Skocz do zawartości

Aichi E13A1 Jake scratch w 1:144


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie,

 

W tym cylindrze ne ma wielkiej filozofii. Po prostu pręt mosięży fi 2mm wytoczyłem w swoim pseudo dremelu. Głębokie rysy imitują żeberka, dodałem też pokrywy zaworów z tworzywa, a z rozciągniętej ramki wyciąłem plasterki, które po doklejeniu z tyłu clindra imitują wyloty do kolektora. Ze spłaszczonych kulek BGA powstało jeszcze kilka drobiazgów. Całość jest i tak baaaaardzo uproszczona . Ciekaw jestem jak by to wyglądało w druku 3D...

 

Więcej trudności nastręczy blok silnika, a raczej umiejscowienie 14 otworów w które będą miały się wpasować cylindry. Ale dam radę - mam niezły pomysł. Jak wypali, to pokażę, a jak nie to pokażę to co w końcu wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze i nie wierze.......

Cud, miód, malina i żywica

Wiele pracy przed tobą ale trzymam kciuki aby ci się udało go dokończyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie!

 

Ostatnio sporo siedziałem w warsztacie i są już tego efekty. W weekend odlałem niemal cały zestaw części. Brakuje tylko końcówek skrzydeł, a to dlatego, że transparentna żywica której używam bardzo długo zastyga.

 

67.jpg

 

Nie ma też jeszcze silnika i wyposażenia wnętrza kabiny i komory bombowej. Ale i one wkrótce będą gotowe. Blok silnika, pojedynczy cylinder i zastrzały pływaków są już zalane silikonem. A na dziś i jutro mam zaplanowane wykonanie elementów wewnętrznych.

 

Właśnie sobie uświadomiłem, że modelu z otwartymi drzwiami bombowymi nie będę mógł postawić na wózku jakie mieli na okrętach. Chyba pozostaje mi tylko zrobienie takiej lawety jaką miał np. Seiran. Ale to rozwiązanie wcale mnie nie cieszy, bo nawet jeśli model stanie na lustrzanej podstawce, to laweta zasłoni wnętrze komory bombowej... Co tu wymyślić?

 

Poza tym przygotowuję sobie kopyto do vacu-formowania owiewek.

 

68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj net_sailor,

 

Pewnie, że tak. Choć początkowo myślałem, że każdy może użyć części do wersji otwartej i je po prostu wkleić jako zamknięte - to jednak teraz zmieniłem zdanie. Chodzi o to, że w wersji otwartej osłony silnika będą z blaszek do zrolowania samemu. Nie każdy chce się w to bawić, więc zrobię dodatkową osłonę silnika nakładaną na silnik od przodu i drzwi bombowe w jednym kawałku.

 

Katapulta też jest w planach - przyda się jeszcze do Alfa i paru innych

 

Acha i wózek do którego zdjęcia się dokopałem nie zasłania drzwi bombowych, więc nie będzie problemu z ich otwarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego malowania, tu są zdjęcia z rekonstrukcji M6A Seiran. Po pierwsze masz ten model, to może coś wypatrzysz ciekawego (ja przy jego klejeniu własnie zaliczyłem wtopę, teraz naprawiam), po drugie - zdjęcie wnętrza skrzydła:

 

http://www.aviation-history.com/garber/vg-bldg/aichi_seiran-10_f.html

 

Pomalowane jest "interior green". Z tego też tytułu tą komorę bombową to pociągnąłbym jednak "interior green".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętlik do dobre słowo w rozważaniach o malowaiu japońskich samolotów ;) Myślę, że to o czym piszesz jest logiczne. Ja pomalowałbym dźwigary, żebra aotake, zbiorniki paliwa szare lub w kolorze aluminium, komora bombowa interior green. Ale to tylko dywagacje, gdyż malowanie "wewnętrzne" japońskich samolotów nie było jednolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katapulta też jest w planach - przyda się jeszcze do Alfa i paru innych

 

Acha i wózek do którego zdjęcia się dokopałem nie zasłania drzwi bombowych, więc nie będzie problemu z ich otwarciem.

Tylko problem z tymi "niziołkami" jest taki, że strasznie ciężko zajrzeć pod spód bez postawienia na lustrze. Dlatego wydaje mi się, że podwyższenie jakie daje katapulta pozwoli na lepszy wgląd bezpośredni w komorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tenzan za wsparcie z tymi kolorami.

 

net_sailor ja już zanabyłem lusterka do ekspozycji moich "niziołków" Jedno szczególnie przyda się do cutawaya, bo planuję obedrzeć płat z poszycia właśnie od spodu. A katapulta powstanie po to, żeby w ciekawy sposób pokazać np Alfa.

 

Ostatnio sporo czasu zajęło mi robienie części wnętrza.

 

69.jpg

 

Z blaszek jestem średnio zadowolony. Zobaczymy co się da z nich zrobić.

 

A czy orientujecie się, czy Jake miał przy siedzeniach jakieś pasy? Przeglądam Maru Mechanic i nic takiego nie widziałem. Czy to możliwe żeby ich w ogóle nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja uprawiam w kwestii trawienia, to najprymitywniejsza metoda na świecie. Jak się chcesz nauczyć porządnego trawienia, to poczytaj artykuły Wojtka Fajgi w Aeroplanie, albo to co pisał o trawieniu w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tenzan za linka. Nie lubię jak modelarz tworzy tkaie Sci-fi i daje dodatki Judy do modelu Jake'a. A swoją drogą model firmy UPC (którego wkrótce będę chciał się pozbyć), to prawdopodobnie przepak tego Nichimo - dziwny podział kadłuba na 3 części jest identyczny, tylko tworzywo ma inny kolor (w UPC jest taki granatowy).

 

Zobaczymy czy dam radę "wystrugać" jakieś pasy. Czy masz może rysunek albo fotkę jak to powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam już odlane części wnętrza kabiny i połowę silnika (brakuje jeszcze 7 cylindrów). Teraz pracuję nad śmigłem, brakującymi zastrzałami i KMem. I to będzie koniec opracowywania modelu i będę mógł się wreszcie zabrać za jego sklejenie

 

A tak to wygląda jak to pozbierać koło zapałki:

 

70.jpg

71.jpg

72.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z czego, ???

Był las, w tym lesie drzewo " rozumiesz każdy facet powinien zbudować dom, zasadzić drzewo itd ... " Potem była drwal ( oglądałeś "Bazę ludzi umarłych" ? ) no i resztę znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.