Szanowni Koledzy sądzicie o takim rozwiązaniu?? Wasze komentarze i uwagi zawsze są mile widziane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo bym prosił o drobną podpowiedź. Mianowicie, jak zrobić te wypukłe obramowania okienek widocznych na tych zdjęciach?? :

 

0030_zpscak30vhq.jpg

 

0035_zpszj1tcpze.jpg

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by poszukać jakiegoś pudełka? Np w biedronie widziałem kiedyś takieniby "hermetyczne". Plastik dosyć gruby, kolory różne. A koszt prawie "żodyn". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza.

 

 

 

EEEEEEE tam, zaraz jak burza . Prawdziwa zabawa zacznie się, jak przyjdą blaszki, co nastąpi prawdopodobnie we wtorek, bo dziś je wreszcie zamówiłem. A na razie mam zrobione tylko tyle:

 

DSC_0350_zpsxk37pgmx.jpg

 

DSC_0347_zpsenqvg7oh.jpg

 

DSC_0348_zpsdl2lg4ue.jpg

 

DSC_0349_zps98w6gopr.jpg

 

DSC_0346_zpsy4zlci3n.jpg

 

DSC_0351_zps0s4cfzbh.jpg

 

LRASSS założony na próbę, a tej foto trawionej osłony na wydech nie będzie. Trumpek zrobił ją zbyt wąską, a w realu powinna bardziej wystawać po za obrys pojazdu. Teraz już czekam na blaszki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych oglądających. No to teraz, zacznie się zabawa. Dojechały blaszki . Na razie tylko dwa zestawy 36061, czyli ten podstawowy:

 

DSC_0367_zpso5cu5dcn.jpg

 

DSC_0368_zpsgczcaqpk.jpg

 

oraz zestaw 36063, czyli boczne kosze na osprzęt, wraz z pasami mocującymi:

 

DSC_0369_zpsrgz1lq3a.jpg

 

DSC_0370_zpsjer5yrrs.jpg

 

Oprócz blaszek, dokupiłem jeszcze zestaw " apgrejdujący" firmy AFV Club, o ten:

 

DSC_0356_zpsqcyzljmo.jpg

 

Zawartość tego pudełka, to po prostu kilka ramek, wyjętych z różnych odmian Strykerów AFV-u, o proszę bardzo:

 

DSC_0358_zpsnd85umhp.jpg

 

DSC_0360_zpsbbgjcioh.jpg

 

DSC_0357_zpscbswetyv.jpg

 

DSC_0359_zpssmihqucp.jpg

Na ramkach znajedziemy m.in. dwa typy sztywnego holu, perforowane osłony zawieszenia, zapasowe felgi, karabin M2 Browning, karabin M240 SAW i wiele, wiele innych ciekawych i jakże przydatnych do mojego Strykera, elementów. Zrobiłem też maleńkie porównanie Trumpka z AFV. kolor zielony to AFV, szary to Trumpeter.

Po pierwsze jakiś rodzaj bocznych skrzynek, czy tam pojemników na coś:

 

DSC_0361_zpsdixzucqz.jpg

 

Porównałem też felgi i już wiem, że koła też wymienię, a to z tego względu, że te trumkowe są po prostu za małe:

 

DSC_0363_zpsdrcmzkdl.jpg

 

Próbowałe naciągnąć oponę z Trupka, na felgę z AFV i za Chiny Ludowe, się nie dało. W konfrontacji jeden na jeden, spotkały się też karabiny M240. Ku mojemu zaskoczeniu, M240 z AFV okazał się tak dobry, że postanowiłem, nie kupować tego z Live Resin. ( Znów parę funciszy w kieszeni, będą koła ) . A tu porównanie:

 

DSC_0362_zps5utu1rne.jpg

 

Oprócz tych elementów, do swojego modelu wykorzystam to:

 

DSC_0364_zpswsr0vcgv.jpg

 

Jest to jeden z dwóch holi

Dodam też to:

 

DSC_0365_zpsefbshhuu.jpg

 

Nie wiem dokładnie co to jest, bo nie sprawdzałem, ale domyślam się, że są to elementy jakiegoś urządzenia wizyjnego, montowanego tuż obok włazu kierowcy

I na koniec, dodam jeszcze koguta na tył:

 

DSC_0366_zpsczlfny0m.jpg

 

Niektóre elementy trumpka, już zamieniłem na te z AFV i musze przyznać, że zamówienie tego zestawu to był strzał w 10. Model dostał nowe, te dwie trójkątne skrzynki:

 

DSC_0372_zpsmdx7nnrx.jpg

 

oraz, to prawdopodobne urządzenie wizyjne:

 

DSC_0371_zpsdagpwb0p.jpg

 

Tak właśnie sobie pomyślałem, że jeszcze nigdy nie zainwestowałem tyle w żaden z moich modeli czołgów, a przecież to właśnie czołgi są moją miłością. No nic, postaram się aby te inwestycje nie poszły na marne. Myślę że od jutra wezmę się za blacharkę i wtedy będzie co pokazywać. Pod koniec przyszłego miesiąca zamówię jeszcze koła ( chciałbym z DEF Model, ale ciężko je dostać ) oraz granatnik MK19 z Live Resin. Na dziś to tyle, przepraszam za tą lawinę zdjęć. Mam nadzieję że komuś się spodoba, to co ja tu wyprawiam. Pozdrawiam serdecznie i do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Stryker, to tylko AFV Club, miażdży Trumpetera pod każdym względem. Trumpeter skopał nawet samą bryłę pojazdu, jest za krótki i za szeroki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym Bartku. Trumpek jest o 5mm za krótki i 2 mm za szeroki w porównaniu z AFV. Niestety tylko Trumpeter wydał Strykera M1127. Owszem, jest żywiczna konwersja z Real Model, przeznaczona do AFV Club, ale jak zobaczyłem jej cenę, to ręce mi opadły. Po prostu pogodziłem się z faktem, że Trumpeter jest źle zwymiarowany i nauczyłem się z tym żyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Stryker dostał troszkę biżuterii. Mam nadzieję, że te błyskotki, odwrócą, nie co uwagę od wszystkich niedoskonałości tegoż zestawu. No a tak to wygląda:

 

DSC_0377_zps9urrxrzy.jpg

 

DSC_0379_zpsb9xoajue.jpg

 

DSC_0378_zpsf5nf79ty.jpg

 

DSC_0376_zps6im1cv7d.jpg

 

Nie wiele na razie, ale jutro wolne od pracy, więc możliwe, że wieczorem pokażę więcej postępów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Dorzucam jeszcze kilka fotek z planu ogólnego:

 

DSC_0380_zpsqqffhret.jpg

 

DSC_0383_zpsfnmcpq2t.jpg

 

DSC_0381_zpscx5tff40.jpg

 

DSC_0382_zpsepzcdphv.jpg

 

I jeszcze sensor systemu LRAS3, po " oblaszkowaniu " :

 

DSC_0384_zpsb7uoegqh.jpg

 

DSC_0385_zpshkqpzj5k.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny szybki update. Stryker dostał " kosza " . Na razie tylko jednego i to nie w całości, ale po 6 godzinach walki z tym jednym miałem po prostu dość. Kilka fotek:

 

DSC_0388_zpsrwiop6nz.jpg

 

DSC_0390_zpspf5ge0yg.jpg

 

DSC_0387_zpsfnduhih6.jpg

 

DSC_0389_zpsotedjdc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że da się to zrobić, ale już nie dziś, bo zaraz do roboty jadę. A że tak się jeszcze pochwalę, udało mi się dorwać koła od DEF model, YES, YES, YES !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.