Skocz do zawartości

M1A1 Academy Irak 2003


lolek261

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po dość długim okresie walki z pierwszym czołgiem stwierdziłem że Abrams jest prawie gotowy, jeszcze parę szczegółów pozostało ale można go pokazać.

Jest to pierwszy mój czołg i pierwsze figurki.

Uwagi oraz konstruktywna krytyka mile widziane ,będą przydatne bo na warsztacie teraz Merkava MK3D 1:35 Hobby Boss

1YE4gq9GRZiZx8nR

vrPjbUf3xAawaotI

nudGvizKIf8W6w71

tRsDEJORZshKhic6

7WBSjNl0zkOo0fir

JHXNji2o9TjpIke1

q7HEK3SrSHmTvRsy

8gS1Qwx99NuXEVqb

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie model jest wykonany rewelacyjnie. Figurki super.

Napisz proszę, jak robiłeś weathering, jak robiłeś klamoty, jakim kolorem je malowałeś etc.

Napisz też coś o samym modelu, jak jest z jego wykonaniem? Warto go kupić Twoim zdaniem?

Dawaj Rydwan na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ogólnie scenka, jak i wykonanie poszczególnych jej elementów, ( czyt. czołg i figurki ), jest rewelacyjne. Jednak chciałbym poddać w wątpliwość dwie sprawy. Pierwsza, to mundury żołnierzy. Jeśli to jest Irak 2003, to wojaki mieli tam chyba inne mundury ( chodzi mi o kamuflaż ), druga sprawa, to gąsienice Abramsa. Wdaje mi się, choć pewny nie jestem, ale w trakcie inwazji w 2003, Abramsy, jeździły już na innym, nowszym typie gąsienic. Ekspertem nie jestem, dlatego, być może zostanę skarcony, przez tych, którzy wiedzą więcej ode mnie, ale budowałem już Abramsa z tego właśnie okresu i kilka fotek oryginałów widziałem. Żaden z nich nie miał skośnych nakładek na gąsienice. Jeszcze raz podkreślę, że ta scenka, to kawał dobrej, modelarskiej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany ładnie, ale jak wspomniał kolega czołg powinien być wyposażony w gąsienice T158 (tzw. Bigfoot). Nie zaszpachlowałeś też łączenia tylnej płyty pancerza z bocznymi... Merkawa 3D od Bossa, to niestety słaby model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Świetnie pomalowany czołg i tobołki. Figurki zresztą też - mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie zbliżeniowe z nimi?

 

Gorzej trochę z rozplanowaniem - podpora tablicy drogowej stoi na asfalcie na pasie drogowym... No i sam asfalt pozwijał się przy brzegach podstawki. Ale jednak całość bardzo na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Postaram się kolejno odpowiedzieć na pytania

Co do samego składania modelu nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo dobrze wszystko pasowało na zasadzie wycinanie, szlifowanie, przymiarka, klejenie. Model Academy oceniam dobrze więc odpowiadając koledze Solaris warto go kupić.

W/g instrukcji jest to wariant Abramsa z 2003 r. i co do gąsienic na pewno macie racje, nie znam się aż tak dokładnie ale założenie było takie że model będzie z pudła. Gumowe gąsienice z zestawu oceniam słabo.

Jeśli chodzi o kamuflaż UCP faktycznie Grzegorz dobrze zauważył że w 2003 r. jeszcze mieli inny, nie sprawdziłem tego i nie zgrałem, koniecznie chciałem zrobić UCP cóż...

Malowanie Abramsa i weathering

uJKCipk9OGnRL1Ji

Podkład Tamiya Desert Yellow,Modulacja Buff + White, sido i wszystko co na zdjęciu z AK zacieki, rdza, piasek, kurz, paliwo.

wJSXFvMYvIqEyiAN

Tobołki najpierw całość Tamiya Darg Green, cienie Nato Green a następnie na końcu humbrol mocno rozjaśniny białym kolorem techniką suchego pędzla (najbardziej wystające krawędzie i zmarszczki )

T4NEpE4xBT1HHdDU

Figurki

qgIt6tK02HitkL1i

Z aerografu podkład bardzo jasny szary (Tamiya czarny+biały ) następnie cienki pędzelek i humbrol 148 malując kreseczki pion poziom coś takiego

01KFjZkKXNj3zLzA

Na końcu to samo robiąc humbrol 125 podglądając na takie zdjęcia

TruOzmMwuQRPdMWx

A czasem na takie

edXu4MxQx4ilgPsB

Twarze pomalowane pędzelkiem farbką citadel kislev flesh, rozjaśniana 2 razy białą akrylową dwa razy kolejno na czole policzkach i nosie, następnie wash w oczodołach uszach i ustach ten sam co do Abramsa tyle że rozcieńczony White Spirit.

Gałka oczna zrobiona białą bardzo gęstą farbką akrylową prosto z tubki (za rzadka nakładana pędzelkiem może zalać oczodoły i kiepska sprawa!!!) nałożona wykałaczką następnie zaostrzoną wykałaczką czarne źrenice w środek.

Buty to Tamiya Desert Yelow.

Dziękuję za cenne uwagi i słowa uznania. W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiadam.

Pozdrawiam Piotrek ;)

NQQ1il1c0amRtSCV

Airborne!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmenty nie wszystkie są na zdjęciu, nakładana była mieszanka Valleyo i innych których nazw i symboli nie znam gdyż przyniósł je do tego etapu mój kolega. Utrwaliłem je pigment fixerem z AK i była to klapa...30% znikło, wyszły plamy, powstała śliska świecąca powierzchnia. Całość powtórzyliśmy raz jeszcze kładąc techniką na mokro. Teraz stoi pod przykryciem z pleksi więc nie ma potrzeby utrwalać, nie zetrze się

Tobołki kupione osobno (Tamiya Modern U.S. Military Equipment 35266)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Utrwaliłem je pigment fixerem z AK i była to klapa...30% znikło, wyszły plamy, powstała śliska świecąca powierzchnia. ...

Jak nakładałeś ten fixer? Z aerografu?

... Całość powtórzyliśmy raz jeszcze kładąc techniką na mokro. Teraz stoi pod przykryciem z pleksi więc nie ma potrzeby utrwalać, nie zetrze się ...

Mógłbyś rozwinąć trochę o tej technice "na mokro"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie z aerografu, pędzelkiem i dałem go za dużo jak się okazało co było błędem.

Na mokro czyli najpierw pigmenty różnych kolorów pędzelkiem z pojemniczków na kadłub dość sporo a potem na to White Spirit rozmazując pędzelkiem. Gdy odparował wyszło git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice pomalowane na czarno potem jasny brąz. Próbowałem modulować ale piasek w płynie Afri a Dust Efect zakrył wszystko. Nadmiar zebrałem szpatułką i White Spiryt z kostek dotykających jezdnie. Jak pisałem na początku wątku makieta jest prawie skończona. Muszę przybrudzić maszt przykurzyć tobołki i to chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

VI Festiwal Modelarski Jaworzno 2015 już za nami (5-6 wrzesień).

Pierwszy występ tam jako uczestnik i jest sukces!

Nagroda od jednego ze sponsorów, firmy ABER produkującej dodatki do modeli.

Dziękuję przedstawicielom firmy, że dostrzegli wśród wielu wspaniałych prac innych uczestników i docenili.

gMpFiXPibPuqsHwA

8Qa29kqPOTWbS2aC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.