Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV/L48 - Italeri 6488


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie wyglądają te klapki. Pochwalisz się czy je zrobiłeś?

 

Kalpki są już zrobione (z polistyrenu 0.25 mm, śruby zrobione za pomocą punktaka z igły 0.6 mm) i nawet naklejone na wannę

 

23987644571_80d9d23fba_c.jpg

 

No i dziś popsikałem kółka śmierdzielem czyli surfacer 1200

Jutro malowanko kółek i układanie gąsiennic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszych postow na tym forum wiedzialem ze Rafal to facet ktory wie czego chce i wie co robi. Prawdziwa przyjemnosc ogladac te Twoje warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza rzeźba.

 

23834753920_ca0f1e2475_c.jpg

 

Oczywiście poza tym też się dzieje:

- wykonana pokrywa 2 km-u

- przerobiona pokrywa jarzma

- przyklejone śruby na odbojach

- zrobione kanistry, które są w zestawie (całkiem niezłe)

- pomalowane podkładem wszystkie części podwozia

- zrobione maski na kółka jezdne

 

24022443212_0f2be4cd1a_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza rzeźba.

 

23834753920_ca0f1e2475_c.jpg

 

 

Rozwaliles mnie... Chlopie, Ty miales jakas przerwe w modelarstwie? 20 lat? Tere- fere...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał "pokrywa jarzma" musi mieć wcięcie na wizjer kierowcy.

http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/jagdpanzer4a0/034g.jpg

http://data3.primeportal.net/tanks/jan_peters/jagdpanzer_iv_a-0/images/jagdpanzer_iv_a-0_13_of_14.jpg

Tak dla pewności nadmieniam.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Wiem. Ale po przymiarkach zakleiłem "na stałe" i dopiero jak będę montował to wytnę.

 

PS. Ta italerka to masakra większa od 45-cio letniej Pantery Tamiya. Dlatego po niej dla odstresowania wezmę się za Firefly Ic by Tasca/Arsuka.

Oczywiście w Maczkowych barwach żeby było do kompletu w klimacie kociołka Falaise.

Szkoda tylko, że nie mam drugiego pojazdu gąsiennicowego z Normandii w polskich barwach - jakieś sugestie.

 

PS. 2

Ma może ktoś do odstąpienia godło dywizji pancernej SS Hitlerjugend w skali 1/35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie mam drugiego pojazdu gąsiennicowego z Normandii w polskich barwach - jakieś sugestie.

 

 

 

Proponuje wywolac do tablicy kolege Kornik_69. Kornel napewno Ci podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliles mnie... Chlopie, Ty miales jakas przerwe w modelarstwie? 20 lat? Tere- fere...

Grzegorz bo Rafał to "Stara" dobra szkoła .Kiedyś takie dłubanki to była normalka.

Wiem bo sam to przeszedłem.Składnica harcerska,pewex, baltona to modele Matchbox,Airfix itp. jeszcze jak miało się farta - dostać balsę to był sukces, a modele jakieś lepsze (Hasegawa,Tamiya itp) najlepiej na bazarach lub podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Z prasy to "Skrzydlata Polska" na papierze - szkoda gadać.Modele kartonowe to "Mały Modelarz" z poprzesuwanymi kolorami.(Kolory właściwe to tylko w domyśle).

Teraz to jest "bajka" tak jak Rafał pisze : "inne czasy, inne możliwości ..." .

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliles mnie... Chlopie, Ty miales jakas przerwe w modelarstwie? 20 lat? Tere- fere...

Grzegorz bo Rafał to "Stara" dobra szkoła .Kiedyś takie dłubanki to była normalka.

Wiem bo sam to przeszedłem.Składnica harcerska,pewex, baltona to modele Matchbox,Airfix itp. jeszcze jak miało się farta - dostać balsę to był sukces, a modele jakieś lepsze (Hasegawa,Tamiya itp) najlepiej na bazarach lub podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Z prasy to "Skrzydlata Polska" na papierze - szkoda gadać.Modele kartonowe to "Mały Modelarz" z poprzesuwanymi kolorami.(Kolory właściwe to tylko w domyśle).

Teraz to jest "bajka" tak jak Rafał pisze : "inne czasy, inne możliwości ..." .

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Trafiłeś w punkt - jakbym o sobie czytał.

 

Wczoraj niestety zdarzyła się awaria i wylał się klej Tamiya Extra Thin. Ofiary to ("szczegóły"rozmyły się nieco):

- dolny pasek gąsienic

- błotniki

 

Dziś sklejam do kupy wózki i zabieram się za układanie gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na "placu boju"

 

Jarzmo działa to tu jakieś napuchnięte. żeby je jako tako dostosować do nadbudówki to musiałem chyba z milimetr z góry pilnikiem zdjąć.

 

Jutro pewnie pozdejmuję kółka i zacznę rzeźbić zimmerit na wannie.

Jak dobrze, że zimmerit jest na tym egzemplarzu. Da się parę baboli zamaskować

 

Potem złożenie w miarę do kupy i podkład.

 

23807801579_5293ee924a_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie idzie Ci ten śmieć. Jestem pod wrażeniem że wkładasz w niego tyle pracy i dorabiasz elementy. U mnie leży na półce (o czym wiesz) i już wiem, że nie mam zamiaru go robić. Tylko co ja z nim zrobię?

 

Wystaw na aledrogo ze startową ceną np. 50 zł (nowy lata za około 110) tym bardziej że do końca stycznia mają promo i do 10 przedmiotów darmo (takie mi info przysłali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odnośnie kółek. Widzę że ci się trochę bandaże powyjeżdżały. Generalnie do ich malowania polecam dwie metody. Pierwsza to dość rzadka farba. Na zasadzie powierzchniowego napięcia wody jak dotkniesz pędzlem malowanej powierzchni to powinna się rozlać. To spowoduje jej ładny "opływ" wokół rantu felgi - coś jak wash. I tak że dwa, trzy razy i powinno być ok.

Druga (tą obecnie stosuję) to malowanie bandaży na kolor czarny (u mnie rubber black Tamiya) a potem za pomocą przyrządu poniżej "maskuję" bandaże i maluję bazowym.

 

4933_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powyjeżdżały choć zrobiłem maski. Niestety przy tych kółkach szablon się nie sprawdza jak w Panterze bo bandaże są szersze iż felgi.

 

Ale, ale.

Zasugerowałem się odlewami i kształtami kółek wg Italeri i okazuje się że się pryśnie od szablonu i będzie git

 

Dalej poszukuję białego znaku dywizji SS Hitlerjugend w skali 1:35.

Może ktoś się zlituje i poratuje...

 

A tu mały spojler następnego modelu...

 

24176375415_00a251a9fa_c.jpg

 

oczywiście też z Normandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.