Skocz do zawartości

"Zimowy łowca" Humvee Mattrack Camper 1/35 Academy


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Działam, powoli ale działam

Pierwsze odlewy kółeczek już są. Zabrałem się też za tworzenie jednego z "wahaczy" wózków jezdnych. Czeka go jeszcze trochę przeróbek i dodatkowych elementów, ale główny kształt już jest.

IMG_4262.jpg

IMG_4261.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuje Panowie.

Mimo szczerych chęci, brak czasu + zmęczenie owocują marnymi postępami... Dziś znalazłem chwilkę by dosłownie dokleić kilka detali do pseudo wahacza oraz głównej belki. Tak to wygląda:

 

detal.jpg

detal%201.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak źle Jakub

Tymczasem zrobiłem ogólny zarys głównego wahacza. Brakuje mu jeszcze dekielka i mocowań, ale baza już jest. Na zdjęciach przyłapane wszystko " na ślinę " więc krzywo

 

wh%201.jpg

wh.jpg

wh%202.jpg

 

Dopiero po przymiarce widzę, że czeka mnie przerobienie mocowania zbiorniczka na belce oraz przesunięcie odbojników dolnych wahaczy nieco niżej.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie się ciągnie dość długo, dlatego w międzyczasie zabrałem się za wnętrze. Na razie tylko zdjęcie "przed" - dokładna koncepcja przeróbek wnętrza powstaje

IMG_4124.jpg

IMG_4125.jpg

 

Z planów ogólnych - upodobnienie wersji militarnej do wersji cywilnej ale z naciskiem na indywidualne wyposażenie.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Marak - przerwa długa, bo i czasu nie ma... Miało go być więcej, a jest mniej niż ostatnio. Do modelu siadam średnio na 10-15min dziennie i to też nie zawsze :( Nie niej jednak udało się trochę podciągnąć wnętrze do przodu.

Deska rozdzielcza to mój wymysł. Stwierdziłem, że właściciel mógł sobie zbudować własna deskę rozdzielczą, dopasowaną do jego potrzeb. Na razie jest to ogólny zarys, bez większości detali. Na podłodze dałem imitację gumowej maty zachodzącej też na boki tunelu środkowego.

IMG_4363.jpg

IMG_4364.jpg

 

Samo wnętrze zyskało nową ścianę grodziową oraz zarys:

- łóżka ( na próbę boczek obity dywanikiem )

- szafek kuchennych dolnych i górnych

Jest to zarys, bez detali, więc "szału nie ma"

IMG_4365.jpg

IMG_4367.jpg

IMG_4369.jpg

 

Jak widać na zdjęciach, wyciąłem już jedno okno w bocznej ścianie i przerobiłem zewnętrzną burtę, usuwając z niej nity i przetłoczenia. Czeka mnie teraz dorobienie nitów w kilku miejscach + szpachlowanie.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo Marcinie

Nie wiem czy się wyrobię, ale będę starał się ze wszystkich sił

Tymczasem wnętrze prawie skończone - prawie, bo zostało to, co najbardziej pracochłonne - detale typu klamki, kran, kratki, nawiewy, światło, itp...

Zrobiłem blat ze zlewem i okapnikiem, nowe szafki kuchenne górne, szafeczki nad łóżkiem oraz wc/prysznic ( drzwi z okienkami ). Na bocznej ścianie i podsufitce doszła imitacja przeszywanej skóry.

 

IMG_4428.jpg

IMG_4431.jpg

IMG_4432.jpg

IMG_4434.jpg

IMG_4436.jpg

IMG_4437.jpg

IMG_4433.jpg

 

Oczywiście to wszystko trzeba jeszcze przygotować pod malowanie, bo jak widać na zdjęciach wychodzą jakieś paproch czy rysy...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

pyps - walka z napędem trwa. Odlewam różne elementy mattrack'a ale idzie to jak krew z nosa. Gąsienicy jeszcze nie zacząłem - zostawię to na sam koniec

Tymczasem wnętrze dostało pierwszy kolor:

 

kolory_zpsbeyj8hjv.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie

Tymczasem chęci do modelowania małe, ale coś tam dłubię. "Szoferka dostała bazowe kolory tj czarna deska + pokrywa silnika + gumowa wycieraczka, ciemno szara ścianka + podstawy foteli i boki tunelu środkowego oraz początek malowania foteli na ten sam kolor co część " mieszkalna".

Na podłogach doszły dywaniki welurowe.

kroczek_zpsl0h9xrz6.jpg

kroczek%201_zpsreghrtqk.jpg

kroczek%202_zpshcy3wg0y.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Gąsienice idą tak wolno, że zaczynam szukać planu "B", na wypadek gdybym się z nimi nie wyrobił...

Tymczasem wnętrze posklejane do kupy, doszły klamki, kran i cały kompleks szafek kuchennych. W kabinie doszła kierownica, zegary, wszelkie drążki oraz przesuwne drzwi do przedziału mieszkalnego.

Skleiłem ze sobą ściany boczne, tylną - teraz zabawa ze szpachlowaniem i odtwarzaniem nitów. Tak się obecnie prezentuje poczwara ( dach luzem położony ).

 

kuchnia_zpsg2hfkbow.jpg

kuchnia%201_zps52qlsfgi.jpg

kuchnia%202_zpsr0zj1l94.jpg

kuchnia%203_zpsupzebpwl.jpg

kuchnia%204_zpszmiti6mx.jpg

kuchnia%205_zpshcuma0cl.jpg

kuchnia%206_zps9h9pjard.jpg

 

Widać jeszcze sporo małych miejsc do poprawek malarskich - przed ostatecznym zamknięciem wszystko będzie poprawione

 

Pozdrawiam

Messer

 

ps dzięki, że śledzicie relacje - daje to motywacje do skończenia pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tyle roboty, a niewiele będzie w sumie widać. Kiedyś wetknij tam jakąś diodkę.

 

Widać jeszcze sporo małych miejsc do poprawek malarskich - przed ostatecznym zamknięciem wszystko będzie poprawione

Widać. Ale wiemy, że tak tego nie zostawisz.

 

Gąsienice idą tak wolno, że zaczynam szukać planu "B", na wypadek gdybym się z nimi nie wyrobił...

Zawsze możesz dać jakieś koła adekwatne i buch! w zaspę go!

 

Chciałbym takiego w 1:1 (w wersji z kołami rzecz jasna)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice idą tak wolno, że zaczynam szukać planu "B", na wypadek gdybym się z nimi nie wyrobił...

 

Trzymam kciuki żeby jednak na gąsienicach stanął.

Fajnie się to prezentuje...

 

Chciałbym takiego w 1:1 (w wersji z kołami rzecz jasna)!

 

Oj! Ja też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, z takimi kołami też prezentuje się bardzo akuratnie.

Nie poddam się! 10 dni to szmat czasu... chyba

 

Chyba... Ja mam jeszcze figurkę do dokończenia... Wykończeniówka zawsze najwięcej czasu mi zajmuje.

 

Trzymam kciuki za efekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.