Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogłem się oprzeć pokusie, co by nie dorzucić do " Strajkusia", jakiego figuranta.

 

A skąd taki ludek ładny?

 

Z Legend Production. Tylko trzeba mu będzie mikrofon do słuchawek dorobić, i o jakieś dystynkcje się postarać. Ech, i znów wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pędzel Panie !

 

Marpat wcale nie jest taki trudny [..] Też myślałem że marpat to jakiś kosmos, ale to wcale nie jest takie straszne

No i trzeva pamiętać że to ma wyglądać jak marpat, idealnie odwozorować w tej skali się tego nie da.

 

Czekamy na tutorial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł- sęk w tym, że wszyscy podchodzący do tematu znają zasady malowania, a nikomu nie wychodzi

Na żołnierzu z pierwszego planu bluza wygląda ok, na spodniach już trochę "pofalowałeś". Może to te nerwy...

Rzeczywiście to kwestia oszukania oka z odległości 30-40 cm. Jak pisałem wcześniej nie da się tego przeskalować do 1:35 w formie pixeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpat

Nie MARPAT, ale ACU. To jednak nieco inne kamuflaże, choć blisko im do siebie

 

 

Paweł, z całym szacunkiem dla Twojej bardzo dobrej technicznie roboty, to moje oko nie bardzo oszukałeś. Mam wrażenie, że na hełmach masz tylko 2 kolory, a kamo na nich i na figurkach jest zupełnie inne

 

Jeszcze jedna sprawa... Moim zdaniem na bardzo dobrej drodze do uzyskania zadowalającego rezultatu jest divv (środkowy gościu, zdjęcia z tego warsztatu):

25037893533_6ff3568ae2_c.jpg

25363810180_ea398871d0_c.jpg

Oryginał:

24891786644_5c7b875e06_c.jpg

Widać u niego, że piksele układają się w większe podłużne plamy o postrzępionych brzegach. Chyba udało mu się porażkę:

25532548281_487688bb9f_c.jpg

przekuć w sukces. Natomiast na większości takich figurek widziałem kamuflaże malowane jako pojedyncze drobne kreski przecinające się pod kątem prostym (tak, jak Twoje hełmy). Wszystko ok, jeżeli z tych kresek powstaną większe plamy. Ładnie to pokazał Calvin Tan:

http://zyclyon.blogspot.com/2008/08/representing-acu-in-135.html

http://www.alpineminiatures.com/imagepages/paintingguide.html

U Ciebie na hełmach jest tetris, ale klocki cały czas spadają, jeszcze się nie połączyły w większe skupiska

 

 

Powtórzę jeszcze tylko to, co napisałem w warsztacie divva:

nigdy UCP nie malowałem. Mam nadzieję, że mnie to nie dyskwalifikuje całkowicie z dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpat

Nie MARPAT, ale ACU. To jednak nieco inne kamuflaże, choć blisko im do siebie

 

 

Tak dla pełnej jasności

 

MARPAT to wzór kamuflażu stosowany przez USMC(skrót od MARine PATtern)

MCCUU to krój munduru (Marine Corps Combat Utility Uniform) (coś pomiędzy BDU a ACU - ACU był na nim mocno wzorowany)

 

UCP to wzór kamuflażu stosowany przez US ARMY itd...(skrót od Universal Camouflage Pattern - wzrowany na MARPAT, ale w innych kolorach)

ACU to krój... =Army Combat Uniform (następca BDU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wreszcie dotarła przesyłka, niestety dotarła pół godziny temu i nie mam czasu, bo zaraz do roboty, by bawić się dziś w obklejanie kalką mojego figuranta i tobołków. Miałem jednak chwilkę by zrobić fotki. Oto co do mnie przyjechało:

 

kalka w opakowaniu:

 

DSC_0883%20Kopiowanie_zps3kjo7yny.jpg

 

Kalka z bardzo bliska i pewnie guzik będzie widać:

 

DSC_0884%20Kopiowanie_zpsootulpx7.jpg

 

A tu figurant:

 

DSC_0885%20Kopiowanie_zpsobndaxpb.jpg

 

I tak na zakończenie, 2 krótkie tutoriale, jak postępować z takimi kalkami. Mam nadzieję, że się przyda. Fotki ze starcia z pixelami już wkrótce.Pozdrawiam

 

