Skocz do zawartości

ORP Podhalanin 1:350 Mirage + North Star


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli do przodu. Dokleiłem śruby, i trochę innych kolorów dołożyłem.

 

20160110_181241_zpsiyqzi3ta.jpg

20160110_181250_zpszllwbjn0.jpg

 

Teraz dam trochę lakieru błyszczącego pod kalki tam gdzie będą oczywiście

 

Powoli szykuję się do montażu "olinowania" użyję do tego drutu 0,05mm. Pytanie moje jest odnośnie linek od flag sygnałowych : czy były one stalowe czy to zwykłe "sznurki" . Mam dylemat bo nie wiem jak je pomalować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wcześniej jak zamawiałem to ok.3tyg. ale wysyłałem maile z pytaniem o wysyłkę. Bo dostałem informację że wysłano ale nie można było jej zlokalizować. Dopiero po mailu nagle się zmaterializowała na poczcie gdzieś w Żytomierzu. Teraz też czekam już ponad miesiąc pisałem maila i sytuacja się powtórzyła. Dopiero teraz jest w drodze mimo że wiadomość o wysyłce dostałem 03.12.2015.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northstar... fajne figurki ale obsługę mają do d... czeka się bardzo długo... ciężko z odpowiadaniem na maila, no i ostatnio "zgubili" jednych załogantów w wysyłce ale twierdzą że wysłali i parę $ jestem w plecy eh, ale jak dojdzie i będzie paczka kompletna to polecam bo bardzo fajne.

 

Natomiast L'arsenal, także produkuje figurantów w tej skali i także są przestrzenni - materiał to żywica, choć niestety detalem nie umywają sie do tych z Northstar. Natomiast są "delikatniejsi" w wykonaniu

 

Pięknie ci ten góral wychodzi eh moze i ja kiedyś taki poziom osiągne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , ale z tym poziomem to trochę pojechałeś Wychodzi dobrze ,a co najważniejsze mnie się podoba i nie tylko

Moja paczka z North.... jest już w Warszawie. W ciągu trzech dni dotarła do Polski.

 

Dalej zapodaję pytanko odnośnie linek na flagi sygnalizacyjne . Z czego były wykonane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze prosze doskonały czas ,

dot linek sygnalizacyjnych ja bym stawiał na sznurki, flagi etc do dziś na tym są montowane, chyba ze się coś pozmieniało ? choć co do koloru to nie wiem liny konopne bo wtedy to raczej tylko takie były w użyciu różnie impregnowano - no i sól morska robiła swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przygotowałem drut 0,05mm w dwóch kolorach : jasno szary Pactra A44 oraz Gun Metal Tamka XF-56. Na dziobie dodałem siatki na łuski , mimo że w instrukcji blaszek są pokazane to nie ma ich na blaszkach. Wykonałem je z torebki piramidki po herbacie malując kolorem kadłuba.

Kadłub dostał Wash z bardzo rozcieńczonej czarnej olejnej Van Gogh. Dół kadłuba wymaga jeszcze poprawki specyfikiem AK Navy red hull.

Z brudzeniem nie będę bardzo przesadzał bo czytałem że nasi dbali o czystość na jednostkach.

 

20160115_162950_zpsl7fgi8he.jpg

20160115_163018_zpsfpbaya8h.jpg

 

Brezent na relingu nadbudówki chcę spróbować wykonać wikolem a później będzie malowany na biało szary. Mam nadzieję że uda się ten eksperyment .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reling był klejony z kilku elementów gdyż miałem problemy z jego uformowaniem. Miałem obawy czy jak zacznę kłaść taśmę, chusteczkę lub coś podobnego to uszkodzę element. Postanowiłem spróbować z Wikolem. A oto efekt:

 

20160116_151110_zpsyccmhlgz.jpg

20160116_151118_zpsm0rf4jkh.jpg

 

Jestem mile zaskoczony prostotą i efektem tej metody. Nawet nie muszę teraz malować brezentu bo ma dość ciekawą szaro mleczną barwę

 

Idąc dalej postanowiłem dodać olinowanie masztu rufowego:

 

20160116_151133_zpselg0ohvy.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku maczałem pędzelek w wilkolu ( pędzel o średnicy taki jak rozstaw poprzeczek w relingu ) przykładałem pędzel do relingu i starałem się aby górna z dolną poprzeczką zalać cienko wikolem. Raz się udawało za pierwszym razem raz nie. Nadmiar kleju jeżeli wyjdzie poza reling można zebrać wykałaczką lub pędzelkiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No a ja powiem tak kleje 35 i generalnie statki mnie nie ruszają, natomiast ten warsztat i model bardzo mi przypadł do gustu dawaj dalej czekam na finał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.

Projekt prawie na ukończeniu. Schnie polakierowana drewniana podstawka, szukam namiarow na kogoś kto wykona gablotkę pod wymiar z pleksy. Powoli zapełniam ostatnimi elementami pokład i maszty.

Wczoraj i dzisiaj dokończyłem olinowanie masztu przedniego i zaszkliłem okienka. Boczne to Clear Fix Humbrolla , a przednie to klej podobny do wikolu Pelikan Pelifix który po wyschnięciu daje przezroczystą błyszczącą powierzchnię. Na komin trafiła jeszcze drabinka.

 

20160119_180433_zps74xl0sd2.jpg

20160119_180450_zps7jzvo8ll.jpg

20160119_180518_zpsdngfb11r.jpg

 

Pozdrawiam

 

PS. No i jeszcze trzeba będzie poczekać na załogantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że gdzie nie gdzie dodam jeszcze trochę Washa ale tylko delikatnie.

 

Postanowiłem skorygować wielkość płetwy sterowej która w zestawie była za duża i gruba. Grubość elementu to prawie 1,2mm co w rzeczywistości dawało by ok.40cm czyli lekka przesada

 

Według planów zamieszczonych w miesięczniku Modelarz z roku 1985 kształt też odbiegał od zestawowego. Co ciekawe kształt i wielkość na schemacie malowania zestawu był zgodny z prawdą. A że schemat jest w skali 1:350 nie było problemu aby wykonać to:

 

I tu dla niedowiarków że papier ma zastosowanie w modelarstwie plastikowym dedykuję próbkę jego możliwości

 

20160120_171425_zpsupsnpnma.jpg

20160120_194946_zps5nr0osnd.jpg

20160120_200836_zpsnocy7ahw.jpg

20160120_200952_zpsdygpxxk3.jpg

 

Wyciąłem interesujący mnie fragment ze schematu. Zaimpregnowałem SG( wysmarowałem z obu stron ) i nakleiłem na plastikowy arkusik grubości 0,4mm. Potem wydziobałem nożykiem z naddatkiem i przeszlifowałem papierem ściernym. I tyle a efekt bliższy oryginałowi

 

Przeglądając plany i opis w Modelarzu znalazłem informacje o białych odbijaczach na szalupie. Więc postanowiłem je dodać.

 

20160120_171518_zpsxiuphq3y.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.