Skocz do zawartości

Panzer IV j Mid Dragon 1:35


smoker

Rekomendowane odpowiedzi

J'tka, super. Ktore figury z zestawu chcesz wykorzystac? jakis pomysl jaka jednostka i front?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czolg z "elektrowni" bedzie. No trudno... Nie do konca jestem pewien w kwestii uzycia "fok" w ostatnich miesiacach wojny. W normandii byly na potege ale pozniej... Powiem ze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w zestawie są dwa rodzaje kół napinających i dwa rodzaje rolek, pojazd będzie w malowaniu z Belgii, wiec które będą odpowiednie ?

Różnie bywało z tym w tym czasie.Końcówka wojny i wersje nakazywały swoje, a życie (magazyny) swoje.

Lecz w tym malowaniu z Belgii można to wyjaśnić od razu patrząc na zdjęcie tej maszyny:

http://i16.photobucket.com/albums/b19/gibsonfndr/panzer%20IV%20Ausf%20J/lustmolchpzIV.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b19/gibsonfndr/panzer%20IV%20Ausf%20J/lustmolchpanzerIV-2.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na zdjęciu to wersja finalna "jotki", ale jeden ... .

No, ale NIE.

Zmyliła Cię ilość rolek. (Wprowadzono trzy rolki od grudnia 1944 roku.)

Rozstaw rolek jest z "wanny" z czterema rolkami i ma lufę z wersji późnej" H" wczesnej "J", a nie późnej "J".

Ta ostatnia rolka (lub pierwsza) jest zdemontowana (odkręcona).

Nie widać śladów po uszkodzeniach stąd myślę że zdemontowana.

Jest to ten sam pojazd który proponuje Dragon w malowaniu pojazdu.

Maszyna ta ma nałożoną pastę - sama końcówka jej stosowania.Co Ty na to "smoker"

W samym modelu są niektóre elementy do wersji późnej "J".Dragon proponuje je do zamontowania opcjonalnie.

Np.osłona pancerna wentylatora wieżowego z wycięciem "półksiężyc" część nr.C-21 stosowana od października 1944.

Jeszcze ciekawostka - Dragon dał wlewy paliwa charakterystyczne tylko dla wersji "J" i na dodatek stosowane bardzo rzadko.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś bardzo fajny zestaw,czaiłem się na niego ostatnio ale ostatecznie wybrałem Jagdpantere,teraz tak patrząc na twój warsztat to wiem że następnym razem się nie zawaham,te czwórki maja coś w sobie...

Będę tu chętnie zaglądał i kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, gasienice już mam, wybrałem atl-27 ,chcę jeszcze kupic lufy do karabinów maszynowych i liny, tylko czy te liny z eureki są bardziej gietkie od tych dragonowskich i które kmy będą dobre ,http://saharahobby.eu/rb-model-35b39-lufa-do-7-92mm-mg34-1-35 http://saharahobby.eu/rb-model-35b38-lufa-7-92mm-mg34-wersja-czolgowa-2-sztuki-1-35

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonowskie liny mają zły splot. Tak więc Eureka jak najbardziej.

Co do KM-ów to RB 35B39 się nie nadaje bo to szybka lufa MG-34. Odpowiednia to np. ABER 35L-63. Zamiast tych RB 35B38 możesz kupić też ABER 35L-83 będziesz miał pięć zamiast dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, składam wieżę do kupy, tylko muszą ją pomalować od wewnątrz, czy w tym okresie jeszcze malowano na kremowo środek ? Ogólnie bardzo fajnie mi się składa ten czołg, nawet gram takim w Warthundera po klejeniu

DSC_0149.jpg

DSC_0151.jpg

DSC_0152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja wersji "J" od czerwca do marca 1945.

31-10-1944 (zarządzenie) wyszedł rozkaz, aby nie stosować koloru kość słoniowa.

Pozostawić w kolorze podkładu całość (minia).Pantery i Hetzery były w 100 % w minii.

Twoja IV-eczka to produkcja z sierpnia/września 1944 na styku, lecz jeszcze kremowo.

Ciekawostką jest jeszcze to, że znawcy tematu do końca nie są przekonani że jest to wersja "J".

Stąd też "zimmerit" na tym pojeździe ze zdjęcia.Chodzi oczywiście o "LUSTMOLCH" którego Robisz replikę.

No właśnie, a co z pastą

Zmieniłeś plany wykonywanego pojazdu

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.