Skocz do zawartości

MiG-21PF - Symbol Zimnej Wojny. 1:48 Eduard


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie lepiej. Ja nie jestem fachowcem po technikach "malarskich " ale jakbyś spróbował wetrzeć w końcówkę dyszy trochę grafitu z ołówka i lekko wypolerować ? Plus ew. trochę fioletowego tuszu do powiek -może udałoby się zrobić efekt przegrzanych blach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popróbuję jeszcze, choć te cienie do powiek mocno matowią powierzchnię. Może jeszcze przefiltruję to mocno rozcieńczonym Clear Blue, się zobaczy.

 

edit.

 

Wymieszałem Clear Blue z Clear Red i wyszedł fioletowy Po tym trochę Tamiya Smoke i niebieski cień do powiek Tamiyi i znów nieco olejnych na spód. I to już koniec, bo zaraz będzie o jeden most za daleko

 

DSCN3343_zpstuzc234h.jpg

 

DSCN3344_zps1jnsj44f.jpg

 

DSCN3345_zpsb2cp9nte.jpg

 

DSCN3346_zpsivzsaior.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie, pierwotna wersja była o niebo lepsza, teraz jak dla mnie nie wiele ma to wspólnego z wyglądem dyszy w ołówku.

Tu dodam że może to kwestia samego ekranu często jak oglądam fotki na kompie mojej żony to kolory bardzo odbiegają od tego co widzę na swoim kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godziny próbuję zrobić dobre zdjęcia

 

Tu jest trochę bliżej rzeczywistości. Te przegrzania nie walą p oczach tak mocno. Jak pisałem wcześniej, położyłem filtr z fioletowego i trochę niebieskiego pigmentu i to cała zmiana w stosunku do poprzedniej wersji. Teraz mam nadzieję widać, że poprzednie malowanki są widoczne spod tych przegrzań. Walka z kompaktowym aparatem fotograficznym to przygoda sama w sobie ;)

 

DSCN3351_zpsmpw2iimk.jpg

 

DSCN3352_zps7o77pmn9.jpg

 

DSCN3353_zps4wos8ly0.jpg

 

DSCN3354_zpstakz7sct.jpg

 

Te przegrzania to mają potwierdzenie w rzeczywistości, więc ja się będę kłócił z tezą, że to do niczego nie podobne ;) Ale poprzednie zdjęcia były takie sobie i ja sam na nich widziałem co innego, niż na biurku obok

 

mig_21_2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Sorry że podpowiadam...

A to dobre

 

Samo zakończenie drugiego pierścienia jeszcze poprawię Gunmetalem i nałożę jeszcze trochę zacieków na spód olejami bo pouciekały, ale resztę zostawię jak jest. Polerki grafitem się boję bo ona przytłumi i ujednolici wszystko a tego bym nie chciał. ;)

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatowiec złożony w jeden kawałek, poszpachlowany, przeszlifowany, wypucowany, linie odtworzone. Zostało dokleić wszystkie pierdółki i zmierzamy w kierunku lakierni

 

DSCN3358_zps48phdgo1.jpg

 

DSCN3359_zpsb9adrku2.jpg

 

DSCN3360_zpspt6mx7a5.jpg

 

Osłona dyszy - ostatnie starcie:

 

DSCN3361_zpsgqk4kpxl.jpg

 

I tak sobie pomyślałem, że skoro konkurs, to trzeba model jakoś dobrze zaprezentować. W rolach głównych regips, sklejka, butapren i aerograf:

 

DSCN3363_zpsrhm7pstf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfacerem przeleciałem tylko miejsca, gdzie było szpachlowanie czy w miejscach, gdzie poprzednio kładłem jakieś lakiery dla wyrównania mniej więcej szarzyzny na płatowcu. Nigdy nie maluję całego modelu podkładem. Zawsze różnicuję malowanie modelu więc taki zabieg byłby stratą czasu i materiału. A Gunze C dobrze trzymają się plastiku więc to kolejny dla mnie powód za tym, aby nie równać kolorystycznie całości podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarnię, pomijając czekające mnie szachownice i numery burtowe, w zasadzie mam za sobą.

