Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV/L48 - Italeri 6488


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Zapasowe gąsienice z przodu pomalowane na czarno na tym zdjęciu okropnie wyglądają. Ja bym to zmienił.

Przyłączam się do podziękowań, że wszystko opisujesz

Zrób go z otwartymi włazami albo chociaż górnym z dowódcą czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Włazy będą pozamykane.

Nie będę w kaszana jeszcze figurantów ładował Tym bardziej, że otwarcie włazów wiązałoby się z dodatkowymi pracami żeby chociaż je do oryginału upodobnić.

Ten model jest jednak dość zabawkowy i sama walka z wypychaczami i skurczami może do frustracji doprowadzić...

 

Sklejanie góry z dołem trzeba było podzielić na etapy ale w końcu wyszło.

 

23730656574_9c0f7752ba_c.jpg

23732028323_c048968e79_c.jpg

23730657864_04822d5f6e_c.jpg

24332654576_c9d57d2195_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejanie góry z dołem trzeba było podzielić na etapy ale w końcu wyszło.

Wow! A wyglądało to na mission impossible, a co najmniej na to, że bez szpachli w dużych ilościach się nie obędzie. Wyszło super.

Tym niemniej ostatecznie upewniłem się, że też zrobię Jagdpanzera, ale od Dragona. Czeka już grzecznie w paczkomacie. Może uda mi się dogonić Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit bardzo fajny Ci wyszedł.

Rafał, czy lufa ma gwint bo to dość ważne, a na fotkach tego nie widzę.

Znów się czepiam , ale bolec do sprzęgu powinien mieć uchwyt,pokrywa wlewu do chłodnicy była przyspawana do płyty nad silnikowej,reflektor tylko na lewym błotniku.

Z prawej strony usuń podstawę pod reflektor.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit bardzo fajny Ci wyszedł.

Rafał, czy lufa ma gwint bo to dość ważne, a na fotkach tego nie widzę.

Znów się czepiam , ale bolec do sprzęgu powinien mieć uchwyt,pokrywa wlewu do chłodnicy była przyspawana do płyty nad silnikowej,reflektor tylko na lewym błotniku.

Z prawej strony usuń podstawę pod reflektor.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Lufa niestety nie ma gwintu ale na szczęście hamulec wylotowy to zasłoni

Uchwyt do bolca jeszcze dorobię przy blaszkowaniu i drobnicy.

Spaw to nie problem (zrobi się), a reflektor usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota weszła w fazę przyklejania pierdółek i walki z materią czyli poprawienia chociaż kilku baboli, dopasowywania części do reszty i antycypowania co by tu zrobić żeby choć trochę się zgadzało...

 

Jeszcze raz powtarzam i możecie traktować to jak krótką recenzję tego "zestawu"

Nie kupujcie tego badziewia!

Moja ocena to 3/10

 

3 punkty za:

- sporą ilość części (na pierwszy rzut oka)

- pojedyncze ogniwa gąsienic

- blaszki i lufa

 

Reszta jest milczeniem.

Ten model nie jest NA PEWNO wart 110 zł.

Nie jest wart nawet 60 zł, które za niego zapłaciłem.

Jest wart maksymalnie 40 zł pod warunkiem, że będzie sklejany żeby sobie posklejać i pomalować dla zabawy nie przejmując się niczym!

 

24357974352_87423866c6_c.jpg

24440077286_e4a2590cde_c.jpg

24440078536_b6c43e96df_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, gdy patrzę na twoje warsztaty to widzę siebie. Też na początku wybierałem słabe zestawy. Głównie Tamiya. Sklejam się je ok, ale często słaby detal lub katastrofa merytoryczna wymusza konieczność dużej ingerencji własnej. Po Pz.kpfw IV ausf D doszedłem do wniosku że jednak lepiej kupić porządny model i cieszyć się hobby. Widzę że powoli zamierzasz w tym kierunku.

 

A co do samego modelu to walcz, bo już za daleko doszedłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Blaszkowanie" zmierza ku końcowi.

Wykorzystałem z Abera 3 klipsy, łopatę i mocowanie siekierki. Reszta to twórczość własna z blaszki miedzianej.

 

Zostało dorobienie mocowań do tylnych, bocznych płyt pancernych, sprężynek do tylnych błotników i pasków do wydechu.

Potem już podkład i maluję pokraka.

 

Już naprawdę mam go dość.

W Panterze Tamiya była przynajmniej założona spójna niespójność, a tutaj niespójna podobność do...

To tylko Włosi wiedzą.

 

24430413302_60d14efe04_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprężynka zrobiona za pomocą:

- przyrząd wykonany ze stępionego wiertła 0.5mm

- drut miedziany 0.1 mm pobrany z przewodu elektrycznego - tzw. linka

 

Do przytrzymania początku drucika polecam użyć pęsety samozaciskowej.

Rozkalibrowane przy przycinaniu na wymiar oczka poprawiłem igłą.

 

24432935632_1b127e03da_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy wkład ogromny, ładnie Ci wszystko idzie, gratuluje umiejętności i cierpliwości. tylko nie potrafię zrozumieć tego narzekania ze zestaw jest do dupy, to po coś go kupił, i zaczął budować, trzeba było zainwestować wiecej w coś porządnego, przy mniejszym wkładzie energii i czasu i pieniędzy zrobic Master Class model i by wszyscy sie slinili na wystawach. Shermana chcesz budować, z jakiego zestawu, Tasca/ Eduard? , czy tez Italerka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie potrafię zrozumieć tego narzekania ze zestaw jest do dupy, to po coś go kupił, i zaczął budować, trzeba było zainwestować wiecej w coś porządnego...

