Skocz do zawartości

"Zimowy łowca" Humvee Mattrack Camper 1/35 Academy


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie

Marcin M - ja w planie taż mam figurkę i podstawkę, ale nie wiem czy dam radę skończyć na czas - zobaczymy. Zostało to co lubię najbardziej w modelu - malowanie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i się zaczęło

Na początek poszedł żółty:

yellow_zps4vdvw0z3.jpg

 

W międzyczasie doszedł bagażnik dachowy z profili Evergreen 0,75 x 0,75mm:

yellow%201_zpsdtdrlsug.jpg

 

Następnie maskowanie, wycinanie szablonu i malowanie trzema kolorkami ( bazowa ciemna szarość, rozjaśniana bielą na plamy, biały i czarny ):

yellow%202_zpsqyuexzbe.jpg

yellow%203_zpsy0ix9irf.jpg

 

A na sam koniec sidolux na całość + pierwsze malowanie detali na czarno:

yellow%204_zpst8cz9uac.jpg

yellow%207_zpspfyhwpep.jpg

yellow%205_zpszs2uc7hh.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie

Jakubie - te dołki są pod rączkę, która tam będzie - otworki były owalne, ale zalała je trochę farba. Malowanie przednich świateł sukcesywnie poprawiam, choć jeszcze nie jest to to, co bym chciał

Tymczasem doszła drabinka na tyle + pomalowane wszystkie drzwi. Światła na masce wklejone na stałe, jedynie przednie klosze czekają na swoją kolej ( jak uporam się z retuszami ). Koła też już w docelowych kolorach, choć malowanie łańcuchów wymaga poprawek.

 

IMG_4588_zps48kygxi8.jpg

IMG_4589_zpsja4oobjm.jpg

IMG_4590_zpsehkcy1lf.jpg

IMG_4591_zpsuimcsju4.jpg

IMG_4592_zpscrq4wn45.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif - no niestety, czas nie pozwolił na gęsi.

Tymczasem doklejam kolejne elementy - wycieraczki, odblaski, obrysówki, halogeny dachowe ( jeszcze bez szkiełek ), okienka i ... lód na szybach

Całość została przybrudzona + zacieki brudu ( auto z założenia stało w miejscu przez dłużysz czas ).

 

brud_zpsofltb9y0.jpg

brud%201_zpsajmglkf4.jpg

brud%204_zpskaglglhq.jpg

brud%202_zpszrqvpp2x.jpg

brud%205_zpsagodhaol.jpg

brud%203_zpsg84p2hrs.jpg

 

A na malutkiej podstawce będzie taki oto jegomość. Figurka z humvee Tamiya z połamanymi raczkami i nóżkami. Ubytki uzupełniłem milliputem, z którego też wykonałem gościowi zimową kurtkę z kapturem. Główka to gumowy wytwór Dragona z jakiegoś zestawu. Jutro poprawki i malowanko.

brud%206_zps0m5uqx8e.jpg

brud%207_zps61ejmzhb.jpg

brud%208_zpsgjfnptse.jpg

brud%209_zpsodzpksmu.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt lodu - wygląda jak w czasie odwilży.?... Co to za środek? Jednak na pionowej szybie spłynąłby i przy górnej krawędzi nie dawałbym go. Kurtka świetna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, lód to kawałeczki przeźroczystej żywicy jakie mi zostały na silikonowej formie od odlewania świateł. Dobrze to oceniłeś - to ma być lekka odwilż.

Na szybach są uszczelki, stąd dałem lód, który by się na nich zatrzymał Dzięki za komentarze i doping - już ostatnia prosta

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja warsztatowa. Model w 99% skończony ( czeka na doklejenie dwóch elementów ), podstawka czeka na wykończenie, figurka pomalowana ( czeka na broń ). Tak to się prezentuje, a więcej - w galerii.

 

last_zpszvirbpoa.jpg

last%201_zpsw5qk5auc.jpg

last%202_zpsns217xhq.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg na łańcuchach świetnie wyszedł. Facet wygląda jakby pozował - tak mi się skojarzyło, trochę te łapki i nóżki ma niefortunnie ułożone. Z większego iglaka bym zrezygnował, ale zakładam że już za późno na zmiany?

Piękny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Ułożenie rak jest celowe - ale to wyjaśni mały wstęp w galerii. Figurka jedną ręką przytrzymuje sobie kaptur targany na wietrze, a w drugiej będzie miał broń ( jak wyszperam odpowiednią ). Poza też celowa, ale o tym w galerii.

 

Marcinie - czemu zrezygnował byś z dużego drzewka? Przyznam szczerze, że bez niego bardzo pusto na podstawce jest.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - czemu zrezygnował byś z dużego drzewka? Przyznam szczerze, że bez niego bardzo pusto na podstawce jest.

 

Kłuje w oczy, zaburza wibracje, nie wiem, może skali nie trzyma... W pierwszej chwili myślałem, że to gałązka jakiegoś iglaka. Jakieś to drzewko za rzadkie i za cienkie gałązki ma. Wydaje się za wysokie. Może dośnieżyć trzeba?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że jesteś przyzwyczajony do mocno ośnieżonych "choinek" typu świerk, a ja wzorowałem się na modrzewiu/jodle - mają dużo rzadsze gałęzie i są wyższe od w/w.

Na chwile obecną zostaje, bo śnieg wokoło niego już związał, więc usuwanie wiązało by się z wyrwą w ziemi... a na takie poprawki już nie mam czasu. Zresztą oceniany ma być pojazd, nie podstawka

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie w ostatniej chwili... Ogladam od samego poczatku i tak jak wiekszosc, uwazam ze- bardzo fajny model choc szkoda tych gasienic... Co do drzewa to uwazam ze drzewo jako takie- tak, ale te ktore jest to nie bardzo. Tak czy siak, zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej utnij przy ziemi i przerób na pniak.

Toż-samo chciałem Ci radzić, ewentualnie zasypać. Model modelem, jak zawsze świetny ale nie ukrywajmy, otoczenie ma też wpływ na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.