Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna fotka mojego wojaka, tym razem, już ze wszystkimi częściami ciała:

 

IMG_20160326_224432%20Kopiowanie_zpsfdcmzcyu.jpg

 

To zdjęcie, chyba jeszcze lepiej niż to poprzednie, oddaje kolor tej kalkomanii. Zdjęcie, nie obrabiane w najmniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki Kuba . Faktycznie, w dużym powiększeniu widać wzór rastra. Z tym nic się nie zrobi. Widziałem na innych forach, figsy z tymi kalkami i było tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Żołnierza skończyłem oklejać, czas przyszedł na tobołki, no i tak to wychodzi:

 

IMG_20160328_174221%20Kopiowanie_zpstuxgrthm.jpg

 

IMG_20160328_173818%20Kopiowanie_zpsmjg5ghqv.jpg

 

IMG_20160328_214955_zpsqgpadosk.jpg

 

Czas by był już zakończyć, to pastwienie się nad tym modelem i brać za coś innego. Tyle na teraz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem cały wątek i muszę powiedzieć, że bardzo fajny warsztat zaprezentowałeś z wzorowym efektem jak do tej pory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie, po dość długiej przerwie. Przydało by się już zakończyć ten wątek galerią, ale kompletny brak czasu sprawia, że ciągnie się to i ciągnie. Dziś chciałem się zwrócić z prośbą o poradę. Mianowicie, chciałbym na Strykerze dorobić jeszcze jedną, małą rzecz, o taką:

 

0017_zpshofbzywo.jpg

 

Chodzi mi o ten żółty banner z napisem CONVOY AHEAD. czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć z czego, takie coś wykonać?? Podkreślam "z czego", gdyż już kiedyś o to zapytałem i dostałem odpowiedź: "Taki banner zrobisz w programie graficznym". Nie do końca o taką wskazówkę mi chodziło Jak by ktoś miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny za podzielenie się. A tak dziś, na tą chwilę wygląda mój Strajkuś:

 

DSC_1002%20Copy_zpsimv33jmr.jpg

 

IMG_20160419_111136%20Copy_zpskk6n3get.jpg

 

DSC_1003%20Copy_zps7jqxerw8.jpg

 

DSC_1004%20Copy_zpshqfrm1yy.jpg

 

DSC_1005%20Copy_zpsepgdralc.jpg

 

Muszę poprawić malowanie kanistrów, zawiesić poprawnie plecaki ( przy okazji przeprowadzić śledztwo w sprawie zaginięcia jednego z nich ), uporać się z wciąż odpadającym kogutem i załatwić sobie jakieś kalki z dystynkcjami dla wojaka. To tyle na teraz i jeszcze raz proszę o pomoc w sprawie tego bannera. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci wyszedł. Poziom detali - kosmos.

 

Co do bannera ja spróbowałbym wydrukować go na drukarce laserowej, namoczył wodą z wikolem i położył na jakieś pofalowanej powierzchni do wyschnięcia (lekko zmięta folia aluminiowa albo cóś...)

Na tym profilu robią coś takiego z flagami...

 

 

Kurcze siadam, żeby skończyć mojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!! Koledzy, bardzo proszę o małą podpowiedź. Czy worki, na tym zdjęciu :

 

 

0017_zps0sp0zk3k.jpg

 

mają jakąś fachową nazwę, lub jakieś oznaczenia. Chciałbym wystrugać coś takiego z milliputa, bo pomyślałem sobie, że z trzema plecakami na burtach, to Stryker będzie wyglądał troszkę łysawo. Bardzo proszę o podpowiedź, może być jakaś fotka z bliska, cokolwiek, co naprowadzi mnie na jakiś trop. Ok nie przedłużam, już wątku nie potrzebną pisaniną, bo michal0281, znów będzie na mnie krzyczał, że wątek ma już 18 stron. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami sztuki - to powinny być takie pokrowce jak pokazuje Makinen

 

a może to zwykłe worki...

Irak247-1.jpg

 

mi to jednak mocno folią pachnie. Zwłaszcze te dwa od prawej. Ten z lewej faktycznie może ma pokrowiec w woodlandzie

0017_zps0sp0zk3k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia nie wchodzi w grę ... to albo plecaki z pokrowcem lub torba transportowa na burty pojazdu... w przypadku jednego i drugiego wykonane jest z materiału którego używa się do szycia kamizelek i posiada certyfikat IR

Tutaj przykład takiej torby

b68a541e5fac0f1bc58ae9307b5cf0d2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie koledzy!! Wiem, że to nie ładnie tak się prosić, ale zaryzykuję. Otóż zwracam się do szanownego grona z prośbą o małe wsparcie materialne. Spokojnie, nie chodzi mi o kasę . Czy któryś z czcigodnych kolegów, jest może w posiadaniu kalkomanii z dystynkcjami i insygniami US Army?? Rozchodzi mi się mianowicie o te dwa emblematy:

 

Amflagurban_zpsnt0la0s4.jpg

 