A ja dla odmiany rozumiem bardzo dobrze

Po powrocie do hobby zakupiłem wiele modeli. I dobrych i tzw. trupów. I oczywiście zabrałem się za te lepsze uwiedziony ich detalami, ale ... po dwóch modelach Dragona, które teraz robią za memento, poszedłem w trupy. Po prostu dla nabycia wprawy i popełnienia błędów, których potem będzie można uniknąć w droższych modelach. Teraz biorę na zmianę lepszy i gorszy.

Co do narzekania, też to rozumiem. Mnie także drażni, gdy pruducent (Italeri jest tu bardzo dobrym przykładem) robi ewidentne błędy, których uniknięcie nie kosztowałoby nawet centa. Czasem myślę, że na złość robią źle.

 

Te peryskopy da się jeszcze zrobić z kawałków przeźroczystej ramki o prostokątnym przekroju, dopiłowanych na wymiar i odpowiednio podmalowanych od tyłu.

 

Bardzo mi się podoba i warsztat i efekt.

Ja już chyba nie dam rady dogonić z moim Dragonem, wziąłem go na ferie z dzieciakami, ale nie wyciąłem nawet jednej części, nie było kiedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooper jest modelarzem, który wraca po 20'tu latach do hibby. Mam podobnie i wiem, że ciężko jest nadrobić te 20 lat. Nie ma się tej wiedzy, którą posiadają inni, jak również nie ma się rozeznania jakie modele są dobre a jakie nie. Bo za naszych czasów to było kilka firm na krzyż i tyle. Dlatego człowiek w pierwszej kolejności bierze to, co zna.

 

Na dodatek zmieniło się podejście do modelarstwa, przynajmniej u mnie - wtedy prosto z pudła i bez zwracania uwagi na szczegóły, teraz wręcz przeciwnie. Do tego dochodzi kwestia umiejętności lakierniczych. Dobrze wykonane sprawią, że nawet najgorszy model będzie świetnie wyglądać, a spaprane z najlepszego cudeńka zrobią kupę. Dlatego też bierze się tańsze modele i ćwiczy.

 

Dlatego Rafale kompletnie się nie przejmuj i narzekaj dalej. Dzięki twojemu warsztatowi wiem, co mam na półce i wiem też, że nie zamierzam tego sklejać

 

+1

Ja nawet nie dotarłem jeszcze do przerabiania modelu pod kątem zgodności z oryginałem. To dla mnie misja na Marsa. Chwilowo usiłuję latać rejsowymi samolotami na liniach krajowych Ale dzięki forum wiem przynajmniej, jak inni latają międzyplantarnie i wiem jak przygotować taką misję i może kiedyś się zdecyduję polecieć gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy wkład ogromny, ładnie Ci wszystko idzie, gratuluje umiejętności i cierpliwości. tylko nie potrafię zrozumieć tego narzekania ze zestaw jest do dupy, to po coś go kupił

 

Tak się składa, że zestaw na papierze i zdjęciach źle nie wyglądał i postanowiłem go kupić za okazyjną cenę (60 zł) w przypływie kupowania na początku.

Resztę wyjaśnili za mnie powyżej koledzy.

A narzekam i piszę bo może ktoś znajdzie i tego błędu nie zrobi albo przynajmniej będzie wiedział, że będzie miał mocno pod górę.

 

Shermana chcesz budować, z jakiego zestawu, Tasca/ Eduard? , czy tez Italerka

 

Sherman Firefly Ic będzie tak jak na załączonym zdjęciu pudełka firmy Asuka, a potem będzie Cromwell IV Tamiya i raczej na pewno Achilles Twojej "ulubionej" Italeri (ale pewnie wiesz że jest to przepak Academy i na tą chwilę bardzo dobry model).

Jak widać Dragona nie widać ale pragnę poinformować, że mam kilka modeli tej firmy (podobno słaby przy Asuka Sherman 76(W) "Latająca Krowa", Jagdpanther G1, Stug III G, Jagdpanzer IV L/70 (A) i coś pewnie jeszcze) ale z racji założonej pewnej kolejności wezmę się za nie później. Nie mam zamiaru też "bić pokłonów" Dragonowi i uważać ich za "wzorzec metra w Sevre". Tym bardziej, że o tym wiedzą i co chwila podnoszą ceny bo lud i tak kupi...

Teraz już czytam recenzje modeli zanim kupię (chociażby na perthmilitarymodelling.com) i na przykład kupując StuG III B dzięki nim wybrałem Tamiya zamiast właśnie Dragona. Tak samo będzie z powstańczym Hetzerem - lepszy model robi Academy.

 

Dziękuję Tobie i innym piszącym za miłe i motywujące słowa.

Jest to nie ukrywam miód na moje serce ale nie zamierzam się nim zachłysnąć

 

A tak Italerka wygląda na tą chwilę.

Mogę chyba powiedzieć, że zakończyłem klejenie.

 

24539499876_f6033658a5_c.jpg

23937501584_378ff61f1a_c.jpg

23938856613_1ebe76c8af_c.jpg

24457355842_9a8edd5614_c.jpg

 

PS.

Ekrany są zrobione od podstaw z HIPS (0,2 mm - niestety nie posiadam 0,15 żeby były idealnie w skali) na podstawie planów z monografii Kagero Jagdpanzer IV L/48 i są zdejmowane. Oczywiście zestawowe były niepodobne do niczego ale chociaż się z nich przydały łebki śrub.

Peryskopy dorobione i wstawione. Przy montażu przydało się opisywane już gdzieś zastosowanie kleju Tamiya Extra Thin jako "rozklejacz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.