Skocz do zawartości

MiG-21PF - Symbol Zimnej Wojny. 1:48 Eduard


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Smoła w dylatacjach może ciut za gruba, ale samo malowanie betonu miodzio! Płyta karton-gips? Jak zdzierałeś papier z wierzchniej warstwy?

No z lepikiem było zabawy, jest szeroko, ale chyba w granicach przyzwoitości. Z obróbką regipsu było zabawy. Do zdzierania używałem kamienia szlifierskiego, takiego po zbóju - 5kg papier sciągnąłem zgrubnie grubą tarką do betonu komórkowego i później całość na płasko szlifowałem kamieniem dopóki cały papier nie był zdjęty. Dopiero po tym przykleiłem płytę na butapren do dociętego kawałka sklejki, co było błędem, bo regips popękał, stąd mój CPPS wygląda jak wygląda. Myślę, że gdyby najpierw przykleić regips do sklejki, deski czy czegokolwiek sztywnego to mozna by uzyskać półprodukt do ładnej, nowej nawierzchni betonowej. Aczkolwiek taka zużyta powierzchnia też mi się podoba. ;)

 

Najwazniejsze, żeby dobrze pokryć odkryty gips gruntem budowlanym przed dalszą obróbką i można działać. Plamy z emalii AK i mocno rozcieńczonego czarnego Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem , sama płyta w miarę dobrze, ale szczeliny po 1 -za grube , po 2 -za gęsto odwzorowane .Płyty były jednakowego rozmiaru i raczej nie pękały w połowie , a takie to sprawia wrażenie .Moim zdaniem ta pierwsza "szczelina " jest niepotrzebna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej tam nie chciałem. Regips pękł Lepik robiłem z mieszanki czarnej olejnej farby i płynnej szpachli i nakładałem strzykawką z uciętą na płasko igłą, stąd nierównomierna ich szerokość. Na ewentualną przyszłość pomyślę nad inną metodą, tymczasem pierwsze koty za płoty.

 

Pi razy oko wzorowałem się na zdjęciach tego typu:

2lask.12.jpg

ale dokładnych wymiarów nie znałem więc odwzorowanie przybliżone.

 

ps. A swoją droga, jak już Cię mam aktywnego w wątku - w Polsce na lotniskach były wykorzystywane płyty lane PAG?

 

icm_48231_title.jpg

 

Leży mi takie coś w pudle i chętnie był wykorzystał kiedyś, jeśli było by to zgodne z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich płyt na pasach nie widziałem , ale na innych lotniskach raczej nie chodziłem po pasach. Ale , po likwidacji 28 plm samochody ciężarowe wywoziły ze stref rozśrodkowania [ schrony , drogi kołowania ] setki takich płyt z rozbieranych dróg .A więc były to jakieś demontowalne płyty , ale nazwy nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, mój leży odłogiem bo dostałem chęć na Spitfire.

To nie dobrze ;) Półmetek zabawy, czasu może zabraknąć przy skokach w bok, za mną też łazi model ze śmigłem, ale musi poczekać na swoją kolej ;)

 

Ciekawy 21-wszy się zapowiada

Pozdrawiam

Teraz go jeszcze nieco styrać trzeba, żeby się i Silersom podobało ;)

 

Edyta:

 

Model po retuszu linii podziałowych. W użyciu szary gotowiec od Tamiyi. Tu i tam jak zawsze do poprawy. Model dostał też lokalnie postshading po liniach pokryw luków i na elementach siłowych skrzydeł coby zróżnicować nieco zabrudzenia na płatowcu.

 

DSCN3421_zps3dyg22mr.jpg

 

DSCN3422_zpshf7cx1ae.jpg

 

DSCN3423_zpspv8cf80g.jpg

 

I trochę zbliżeń:

 

DSCN3424_zpsevt8jruv.jpg

 

DSCN3425_zpsoif25g4i.jpg

 

DSCN3426_zpsmeem6lfn.jpg

 

W zasadzie to za moment wyjście na ostatnią prostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to za moment wyjście na ostatnią prostą.
Spokojnie, spokojnie.

Poczekaj z finiszem na opinię mega-giga-hiper-experta (tego co nie w chórze, ani duecie).

Bo może się okazać, że model nadaje się tylko do kosza i będziesz musiał zacząć od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mikele może pokusisz się o wykonanie imitacji szkiełek? Wskaźników zaworu elektropneumatycznego, oraz wskaźnik naładowania azotem technicznym. Mieszczącym się po lewej stronie kadłuba pod statecznikiem pionowym

 

3db8a6fa1a66.jpg

 

c0ef6bcc75bf.jpg

 

Pozdrawiam z Lotniczego Dęblina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzierniki dorobię, ale to później, bo teraz to tylko namalować je można. Szkoda, że nie wiedziałem wczesniej, bozna by się pobawić w wstawianie przezroczystego pręcika i malowanie od spodu.

 

Tymczasem pobrudziło się pod silnikiem.

 

DSCN3437_zpsselubewr.jpg

 

DSCN3438_zpsopf8be1m.jpg

 

DSCN3439_zpsw8l5icp6.jpg

 

Jako materiał dowodowy służyły mi zdjęcia od babci131.

 

LUKI%20PATOWCA%202_zps9cvpcgun.jpg

 

luki%20s-kowe%203_zps3ffowxw7.jpg

 

luki%20s-kowe%204_zpsf8bujl1a.jpg

 

Można oczywiście brudzić bardziej, można mniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jeszcze pobrudzisz prowadnice klap zaskrzydłowych , to będzie ładne brudzenie .Co prawda fotka przedstawia 21F-13 , ale rodzaj klapy i prowadnic był taki sam jak na PF -zobacz ile tam brudu .Na pewno było smarowane i to podejrzewam smarem grafitowym .

http://imgur.com/cAEjnZo

Przydałoby się troche to "nasmarować i porozbryzgiwać "

http://imgur.com/9OeKdKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak Leszek w swoim konkursowym 21PFM też sobie dorobiłem drabinkę ;) Jeszcze parę innych dupereli lotniskowych, skoro jest i lotnisko, to wypadało je czymś zagracić. Domalowałem wspomniane kilka wpisów wyżej przez migospeców wzierniki manometrów u nasady statecznika pionowoego, posklejałem model do kupy i tym sposobem model wylądował w galerii.

 

Dzięki za uwagę.

 

DSCN3448_zpseg754wiq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.