Skocz do zawartości

KAMOV KA-50SH 1/72 ZWEZDA


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Duża klasa. Fantastycznie uzupełniłeś model o te wszystkie paneli, nity i inne pierdółki, których producent zestawu pominął ,-)) Teraz jest czad !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie będę się ociągał

Szkoda że się nie spikneliśmy, ze Stakorem i Sabbem udało na się znaleźć

...a co sie z R44 stało? bo nie słyszałem nic

No szkoda... więc za dwa lata będzie kolejna okazja

co do Robinsona to:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/awaryjne-ladowanie-blekitnego-24,570834.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest czad !!

 

Nie Spitonie, ... to tylko sadza

 

No szkoda... więc za dwa lata będzie kolejna okazja

 

Jak się Kolega Leon, ruszy na jakiś festiwal

...to może nawet szybciej ta okazja się nadarzy

 

Znowu mam wrażenie jakby to było w skali 1/48.......masz rączkę do 1/72

 

ciesz się, że ja się za 48ke nie biorę ilość detali i moja nerwica natręctw by mnie wykończyły

 

 

Okey, rzuciłem dziś " sharka" na słońce i w świetle dziennym to całkiem przyzwoicie wygląda

 

20150824_124720.jpg

 

20150824_124735.jpg

 

20150824_124748.jpg

 

...i tyle by było jeżeli chodzi o czerń

 

Pomyślałem, że przy jasnym camo zrobię troszkę inaczej niż tradycyjne "pre"

zrobię "post" w miejsce "pre"... zobaczymy co wyjdzie

 

20150824_131212.jpg

 

takie przymiarki ... i cały

 

20150824_140457.jpg

 

20150824_140514.jpg

 

20150824_140750.jpg

 

i taki rzucik...

 

20150824_140738.jpg

 

Kilka zbliżeń ... i bierymy się za kolorki

 

20150824_140726.jpg

 

20150824_140851.jpg

 

20150824_140901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Kolega Leon, ruszy na jakiś festiwal

...to może nawet szybciej ta okazja się nadarzy

ruszy ruszy... tylko muszę dokończyć Sokoła... jednak czasu jak na lekarstwo więc nie ma bardzo kiedy coś konkretnego podziałać... mam nadzieję że za kilka dni powinno mi się trochę poluzować i będe mógł wrócić do modelarskich projektów. w sumie to samych W-3 uzbierało mi się chyba z 7 sztuk więc wypadało by podgonić...

wstęp do malowania bardzo mi się podoba! a wszystkie panele,kratki,nitowanie świetnie się prezentują . śledzę uważnie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Kolega Leon, ruszy na jakiś festiwal

...to może nawet szybciej ta okazja się nadarzy

ruszy ruszy... tylko muszę dokończyć Sokoła... jednak czasu jak na lekarstwo więc nie ma bardzo kiedy coś konkretnego podziałać... mam nadzieję że za kilka dni powinno mi się trochę poluzować i będe mógł wrócić do modelarskich projektów. w sumie to samych W-3 uzbierało mi się chyba z 7 sztuk więc wypadało by podgonić...

wstęp do malowania bardzo mi się podoba! a wszystkie panele,kratki,nitowanie świetnie się prezentują . śledzę uważnie

pozdro

 

A ty tego W-3 czeskiego pomalowałeś ? Widziałem, że miałeś problemy z kolorami farb?

Dorwałem coś takiego ostatnio może się do czegoś przydam

 

w-3a-sokol-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się nieźle. Nie lubię preszejdingów przy takiej robocie, ale czekam z niecierpliwością, jak to będzie wyglądało po położeniu czarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się nieźle. Nie lubię preszejdingów przy takiej robocie, ale czekam z niecierpliwością, jak to będzie wyglądało po położeniu czarnego

 

... jakiego czarnego??? Spiton? przecież ona w pustynnym będzie

 

tak dla przypomnienia

ka-50_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ,-)). Jako mi umknęło ,-)) Fajny ten"pustynny" fajne ma te "rozmiękczenia granic kolorów. To moze fajnie wygladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pomalowałem... Sokół sezonuje w podkładzie, plan jest taki że zgodnie z radą Mikołaja chcę zbudować odpowiednio kolory zależnie od części kadłuba... pomysł już mniejwięcej mam, kolory też udało mi się chyba dobrać, nawet rozgrzebałem nh-90 by przetestować wizję (brak mi praktyki w malowaniu miniatur) jednak ostatnio zupełnie pochłonęły mnie tematy motoryzacyjne i te związane ze zbliżającym się ślubem... a że nie lubię półśrodków, postanowiłem poczekać aż wszystko się troszkę uspokoi i na spokojnie będe mógł zmierzyć się z tym wyzwaniem. póki co jak już mam chwilkę to walczę z nh-90 i cieszę oko Waszymi pracami dopracowując moją wizję... choć przyznam że na AirShow w końcu miałem okazję obejrzeć z bliska Sokoła i strasznie mnie skręca by wrócić do tematu rodziny W-3