Amerykańska flaga w kolorach czarnym i " białym ", oraz:

 

46363_20160114_091506954_zpsmltytkje.jpg

 

symbol 2nd Infantry Division. Wiem, że można dostać takie kalkomanie i wybór jest dość szeroki, od Alliance Model Works, przez Echelona po Authentic Decals, ale są to dość drogie sprawy, a ja w tej chwili mam bana na wszelkie zakupy modelarskie. Do skończenia mojego ludka, potrzebne są mi tylko te dwa emblematy, a raczej nie prędko wystrugam znów jakiś jankesów w 1/35, więc kupowanie całego arkusza za około 20 funtów, kompletnie mi się nie opłaca. Gdyby któryś z szanownych forumowiczów, był w posiadaniu wyżej pokazanych symboli, to ja bardzo chętnie i z wdzięcznością zaopiekował bym się nimi. Oczywiście nic za darmo, więc jestem gotów na odkupienie, bądź też na jakąś wymiankę. Bardzo proszę, o jakikolwiek odzew w tej sprawie. Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po powrocie z urlopu, wypadało by zamknąć pewien projekt, prawda?? Stryker skończony, teraz pastwię się nad figurką. O to jak wygląda, mój pierwszy w życiu figurant:

 

_20160724_115619%20Copy_zps7tcl9el5.jpg

 

_20160724_115504%20Copy_zpsbehllq6k.jpg

 

Czekam jeszcze tylko na kalki z naszywkami i emblematami na mundur i to będzie koniec, model powędruje do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Doszły wczoraj do mnie kalki z dystynkcjami i insygniami, więc prac nad figurką ciąg dalszy:

 

_20160804_102521%20Copy_zps4xkoisjg.jpg

 

_20160804_150446%20Copy_zpskpzflptx.jpg

 

_20160804_150054%20Copy_zps6wvac8qm.jpg

 

Kalki firmy ALLIANCE MODEL WORKS, LW35068. Mały detal, a dodaje uroku. Krzyśku, dzięki za zwrócenie uwagi na buty. Nie będę się nad nimi jakoś specjalnie rozczulał, bo będą po prostu niewidoczne. Mnie bardziej interesują w tej chwili te pokrowce na osprzęt tudzież worki, o które pytałem na poprzedniej stronie. Czy to się jakoś specjalnie nazywa, ma jakieś oznaczenia? Jakoś nie mogę znaleźć lepszych fotek tych worków, a bardzo mi by się to przydało. Gdyby ktoś, coś wiedział na ten temat, lub miał jakieś fajne fotki, będę wdzięczny za udostępnienie. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Choć od rozpoczęcia budowy tego modelu, już dawno minął rok, to ja wciąż z nim walczę. Tym razem wymyśliłem sobie, że plecaki Menga, zastąpię plecakami z Legend Production, o takimi:

 

_20160906_234916%20Kopiowanie_zps1jfq64pr.jpg

 

_20160906_234811%20Kopiowanie_zpszvdf0z4w.jpg

 

_20160906_234849%20Kopiowanie_zps0zv8mi3o.jpg

 

Jednak ten post nie dotyczy chwalenia się, jakie to sobie super plecaczki kupiłem. Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie, czy możliwym jest, że płyny do kalek SET i SOL, były w stanie rozpuścić, rozmiękczyć żywicę?? Oklejam te plecaki kalką UCP i po chwili zauważyłem, że jeden z plecaków bardzo zmiękł w dwóch miejscach. Przyznam, że kalki kładłem na surowy element, bez podkładu, czy sidoluxu. Czy to może być przyczyną zaistniałej sytuacji?? Bardzo proszę o podpowiedź. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się zorintowałes że zarówno Sol jak i Set walą octem na kilometr.

 

Żywica to w pewnym sensie związek chemiczny z którym może wchodzić ocet i inne specyfiki.

Ja zawsze podkładuje każdą żywicę i plastik, gdyż ma to duże znaczenie.

 

Wydaje mi się, że to właśnie kwestia reakcji z octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Obiecuję, że już nie długo galeria, jak ogarnę plecaki i mu jeszcze drugą burtę przykurzę i wyczaję jak to koło zapasowe jest przymocowane.

 

_20160922_132337%20Kopiowanie_zpsowrgckcj.jpg

 

_20160922_132311%20Kopiowanie_zpsumiiambj.jpg

 

DSC_0251%20Kopiowanie_zpsq9rdyk6x.jpg

 

_20160922_132837%20Kopiowanie_zpsd8qsq0rd.jpg

 

DSC_0249%20Kopiowanie_zpskdfyshxa.jpg

 

_20160922_132659%20Kopiowanie_zpsgdayzvpe.jpg

 

DSC_0250%20Kopiowanie_zpsxyc3ukxp.jpg

 

Po kurzeniu Leoparda, pigmentu wystarczyło mi na jeden bok i górę modelu. Kilka klamek i uchwytów też się złamało, bądź odpadło. Wszystko da się jednak poprawić. Ponad rok budowania modelu, to stanowczo za długo. trzeba się ogarnąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.