Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio obraziłem się troszkę na modelarstwo i na dwa moje zaczęte projekty ( Terminator i T-80BV ), i miałem zamiar rozstać się z hobby na długi czas, ale ciągnie wilka do lasu i zaglądając na nasze forum znów poczułem zew plastyku . Do wyżej wzmiankowanych modeli z pewnością powrócę, ale na razie naszła mnie ochota na coś bez gąsienic. Padło na wóz rozpoznawczy M1127 Stryker od Trupetera. Głównym powodem, dla którego zabrałem się za ten właśnie model była... zazdrość. Ktoś już tutaj pokazywał model tego pojazdu, a mnie się on bardzo spodobał i postanowiłem z nim powalczyć. Sam model, no cóż, wzorem poprawności to on nie jest. Gdzie, nie gdzie jest słabo spasowany, merytorycznie też mu troszkę brakuje. To nic, coś tam jednak da się z tego ulepić. Braki i niedoróbki postaram się uzupełnić blaszkami i własną inwencją. Jeśli chodzi o blaszki to, mam zamiar choć nie na pewno, wykorzystać aż cztery zestawy Eduarda:

 

36 061, a więc zestaw podstawowy, o ten:

 

1854_36061_01_zpsbjc1mxb1.jpg

 

36 063, czyli boczne kosze na osprzęt

 

1854_36063_00_zpsl9ewbs3l.jpg

 

36 091, pasy do mocowania

 

0ad18874d42562069529d698a0bdf436_image_950x680_zps3mulksf0.jpg

 

36 133, czyli tzw Blast panels

 

ED36133_2_zpskjpprmop.jpg

 

Co do tych blast panels, to mam pytanie. Czy mocowanie ich na modelu, wiąże się z koniecznością montowania slat armour,czyli popularnego płotka? Czy też te panele mogą być zamontowane bez płotka? Wszystkie te dodatki będę kupował osobno, ze względów ekonomicznych. Ot już nie długo znów zostanę tatą i mam obecnie ważniejsze wydatki. To tyle w kwestii dodatków. Coś tam już posklejałem i na tą chwilę, jestem w tym miejscu:

 

IMG_20150714_152702_zpsxmssfu7q.jpg

 

IMG_20150714_152607_zpsblfhyjmm.jpg

 

DSC_0309_zpsacpypo9w.jpg

 

IMG_20150714_152636_zpsrza9uoqd.jpg

 

IMG_20150714_152725_zpsskhqxla8.jpg

 

Model ogólnie składa się przyjemnie, ale nie bez problemowo. Musiałem się troszkę posiłować, co by górę z dołem spasować, w kilku miejscach są szpary do szpachlowania, ale jak pisałem, nie są to sprawy, których nie dało by się załatwić. Od znajomego ze sklepu modelarskiego udało mi się wyciągnąć też dziewiąte koło, które posłuży mi jako zapas. Powalczyłem też z podwoziem i zrobiłem skręcone pierwsze dwie pary kół. Mam nadzieję że na fotkach nie widać jakiej masakry dokonałem tam pod spodem Wkrótce kolejny update, myślę, że już z blaszkami Edka. Będzie mi miło, jeśli ktoś tu zaglądnie i zostawi jakiś komentarz, ewentualnie jakąś wskazówkę. Próbowałem dotrzeć do użytkownika mysza71, który także budował, lub nadal buduje ten model, ale ślad po nim zaginął. Szkoda. Pozdrawiam serdecznie i do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam! Kolejna aktualizacja wątku miała być już z blaszkami Edka, jednak muszę o coś zapytać ekspertów i stąd, mój dzisiejszy wpis. O co się rozchodzi?? Mianowicie, postanowiłem, że chciałbym mieć nie standardowego, rozpoznawczego strykera. Nie standardowego, tzn. chcę wymienić w nim kilka elementów. Pierwszy to pancerna tarcza, która chroni strzelca, tzw. GPK. Zamiast tego co dał Trumpek, chcę zainstalować takie coś:

 

0035_zps7j0nausz.jpg

 

0038_zpsxqfyc9pb.jpg

 

0030_zps2vgonlv8.jpg

 

I tu rodzi się moje pytanie. czy takie tarcze, tudzież osłony, maja jakieś swoje indywidualne oznaczenia, kody, czy co tam jeszcze?? Potrzebował bym takie coś, by móc dokładniej przyjrzeć się tej tarczy. zacząłem już robić wstępne szkice i szablony z papieru, ale nie jestem pewny rozmiarów. O proszę:

