Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie tutaj:

http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/5/t/151040.aspx

jest tam coś o tym kamuflażu, są też linki do innych stron. Możecie też podpytać makinena - kiedyś trochę dyskutowaliśmy o doborze farb, ja swoje notatki gdzieś posiałem, on na pewno ma. Kolory są trzy, oficjalne nazwy to Desert Sand 500, Urban Gray 501 i Foliage Green 502.

 

 

Model już teraz wygląda imponująco, nowa tarcza dużo mu dała. Zdjęcia na razie dość słabe, czekam na porządną galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!! Zdecydowałem, że spróbuję samemu namalować sobie ACUPAT camo, oto co mi wyszło:

 

DSC_0797%20Kopiowanie_zpshfqi9aep.jpg

 

Fotka jest dość słaba i wierzcie mi, to bardzo dobrze, bo ogólnie wyszła mi masakra przez ogromne M. Tego już nie ma. Nie załamuję się jednak, gdyż wydaje mi się, że rozwiązałem swój problem. Znalazłem takie "cuś" :

 

11577b_LW35069_zpskfmsnplm.jpg

 

Pewnie to już widzieliście. Generalnie, produkt przeznaczony do figurek, ale myślę, że na plecakach też będzie dobrze wyglądać. Zobaczymy, czas pokaże. A tu jeszcze takie coś z armoramy, jakby ktoś nie widział:

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=6912

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen, właśnie przeczytałem opinię o tych kalkach i chyba anuluje zamówienie. Podobno nie działa na nie żaden płyn i nakładanie ich, to spore wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast masochistycznie malować pędzlem, albo walczyć z tą kalkomanią, potraktujesz to kamo z gąbki?

(tak wiem, że malują figurkę z klocków)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen ostatnio w swoim warsztacie fajnie figurki zrobił

Mam wrażenie, że kamuflaż na mundurach wyszedł dość ciekawie, a ja jestem bardzo zadowolony. Oczywiście Wasza opinia może zdruzgotać mój optymizm. Teraz detale, cienie, wash, suchy pędzel. Wzorowałem się trochę na tym ale...to 1:16 skala, więc...sami rozumiecie...

Im_zpsxet44lga.jpg

Obrazeklll1_zpsfa8x2nqp.jpg

 

a to moja baza do dalszej zabawy

IMG_1002_zpsibf8dwtv.jpg

IMG_1001_zpsvmallaj1.jpg

 

można bić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Oto Stryker po spotkaniu z "łośkiem" :

 

DSC_0816%20Kopiowanie_zpsilo1tlun.jpg

 

DSC_0814%20Kopiowanie_zpsknaqwwuq.jpg

 

DSC_0815%20Kopiowanie_zpsxugqv9wt.jpg

 

DSC_0817%20Kopiowanie_zpsousjquvw.jpg

 

Bardzo proszę, o nie zwracanie uwagi na te nieszczęsne plecaki. Wypróbowałem sposób na gąbkę i delikatnie mówiąc, nie jestem zadowolony z tego co narobiłem. Tobołki dostaną jednak kalkomanie, ale nie z Alliance modelworks, a z firmy Cross Delta.

Chciałem, też troszkę obić i obedrzeć z farby ten sztywny hol. Nie bardzo mi to " wyjszlo ", poprawi się, a na skrzywiony " przecinacz drutu" posiadam kwit

Kurcze, ostatnio znów nie mogę dogadać się z aparatem, hmmm... Fotki są raz za bardzo rozmyte, potem znów za ostre. Trzeba będzie z tym powalczyć. Jaxiu! Figurki makinena widziałem i będę musiał kolegę przesłuchać, na okoliczność ich malowania To tyle na teraz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu- pokaz zbliżenie na te toboły!!!!

 

 

A proszę bardzo. Tylko uprzedzam, oglądacie na własną odpowiedzialność:

 

 

DSC_0821%20Kopiowanie_zpszsodexmz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...nie wyglada to najlepiej. W mojej opinii- co to za plecaki? Jakościowo średnio się prezentują. Gdybys pomalował paski/troki plecaka i je bardziej zaakcentował, to byłoby lepiej. Chyba brak washa na tobołkach? Nie jestem tez pewien co do doboru farb do tego kamuflażu. Jakie stosowałeś? Sama technika "gabkowania" tez wymaga cwiczenia. Moje figurki przeżyły jedna próbę pędzelkiem "000" i dwie gąbką.

