Skocz do zawartości

STURMGESCHUTZ IV czyli Stug IV od Tamki 1:35


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na lufie chyba jeszcze masz szew. Poza tym wygląda czysto jak narazie.

Swoją drogą lufę to nie lepiej na metalową od RB wymienić?

Lufy jeszcze nie szlifowałem i tak jest tam szew.

Co do lufy to model z bedzie z pudełka bo ostatnio mie mam zbyt dużo żeby waloryzować modele

 

I wgl to sorry za zdjęcia bo to tak na szybko z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę dokładnie w tym samym pojeździe od kilku dni (ponownie). Co prawda mam model z Academy ale ramki są dokładnie takie same. Zobacz jak u mnie to na razie wygląda: viewtopic.php?f=87&t=46990

 

Życzę powodzenia bo model "z pudła" jest godny pożałowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zasiądę, pooglądam i coś tam pomarudzę.

Pozdrawiam i liczę na ... ewentualną pomoc .

I tak to Potraktuj.

Narazienjest on na sucho tylko go z ramki wyciolem wiec tu bedzie poprawka

Do słabego szlifu dodam : słabo wyszlifowany lewy błotnik(trzy miejsca łączenia z ramką),podstawa włazu d-cy (dwa łączenia z ramką).

Dorób wlewy paliwa , zaszpachluj dziury między 2 a 3 -cim kołem podtrzymującym,pod błotnikami przewiew!

Tylna płyta - wstaw kawałek plastiku w szpary w układzie napinającym tylne koło,zlikwiduj "pseudo" bolec w "haku" holowniczym i nawierć otwór do bolca(dorób nowy).

Wszystkie te prace nie wymagają specjalnych nakładów, a wygląd zmieni się lekko na plus.(bardzo lekko)

Jest to model do którego waloryzacyjny zestaw-(y) powinni sprzedawać w komplecie z modelem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlazach sa takie male kola widoczne ( na oslonie km tez) to nie moze tak zostac, trzeba z tym cos zrobic, uchwyt od klapy silnika ma slad po laczeniu z ramka :(

Ten uchwyt to tylko tak widać ale jest płaski - element po łączeniu z ramkom jest wycięty.

Te koła na wlazach to wiem tylko nie wiem czy je szlifować czy załatać szpachlą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusyjna jest ta skrzynka za włazem d-cy.Nie twierdze że takich nie było.

W publikacjach i rysunkach w skali 1:35 nie pokazują takowej skrzynki na szpargały.Jeśli takowe były to raczej to wyjątki.

Spotykane w kolorowych grafikach :Wydawnictwo Militaria Nr.94 i 261 na ostatnich stronach oraz tu :

http://www.the-blueprints.com/blueprints-depot/tanks/ww2-tanks-germany-2/sdkfz167-sturmgeschutz-iv-stugiv.png

Ta płyta nadsilnikowa z wczesnych StuG-ów IV.Wskazuje na to mała skrzyneczka do chłodnicy.(stożkowa).W późnych ścianki tej skrzynki proste.

Pojedynczy uchwyt (wczesna wersja) - w późnej są dwie rączki.Osłona do MG - brak wyżutnika granatów itd.

Ślady po wypychaczach na włazach, osłonie MG i wewnętrznej części jarzma(trzecia fotka od góry).

 

Te koła na wlazach to wiem tylko nie wiem czy je szlifować czy załatać szpachlą?.

Zaszpachluj a następnie wyszlifuj.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez aktualnie męczę ten model i powiem tyle, że ile byś przy nim się nie narobił to i tak mało

Jak sie robi z pudła to szybki model. Już go prawie skończyłem - malowanie i po malowaniu te małe elementy typu młotki siekierki dokleje i już prawie będzie koniec. Jutro rano dam fotki modelu w aktualnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Krzysztof ( messer262 ), czy chodzi Ci o to, że w wersji wczesnej, peryskopy kierowcy nie miały osłon?.

Jeśli tak, to natknąłem się na zdjęcie Stuga IV z Zimmeritem ( co sugeruje wersję wczesną/mid ) i osłony są:

 

2o0o_zps9nbv7qvn.jpg

 

Zresztą, ten model ma takie poplątanie z pomieszaniem, że bez gruntownych zmian, odpuściłbym wymóg robienia konkretnej wersji tego pojazdu .

 

Jeśli mogę doradzić, to warto zastąpić boxowe Schurzeny cieńszymi z płytkek HIPS ( gr. 0,25 - 0,3 mm ) - będzie bardzie zbliżone do rzeczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.