 

DSC_0315_zpsevnwppr7.jpg

 

O góry trawionka z pudła. Tarcza po lewej, to pierwszy szablon według wymiarów trawionki, a po prawej tarcza nie co większa. Już wiem, że ta większa odpada, ponieważ, gdybym ją zainstalował, to nie było by już miejsca, na sensor systemu LRASSS. Gdyby, ktoś posiadał, jakąkolwiek wiedzę, na zadane pytanie, to będę wdzięczny za wszelkie info.

Oprócz tego, mam zamiar wymienić też uzbrojenie Strykera. Po pierwsze, chcę zamienić pudełkowego M2 Browning 50mm, na 40mm-trowy granatnik MK19-3, o taki:

 

phoca_thumb_l_lre35076-instr-big_zpstxuuejft.jpg

 

Oczywiście tarcza była by wymieniona, na tą z pancernym szkłem

Po drugie, chcę też wymienić drugi karabin maszynowy, montowany z tyłu pojazdu. Z mojego dochodzenia, wyszło, że ten karabin to M240B. U Trumpka, troszkę biednie on wygląda, dlatego, Strykerowi dam to:

 

phoca_thumb_l_35018-Set-big_zpsqihzfi5x.jpg

 

Zarówno granatnik, jak i karabin, to produkty firmy Live Resin. Do M240B, mam zamiar dołożyć jeszcze lunetę i zmodyfikować, nie co ramię, na którym ta giwera wisi.

Przepraszam najmocniej, że na razie piszę, tylko o swoich zamiarach, zamiast pokazywać postęp prac. Tak jak pisałem, wkrótce pojawi się u mnie kolejny członek rodzinki i w tej chwili są ważniejsze wydatki. Niemniej jednak, już wkrótce mam urodziny, a potem imieniny, więc po ustaleniach z moim dyrektoem finansowym, wszystkie wyżej wymienione dodatki, zawitają do mojego warsztatu .

Jeszcze raz bardzo proszę, o jakiekolwiek informacje na temat tej tarczy

I tak na zakończenie, żeby nie było, że nic nie robię, to kilka fotek, obrazujących stan prac, na chwilę obecną:

 

DSC_0317_zpsbre7ruc2.jpg

 

DSC_0319_zpsbjwzd6ze.jpg

 

DSC_0318_zps8nfmxwdg.jpg

 

DSC_0320_zpslyqbgtrl.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie tych, którzy tu zaglądają i dziękuję, z góry tym, którzy zostawią tu jakiś komentarze. Do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idzie

 

 

pancerna tarcza, która chroni strzelca, tzw. GPK

GPK (Gunner Protective Kit) to wieża, o taka:

uzbrojenie8-1.jpg

Sama tarcza to GSK (Gunner Shield Kit).

 

 

czy takie tarcze, tudzież osłony, maja jakieś swoje indywidualne oznaczenia, kody, czy co tam jeszcze??

Ta z okienkami to tarcza Clear Gunner Shield, produkowana (z laminatu szkła oraz stali balistycznej) przez firmę Ibis Tek.

 

Zdjęcia:

DCFC0006_106_preview.jpg

clear_gun_shield_104_photo.jpg

151.jpg

 

Do poczytania:

http://www.ibistek.com/product/detail/clear_gunner_shield

http://www.ibistek.com/doc/product/16/ClearGunShield.pdf

http://www.ibistek.com/doc/product/16/ClearGunShieldIRLightbar.pdf

 

W tych pdf-ach niestety nie ma wymiarów, ale masz tam zdjęcia tych tarcz na Humvee, zrobionych od przodu. Jeżeli masz model M1114 Bronco, to możesz z proporcji ustalić te wymiary. Jeżeli modelu nie masz, może ktoś poratuje (ja w tej chwili nie mam dostępu do swojej modelarskiej graciarni).

 

 

 

wkrótce pojawi się u mnie kolejny członek rodzinki (...) wkrótce mam urodziny, a potem imieniny

No to wszystkiego naj na wszystkie te 3 okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie Panowie .

