Skocz do zawartości

"Zimowy łowca" Humvee Mattrack Camper 1/35 Academy


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Witam Wszystkich

Mile zaskoczony dołączam do grona uczestników zimowego konkursu. Model jaki sobie wybrałem to cywilna wariacja na temat Humvee, dlatego też chce wystartować nim w kategorii samochodów cywilnych.

 

Model będzie wyposażony w system mattrack - cztery systemy przeniesienia napędu za pomocą gąsienic. System bardzo ciekawy, często spotykany w połączeniu z samochodami cywilnymi, zwłaszcza tam, gdzie zima trwa dłużej.

features.jpg

 

Moja wariacja na temat humvee opierać się będzie na krzyżówce dwóch pomysłów. Pierwszy to zastosowanie wspomnianego napędu mattrack. Drugi natomiast to przerobienie wojskowej karetki typu "maxi ambulans" na campera, z możliwością mieszkania dwóch osób.

Będzie to połączenie tego:

3430066182_1a92e05409_b.jpg

 

Z tym:

biodieselarcticvehicle.jpg

 

Będzie to " zimowy łowca" Alaskańskich krajobrazów głęboko pogrążonych w toni białego puchu. Ot, taki samochód na wakacyjny wypad w góry

 

A teraz model i in-box:

 

IMG_4014.jpg

IMG_4015.jpg

IMG_4016.jpg

IMG_4017.jpg

IMG_4018.jpg

IMG_4019.jpg

IMG_4020.jpg

 

Na zdjęciach brakuje kilku elementów - obrotnicy z karabinem i jednych noszy. Użyłem tych części do innego modelu, jednakże w tym nie będą mi one potrzebne.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hamman - będę budował od podstaw.

 

Pozdrawiam

Messer

 

 

Skoro będą budowane od podstaw, to i ja zasiadam wśród obserwatorów. Czekam na pierwsze zdjęcia.

 

Kibicuję i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo panowie

Hamman - będę budował od podstaw.

 

Pozdrawiam

Messer

Twardziel !!! Będzie na co popatrzeć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło!

Na początek podwozie i zawieszenie. Tak wygląda większość części zawieszenia.

zawieszenie.jpg

 

Po oczyszczeniu, wyszlifowaniu i poszpachlowaniu zabrałem się za pierwsze przeróbki. Mocowania amortyzatorów zaproponowane przez Academy były dalekie od tego, co proponuje humvee. Jako, że jakiś czas temu - przy okazji innego projektu - zrobiłem sobie poprawne mocowania wraz z formą do odlewania, to postanowiłem tych właśnie odlewów użyć. Tak wygląda oryginał:

p35.jpg

 

Po prawej mój wyrób, po lewej propozycja Academy:

zawieszenie%201.jpg

zawieszenie%202.jpg

 

Idąc za ciosem dodałem same amortyzatory ( pręcik polistyrenowy + tulejka zaciskowa do kabli ). Tak to wygląda na obecną chwilę ( przymiarka na sucho ) :

zawieszenie%203.jpg

zawieszenie%204.jpg

zawieszenie%205.jpg

zawieszenie%206.jpg

 

Zostały do zrobienia sprężyny, ale to " w następnym odcinku"

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą śrubki, będą podkładki - powiem nawet więcej, będą śruby z podkładkami

Tymczasem przygotowując się do wyjazdu na drugi koniec Polski, w nocy dnia poprzedniego dostaję info, że plany odwołane... "Ucieszony" popełniłem z radości sprężyny... tylko na tyle mnie było dziś stać... wybaczcie.

springi.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie Sprężyny poprawione - mają 6 zwojów i są z samego drucika ( bez otuliny ). Większość elementów dostała już swoje kolorki - jako, że robię ten model jako cywilny, to i malowanie robię na sposób cywilny.

kolorramy.jpg

 

I tak oto mamy ramę w ciemnym szarym + bezbarwny, żółte sprężyny oraz czarne mosty. Wały oby dwa poszły w czerń, półosie stalowe, a silnik w trzech kolorkach metalików ( aluminium, stal i ciemne duraluminium ).

kolorramy%201.jpg

kolorramy%202.jpg

 

A tak wygląda sklejone tylne zawieszenie ( tylko główne elementy - dojdą jeszcze stabilizatory ):

kolorramy%203.jpg

kolorramy%204.jpg

 

Po sklejeniu wszystkiego w całość ( już ze stabilizatorami ) przyjdzie czas na śrubki, śrubeczki, podkładki i milion innych mało widocznych, ale jakże istotnych elementów

 

Zastanawiam się nad układem hamulcowym, a dokładniej nad pociągnięciem przewodów, ale nie znalazłem jak do tej pory schematu...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.