Ćwiczyć, ćwiczy, ćwiczyć... Popraw te manele, bo na tle świetnego Strykera wypadają blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te tobołki, to tragedia. Podjarałem się tą techniką na gąbkę, bez wcześniejszego przetrenowania i wyszła lipa. Co to za plecaki? No niby nowy system MOLLE. Ogólnie przed moim nieudolnym malowaniem, wyglądały na całkiem spoko. Makinen, Twoje spostrzeżenia są trafne. Nie ma na nich " łosza “ itp.

Kolory jakich użyłem też nie są odpowiednie. W przyszłym miesiącu zamówię te kalki z Cross delta i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te tobołki, to tragedia.

 

Nie ma co się załamywać. Z daleka wszytko wygląda super.

 

Moim zdaniem opanowanie tej techniki jest kluczowe. Mnie też (mam nadzieję, że dzisiaj) czeka to samo. Chciałbym jednak użyć 3 kolorów tj. podkładowy Deck Tan Tamiya (chociaż wg mnie jest zbyt żółty, Vallejo ma inny, lepszy odcień), następnie Green Grey Vallejo zmieszany z białym oraz Vallejo Medium Grey.

 

Z tą gąbką to chyba trzeba by mieć ze 2 rodzaje gąbki - gęstszą i rzadszą (do pixeli). Takie mam przemyślenia jako koleś, który tego nigdy nie próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Mam też inny pomysł. Otóż spróbuję tą pixelową kalkomanię wydrukować sobie sam. Mam nawet taki papier do kalkomanii w domu. Kiedyś kupiłem i wreszcie jest okazja wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że MARPAT jest chyba łatwiej namalować, niż to pixelowe.

Marpat to jeden z pierwszych kamo pixelowych. Tak samo krój MCCU stał się bazą dla ACU....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello! Model stał dłuższy czas na półce, to i się troszkę zakurzył . Na chwilę obecną, tylko koła i podwozie. Góry na razie nie ruszam, bo brak mi kalkomanii, wystosowałem co prawda apel, ale pozostał bez echa. No nic, dziś zamówiłem sobie papier do kalkomanii, do drukarek atramentowych, oraz płyn firmy MICROSCALE , do utrwalania wydruku i będę się bawił z projektowaniem kalek. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ok, a tak wygląda Stryker, lekko ubłocony:

 

IMG_20160308_114403%20Kopiowanie_zpscbspbqe9.jpg

 

DSC_0847%20Kopiowanie_zpsv8yrufld.jpg

 

IMG_20160308_114106%20Kopiowanie_zpsfssvx67w.jpg

 

IMG_20160308_113719%20Kopiowanie_zpsszy2y7lk.jpg

 

IMG_20160308_114227%20Kopiowanie_zps9jq0sbpz.jpg

 

Jak widać, zmieniłem kolor tła, czy wyszło to modelowi na dobre?? Oceńcie sami. To tyle na teraz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Ja za swoim MGSem już na kołach jestem i czekam na podkład. Mam nadzieję,że wyjdzie mi w połowie tak dobrze jak Twój.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci wyszedł. Nie wiem czy obicia na sztywnym holu nie wyszły odrobinę nienaturalnie i wash miejscami trochę za słabo roztarty. Poza tymi drobiazgami wsio super, ilość biżuterii miażdży mojego strykera...

Co do kalek to służę tym co mi z mojego zostało (trumpeter - niestety niezbyt dobre). Jakby co PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa Koledzy, a Tobie jaxiu, za miły gest . A wracając do malowań pixelowego camo, to przyznam się, że próbowałem sobie stworzyć taką kalkomanię, bo malowanie pędzlem, czy gąbką, to w ogóle porażka, w moim wykonaniu. Poddałem się jednak, po kilku próbach i zmarnowaniu całego kompletu tuszy w drukarce. Dlatego postanowiłem pójść na łatwiznę i zamówiłem kalkomanię, o taką:

 

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=CX-MIL-35012

 

Kiedy kliknie się, na LARGER IMAGE, całkiem fajnie widać, że ta kalkomania, dobrze rokuje, na armoramie, też raczej ją polecali, w przeciwieństwie, do tej z Alliance modelworks. Kalka już do mnie jedzie ze Stanów, więc myślę, że za jakiś tydzień, będę mógł pokazać, co z tego wyszło. Oczywiście pokaz odbędzie się na mengowskich plecakach, które tak nieudolnie próbowałem malować, oraz na tym :

 

LF0125-4_zps65wwxyr2.jpg

 

nie mogłem się oprzeć pokusie, co by nie dorzucić do " Strajkusia", jakiego figuranta. To tyle na teraz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością jaj ta kalka się sprawdzi.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.