Kuba, a Ty za te linki, to masz u mnie nie jedno , ale całą cysternę . Wywnioskowałem z nich, że zupełnie źle zaprojektowałem sobie te tarcze. No nic, papier milimetrowy jest, ołówek i linijka tyż , więc jutro mam zajęcie . Jeszcze raz wielkie, wieeeeeeeeeeeeeelkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam tą Clear Gunner Shield , tada:

 

DSC_0325_zpsrrldklqp.jpg

 

DSC_0324_zpsm8jeuqav.jpg

 

Trzeba to, to jeszcze oszlifować i wyrównać tu i tam, ale osobiście uważam, że daje radę. Mam tylko problem ze śrubami, ciekawe, gdzie ja znajdę, tak drobne imitacje śrub . No nic, coś wymyślę. Tak jak pisałem, " trza " to teraz oszlifować i wyrównać, a potem zabawa w szklarza . Mam nadzieję że Szanowni podglądacze, podzielą mój entuzjazm co do tej tarczy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo na tak. Największą zaletą jest to, że jest to wkład własny. Mega się jaram tym, że ktoś w ogóle kombinuje z wkładem własny. Jak już nabędę większy skill w podstawach to sam zacznę kombinować z własnymi przeróbkami. Ja jestem wielkim kibicem Twojej pracy i oczywiście nie mogę się doczekać jak to wyjdzie. Tylko interesuje mnie to dolne miejsce na "okienko". Ma ono sens w tym pojeździe? Na zdjęciu wygląda jakby miejsce, które miało osłaniać było kompletnie zakryte i możliwość patrzenia przez nie jest praktycznie zerowa. Może to tylko złudzenie ale jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór Koledzy. Co do tych szybek, to sam na razie nie wiem, z czego je stworzę. W domu mam plastykowe butelki po wodzie mineralnej, w takim właśnie odcieniu. Myślałem żeby skleić kilka warstw że sobą. Jeszcze się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzychu. Wątek Stroja znam na pamięć. Abramsy były kiedyś dla mnie number ONE . Pomyślę o tym. A tym czasem, drodzy koledzy, potrzebuję Waszej opinii, na ten temat:

 

DSC_0326_zpsapghzxiq.jpg

 

Zacząłem " przykręcać " śrubki, i nie wiem, czy dobrze robię. Te śrubki są od Voyagera z zestawu do T-80BV. Myślicie, że mogę kontynuować, czy raczej zacząć zabawę z tarczą od początku??

A tak a propos szybek. O to one:

 

DSC_0327_zpsfpabgqz4.jpg

 

DSC_0328_zps392uinyn.jpg

 

Ta butelka ma idealny kolor. Musiał bym tylko wyciąć kilka płytek na wymiar okienka i skleić kilka warstw, tak na grubość 1mm. Na tyle właśnie oceniam grubość szybek w modelu, po porównaniu z szybami w realu. Jak zwykle wasze komentarze i uwagi mile widziane. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oslona nawet fajnie zaczyna wygladac.

 

 

Dzięki Michale. Na próbę zmontowałem na szybko 50-tkę i na blue tack przymocowałem tą tarczę. Ot tak, dla sprawdzenia wymiarów i proporcji. Wygląda to tak:

 

DSC_0332_zpslhlihw7v.jpg

 

DSC_0333_zpsegyehzux.jpg

 

DSC_0330_zpstunyd2zl.jpg

 

Zdjęcia też robione na szybko, więc nie bijcie za brak tła. Przepraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze pomożesz mi przy moim strykerze MGS

 

Z przyjemnością, choć od razu muszę się przyznać, że ja o Strykerach nie wiele wiem. Całą swoją wiedzę opieram na zdjęciach. M1127 RV ( reconnaissance vechicle ), nie jest zbyt popularny, a co za tym idzie, nie jest tak obfotografowany, jak choćby jego kuzyn M1126. Często, jest także mylony z innym członkiem rodzinki, a mianowicie M1131 FSV ( fire support vechilce ). Ogólnie Stryker podobał mi się od zawsze a zwłaszcza wspomniany M1126 i M1130 Command vechicle. Że istnieje coś takiego jak M1127, dowiedziałem się nie dawno, z naszego forum, obserwując warsztat myszy71 ( mam nadzieję że jeszcze tu wróci ). Na pewno pomogę, na tyle ile będę w stanie, ale od razu mówię, że są tu lepsi ode mnie w tej dziedzinie. Zakładaj warsztat i ruszaj do boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.