 

Najpierw na poprzednie kolorowanki poszedł preshasing właściwy:

 

DSCN3367_zpszqgijvow.jpg

 

DSCN3368_zpsqncjeavd.jpg

 

I na to kolorowanki właściwe:

 

DSCN3369_zps8ykfv6pj.jpg

 

DSCN3370_zpsgw6hkyfi.jpg

 

DSCN3371_zpszfoyh1v2.jpg

 

DSCN3372_zpsr3ptgvwc.jpg

 

DSCN3373_zpsvojr4cej.jpg

 

DSCN3374_zpsjjdditrg.jpg

 

Na pierwszej focie widać, co się znajduje na modelu. Po kolei, C363 "Medium Seagray" z zestawu do drugowojennych brytyjczyków, na to biały filtr z GX1 "Cool White", poprawka cieniowania z mocno rozcieńczonego C137 "Tire Black" i lokalne filtrowanie szarym C308, GX1 i C137.

 

Fotografowanie jasnoszarego modelu na białym tle to karkołomne zadanie, ale na ciemnym tle było jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejacz_silesia - Kabinę maskowałem sam, zwykłą taśmą modelarską. Częściowo na osłonie po bokach wykorzystałem maski PMask przy zaokrąglonych krawędziach. Z maskami generalnie trzeba uważać na mocno wyoblonych powierzchniach, bo lokalnie maska potrafi odkleić się od powierzchni i farba może dostać się pod spód. Kluczowe jest dobre przygotowanie farby, jak zwykle. Mocne rozcieńczenie i malowanie na wiele razy. Jak gęstą farbą zalejesz na raz to zawsze wyjdzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maskami generalnie trzeba uważać na mocno wyoblonych powierzchniach, bo lokalnie maska potrafi odkleić się od powierzchni i farba może dostać się pod spód

Dlatego z masek sklepowych wycinam ostatnio wnętrze zostawiając tylko obwódkę a środek wypełniam maskolem. Minimalizuje to ryzyko odklejania się maski. No i trochę łatwiej się je nakłada na oszklenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z masek sklepowych wycinam ostatnio wnętrze zostawiając tylko obwódkę a środek wypełniam maskolem. Minimalizuje to ryzyko odklejania się maski. No i trochę łatwiej się je nakłada na oszklenie.

Proste rozwiązania zazwyczaj są najskuteczniejsze

 

Na warsztacie dzień z podwieszeniami. Na razie po lakierni, bez kalkomanii i washa.

 

DSCN3381_zpsxyg4trop.jpg

 

DSCN3382_zps4mdk662u.jpg

 

DSCN3384_zpskm2kuvsc.jpg

 

Poskładane na ślinę i słowo honoru do zdjęć a wzorowane na tym:

 

PolAF-Mig-21.jpg

 

K-13_%28AA-2_

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Proszę o wstrzymanie sie z opluwaniem warsztatów! Przypominam, ze:

8. Konkurs jest dla każdego - bez względu na stopień wtajemniczenia - zatem proszę o wstrzymanie się z negatywnymi opiniami w warsztatach!!!.

Nie zastosowanie będzie skutkowało wykluczeniem z dalszych dyskusji na forum..... Powiedzmy do końca trwania konkursu... :-)

 

Z pozdrowieniami

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem osłony anten, nałożyłem błyszczący lakier i położyłem kalki z godłem pułku.

 

DSCN3401_zpslkrk6rja.jpg

 

DSCN3403_zpspyztthik.jpg

 

DSCN3404_zpswrqfouxj.jpg

 

Skończyłem też podstawkę. Lepik w dylatacje lany z konewki a plamy po płynach ustrojowych samolotu prosto z wiadra. ;)

 

DSCN3405_zpstvowd7a8.jpg

 

DSCN3406_zps0elf0yrn.jpg

 

Teraz czas na napisy eksploatacyjne, których Eduard tradycyjnie nie szczędzi więc następny wpis niezbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.