Skocz do zawartości

Pinkusiowo-Cesarsko-Królewski Brodwayoboot


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Oj ostatnio poważne problemy miałem z mobilizacją mocy przerobowych i nie pomagały nahaje, BORSUKI, ani nic innego Siedziałem przy breloczku codziennie co prawda, ale po 20-30 minut, albo w przerwach w katowaniu w NF-a. Mimo wszystko coś tam jednak zdziałałem. Na kadłubie doszło kilka pojedyńczych blaszek, spiłowałem wielkie zwały mające imitować zakładkę blach, no i wziąłem się za kiosk....... Wyszło na to że powstał twór niemal że z krzaków i rozprutych owiec Blaszki na płasko wyglądają czadersko, ale że to zestaw testowy... poszły do kibla w większości Uroki tesowania. Mamy tu więc kawałki samostrugactwa polistyrenowego, połączonego z odpryskami żywicy i tym co się z blaszek nadawało do użycia. Pułkownik wysłał już morderców na spadochronach w celu ujęcia winnych i wkręcenia im jaj w imadło

 

11_zps2tw8sdxk.jpg~original

 

12_zpszev2pyty.jpg~original

 

13_zpsssfgignx.jpg~original

 

14_zpsag0ca2sa.jpg~original

 

15_zpsutypyzed.jpg~original

 

16_zpsil9fmpoz.jpg~original

 

Na dokładkę dotarli do mnie w końcu cześkowie załoganci, więcej na ten tema w dziale in-box

 

nabytki4_zpsznp7mpfx.jpg~original

 

DARZ BÓR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna właśnie zobaczyła pierwsze zdjęcie całości z patyczkiem, dowiedziałem się, iżeś Waść psychopata Tak z ciekawości, jakim lakierem gruntowałeś makulaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktoś jeszcze miał wątpliwości co do tego że ja JESTEM psychopatą???

A Ersatz robi się z kartki i Humbrollowego połysku, koniecznie połysku, jak użyjesz matu albo półmatu, to substancja matująca pozostanie na powierzchni jako biały ścierwnie wyglądający nalot

Pozdro dla wybranki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia jak ty uzywasz tych patyczkow, przeciez one nie sa opisane ktora strona do lewego ucha a ktora do prawego? A wielkosc modelu idealnie dopasowana do wielkosci wyspiarskich domow. Tez mnie ciekawi jakiego lakieru uzywasz do robienia "blach"? A co do progresu rozumiem bo tez cierpie na dysfunkcje systemu motywacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktoś jeszcze miał wątpliwości co do tego że ja JESTEM psychopatą???

zasadniczo nie... Choć w tym dziale taki stan ducha to normalność

 

papier można też nasączyć rzadkim superglutem. Jest taki nawet CA co go nazywają elastyczny. Wtedy "blaszki dla ubogich" można swobodnie wyginać....

 

Swoją drogą bardzo fajna nazwę Gała wymyśliłeś dla tych blaszek....

 

modelik też fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zofja ma raster! Pasuje za to kolorem do tytułu wątku.

 

Będziesz malował osobno osłonę włazu do kiosku? Samemu kiosku brakuje jeszcze trochę mosiądzu - drzwi oraz dwóch wyobleń na dole środków obu burt. Że nie wspomnę o jego stopniach. .

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zaśmiecać tematu Yamato, więc odpiszę tobie tutaj. Niestety nie mam żadnych zdjęć a kilka lat spędziłem na statkach i zdarzało się być na stoczni. Podejrzewam że mało osób widziało część podwodną zaraz po wejściu na dok. Powód jest prozaiczny, każda godzina dokowania idzie w dziesiątki tysięcy (złotych, dolarów, euro itp.) i kadłub jeszcze nie wyschnie a już wpada ekipa i piaskuje całą cześć podwodną. W tym czasie ze względów bezpieczeństwa nikt nie przebywa na doku. Dopiero po wyczyszczeniu przechodzi się do właściwych napraw. W latach osiemdziesiątych pracowałem przy goleniu brody pod wodą jako frogman ale kłopoty z zatokami uniemożliwiły mi tą pracę. Ale widziałem jak to wygląda pod wodą. Wyobraź sobie długie często na ponad metr zielone wąsy przyczepione do kadłuba. Jeżeli jest widoczny zielony ślad na linii wodnej to pod spodem jest bardzo długa broda, a kadłub jest bardziej zielony niż czerwony. Czasami antifoulding sam w sobie jest zielony. Dlatego tak rażące jest zrobienie zielonej linii i czystego kadłuba. Merytorycznie lepiej jest zrobienie czystego kadłuba. Ale to tylko moje zdanie. Czasami lepiej jest żyć w nieświadomości i życie wydaje się prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mnie tam żaden syf nie przeraża, a i experymentów sie nie boję Ten tutaj właśnie antifoula ma zielonego, ale kamieniem czajnikowym go zapodam i jakimś glonem i innym syfem sie pobawię. Jak się to rozkłada po kadłubie, gdzie popadnie, czy jakieś miejsca są bardziej podatne? Jak to sie ma do zanurzenia, wszędzie jednakowo, czy jak?

 

A o modelu

FAZA II:

 

23_zpsejngy9be.jpg~original

 

24_zps3nbzb9lz.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tym zdjęciu https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Collision_of_Costa_Concordia_DSC4191.jpg

Na linii wodnej jest czysto a zobacz co jest poniżej. Tylko akurat tego rodzaju statki mają goloną brodę prawie na okrągło. A twoje eksperymenty są już sławne i bardzo lubię popatrzeć oraz zastanawiam się co nowego strzeli ci do głowy. Teraz stawiam na brudzenie "podwozia" trawką z żubrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam zaraz sławne Nie ma się co szczypać, zawsze robię takie rzeczy olejami, więc jak nie wychodzi, to zmywam i zaczynam od nowa

O Costa Concordii nie pomyślałem, a to przeca i podobne ciepłe wody, z prawie tego samego Morza Planuję siknąć kamień czajnikowym z fukawy a potem pobawić się gOMbkOM i pYNdzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.