Skocz do zawartości

ORP Podhalanin 1:350 Mirage + North Star


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pokombinuję z Washem na sam koniec. Teraz czeka mnie upierdliwe malowanie drobnicy ( koła ratunkowe, ster ).

Dzisiaj rano z pomocą mojego brzdąca ( tzn. był zajęty piciem ) postanowiłem spróbować wariacji z dymem. Użyłem do tego waty , której strzępki oprószyłem czarnym pigmentem. Mając na uwadze że dym jako gaz podlega różnym prawom fizyki starałam się wymodelować go tak jak widywałem na różnych zdjęciach.

Ale lepiej znających się na temacie proszę o wypowiedź

 

20160121_095146_zpsulxdyi9l.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ekstra burty wyszły, jak to w takiej skali osiągnąć? takie fantastyczne linie tak mięko przechodzące czy to jest areograf ? - doskonałe, gratuluje. Nie mogę sie już doczekać załogantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie kadłuba wykonywałem areo malując pionowymi pociągnięciami psik,psik no i podkład musi być ciemniejszy od koloru bazowego. Ale efekt widoczny to zasługa Washa czarna olejna mocno rozcieńczona farba Van Gogh. Nakładałem pędzlem pionowymi pociągnięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydercza Gała - no tak.. model bez scumlinii to model niekompletny... może w planach jest tylko wersja delikatnie obszczana przez mewy

 

Seba77 - dymek 1sza klasa można by się pokusić o trochę większy ale taki chyba by już grawitacyjnie oklapł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymek czasowo zdemontowany, trochę przetarłem model suchym pędzlem z odrobiną jasno szarej. Większego brudzenia nie planuję bo z tego co wyczytałem w latach 20-30 XXw. w Marynarce Wojennej RP raczej bardzo dbano o jednostki. Czystość i porządek musiały być. A z resztą Bałtyk o bardzo niskim stopniu zasolenia nie powodował dużych spustoszeń w farbie ochronnej kadłuba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymek pierwsza liga

 

... Większego brudzenia nie planuję bo z tego co wyczytałem w latach 20-30 XXw. w Marynarce Wojennej RP raczej bardzo dbano o jednostki. Czystość i porządek musiały być. A z resztą Bałtyk o bardzo niskim stopniu zasolenia nie powodował dużych spustoszeń w farbie ochronnej kadłuba.

Pozdrawiam

 

Rozważ zaakcentowanie ciemnym washem połączeń wklęsłych. np obrys włazów na pokładzie dolnych krawędzi nadbudówek na styku z pokładem. To takie moje subiektywne (zaznaczam subiektywne ) odczucie, że dodałoby to nieco plastyczności poprzez podkreślenie poszczególnych brył. Czystość czystością ale tam na pewno tego dobrze nie byli w stanie domyć l "pewien" ślad na pewno zostawał...

 

Niezależnie - model bardzo udany i czekam na galerię!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace nad modelem dobiegły końca. Przed galerią czeka mnie jeszcze zawieszenie bander. Zabieg ten wcale nie jest prosty gdyż ciężko jest uzyskać dobry efekt z kalkomanii. Jak wyjdzie zobaczymy.

Na razie zdjęcia gotowego torpedowca.

 

20160131_095251_zpshvhpoiug.jpg

20160131_095307_zpsafqo7no3.jpg

20160131_095417_zps6gpqorcm.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalki bardzo dobrze robi się bandery. Po prostu połóź kalkę na folię alu dwustronnie ( efekt możesz ocenić w moim flowerze ). Możesz z nią wtedy zrobić co zechcesz. Ostateczny sąd rezerwuję sobie do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś drukował - spróbuj zanabyć papier japoński lub taki cieniutki (w sklepach dla plastyków) o gramaturze 50 lub mniej. Drukowanie na drukarce atramentowej powoduje przenikanie farby na drugą stronę. Całkiem nieźle wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandery wykonane sposobem podanym przez Szyderczą Gałę Sposób bardzo prosty ale delikatnie trzeba postępować. Efekt b.dobry i można modelować samemu każdą banderę.

 

20160202_170419_zpsaaawomtu.jpg

 

Więc nadszedł koniec budowy i relacji. Wszelkie przemyślenia co do zestawu podam w galerii.

Dzięki koledzy za Wasze uwagi i pomysły.

 

Zapraszam do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.