 

https://www.mindtalk.com/channel/modelkit/post/tutorial-applying-acu-camouflage-decals-510424434507833379.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kilka dni temu, ekscytowałem się nowo zakupioną kalkomanią, firmy Cross Delta, do mundurów UCP lub ACU, jak kto woli. Niestety, po pierwszych próbach z tymi kalkami, ekscytacja, szybko ustąpiła miejsca rozczarowaniu, a potem wściekłości, że dałem się nabrać. Rzeczona kalka, jest cienka, elastyczna i ładnie układa się na modelu. Niestety jest też całkowicie przezroczysta po zdjęciu papierka i na modelu, zamiast ładnie widocznego wzoru, widać tylko ciemniejszą plamę, w miejscu, gdzie położyłem kalkomanię. Całą operację przeprowadziłem, na surowej figurce, bez żadnych podkładów, czy błyszczących lakierów. Załamany tą sytuacją, postanowiłem zagruntować figuranta podkładem w sprayu Humbrola. Podkład wysechł, dałem sido i z nadzieją, że się uda, ruszyłem do boju. I co?? I znów zderzenie ze ścianą. Tym razem, nie było widać nawet ciemniejszej plamy :( . Serio, gdy wszystko wyschło, nawet nie wiedziałem, gdzie ja tą kalkę nakleiłem, nie było nawet sensu robić zdjęć. Porażka!!! Już miałem zrezygnować, z figurek i plecaków, gdy jeszcze raz postanowiłem poszukać kalkomanii innego producenta. Mianowicie chodzi o kalki firmy Shinsengumi, a konkretnie produkt o numerze MCD020. Na całym świecie, znalazłem tylko jeden sklep w Niemczech, który miał na stanie jeszcze dwa arkusiki i proszę, o to jest :

 

DSC_0905%20Kopiowanie_zpsnw5uf5r7.jpg

 

Zupełnie inna sprawa. Kalkomania, co prawda grubsza, ale równie elastyczna, równie ładnie układa się na modelu, i co najważniejsze, nie jest przezroczysta. Dla porównania, fotki obu kalkomanii:

 

Shinsengumi z lewej, Cross Delta z prawej

 

DSC_0912%20Kopiowanie_zps8ycus1lc.jpg

 

Natychmiast zmyłem figurasa i zacząłem od nowa. Tu już zupełnie inna rozmowa. Kalkomania siada jak złoto, ładnie obejmuje wszelkie detale, jak kieszenie itp. Wzór, nie spływa po zastosowaniu zmiękczacza, jak to było w przypadku Cross Delta. No teraz, to można pracować . Nie miałem wczoraj zbyt wiele czasu na zabawę, ale jedną nogawkę, prawie skończyłem:

 

DSC_0911%20Kopiowanie_zpsxazr5jti.jpg

 

DSC_0903%20Kopiowanie_zpsvkqtoi7f.jpg

 

DSC_0904%20Kopiowanie_zpsdrvfgzxy.jpg

 

Nie wiem jak prezentują się inne kalki firmy Cross Delta, ale ta z pixelowym camo, to jakieś nieporozumienie. Shinsengumi wygrywa w cuglach. Ok, i tak na zakończenie, kilka fotek wojaka w jego pojeździe:

 

DSC_0897%20Kopiowanie_zpsnyvfdagd.jpg

 

DSC_0898%20Kopiowanie_zpszcoxja7n.jpg

 

DSC_0899%20Kopiowanie_zpsrne1cqmz.jpg

 

To tyle na teraz. Mam nadzieję, że fotki dają się oglądać i że coś tam uda Wam się dostrzec. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gites. Najważniejsze, że do przodu. Dałbyś jednak lepsze fotki, bo na tych nic nie widać. Aha, i podaj jeszcze koszt tych lepszych kalkomanii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się o lepsze fotki w piątek. Kalki Shinsengumi, to koszt €12, z przesyłką do UK wyniosło mnie to €27, czyli w funtach około £16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się o lepsze fotki w piątek. Kalki Shinsengumi, to koszt €12, z przesyłką do UK wyniosło mnie to €27, czyli w funtach około £16.

Grubo jak za kawałek folii... Ale efekt jest.

 

Pozdrawiam, Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kontrast w kamuflażuale coś to ucp za bardzo NWU przypomina. Za dużo czarnego jak dla mnie. A powinno być szaro-biało. Chyba ze to kwestia zdjęć i oświetlenia.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Oto jest zdjęcie, które chyba najlepiej oddaje, jaki w rzeczywistości, dają efekt te kalki:

 

IMG_20160324_222505%20Kopiowanie_zpsfiqqckyk.jpg

 

Proszę, nie krzyczeć za brak tła. Nie wiem jak Wam drodzy oglądacze spodoba się ta figurka, ale mnie ten efekt satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich zdjęciach oryginału DigiCamo z oddali powstaje wrażenie, że mundur ma kolor niebieski. Natomiast wszystkie zbliżenia pokazują odcienie piaskowego. Ten typ tak ma. Nie poradzisz.

 

@Grzegorz, jest OK, nie ma co się pie... z tym dalej i zastanawiać, bo zwariujesz. Dawaj dalej z koksem, bo model przezacny i czas go wyszykować na galerię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy,za pozytywny odbiór. To pierwsza figurka w mojej karierze modelarskiej. Jako ten, który widzi tego jegomościa, na żywo, zaręczam , że kolor munduru w realu, jest jak najbardziej odpowiadający rzeczywistości. Mam tylko mały problem, bo nie wiem jakiego koloru " łosza“ rzucić? Można prosić o jakąś ewentualną podpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.