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle były jakies K-50 z ta kula poszukiwawcza na nosie w pustynnym kamo. Ja widziałem tylko w tym blado zielonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tylko jeden

 

Jest nie wiele zdjęć tej maszyny, wygląda na to że egzemplarz "018" był swoistym "królikiem doświadczalnym"

w pracach nad wersją "SH" pierwotnie maszyna wyglądała tak:

 

kamov_ka_50_black_shark_by_jamestayloranime-d526q5d.jpg

 

...później w wyniku prac nad pierwszym prototypem powstał wariant (wg mnie najładniejszy) który próbuje wybudować

 

3004708.jpg

 

...by docelowo przeistoczyć się w to "coś" ( najbrzydszy )

 

ka-50_09.jpg

 

ka50sh-1.jpg

 

Jak widzisz Spitonie na wszystkich wariantach widnieje na boku dzioba numer "018",

wszystkie też były w kamuflażu pustynnym

 

Lenistwo... czy, brak funduszy? Nie wnikam dlaczego maszyny nie przemalowywano,

mnie się podoba

 

Zastanawia mnie też, brak lusterka wstecznego w wersji "SH" ? pierwotnie miał...

 

otwarty.jpg

 

....jest "018" i jest lusterko , o co chodzi ? Może uznano że wersji nocnej nie potrzebne...

 

Dziś przyjrzałem się kalkom z Begemota... i pierwszy raz spotkałem się z czymś takim

właśnie do egzemplarza "018" są zrobione oddzielne maski do kalkomanii.

 

20150825_074950.jpg

 

Okazuje się, że do niego są kalki bez koloru... trzeba najpierw kolorek, potem maski i dopiero malujemy model

na koniec zdejmujemy maski i na tak przygotowane pola kładziemy kalki ale czat

 

Farbki już przygotowane ... chyba czas coś pobrudzić.

 

20150825_002100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super

A w realu jeszcze fajniejszy DD

 

Jakie brudzenie, żadne brudzenie!!! To był prototyp i nie było zbytnio szans na brudzenie.

Do brudzingu to Ci dziś odpowiedni "towar" dostarczyłem i mam nadzieję, że się szybko nad nim pochylisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora, pomalować stwora

 

Wymalowałem sobie pola pod maski

 

20150825_213901.jpg

 

i naniosłem na wiatrak schemat plam..

 

20150826_001919.jpg

 

... po czym zacząłem kłaść kolor przejściowy i ciemny. Okazało się, że mój bluetac ma zgoła

odmienną definicje na temat współpracy... (nie dało się przykleić do modelu) więc nie pozostało mi nic innego jak

malowanie z ręki

 

20150826_112811.jpg

 

Standardowo, kolory nie te co potrzeba, zarówno Zvezda jak i dokumentacja do Ka-50

twierdzi, że ich kolory są naj... może i tak ale na fotkach obok jest co innego a na tabelach co innego.

Nie pozostało mi nic innego jak dorobić kolory.

 

Wyglądało to nawet nieźle, gdyby nie fakt że z ręki jeszcze nie malowałem i na efekt nie trzeba było długo czekać...

 

20150826_112833.jpg

 

20150826_112848.jpg

 

20150826_112853.jpg

 

... przy trzecim (najjaśniejszym) kolorze zaczęły się schody

Aerograf dostawał "zapaści" :P Zasychał pluł i charczał, efekt był tak,i że musiałem zeszlifować zacieki

 

Jak już zakres moich prac malarskich, znacząco się zwiększył i tak

postanowiłem zmienić odcień koloru przejściowego i zbliżyć go do tego ze zdjęć

 

20150826_131201.jpg

 

Zasłyszałem też, że zamiast bluetaca można użyć plasteliny...

Pognałem wiec co sił po plastelinę

 

20150827_204429.jpg

 

Zauważyłem, że owszem jest troszkę lepsza... ale nie odchodzi tak łatwo jak sądziłem

(w tym miejscu zapytam ) może ma któryś z kolegów ma patent jak ja usunąć???

(do lodówki???)

 

Ale jak już wykleiłem, to i położyłem pozostałe dwa kolory

Ciekaw jestem efektu, jak usunę plastelinę.

Na razie prezentuje się tak...

 

20150828_004209.jpg

 

20150828_013916.jpg

 

20150828_013916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.