Jump to content
kjp_a_man

Lato - czyli rozmowy o wszystkim

Recommended Posts

Podział na skale nie przejdzie z tego prostego powodu, że musiałyby pojawić się nagrody dla każdej skali oddzielnie, czyli w praktyce tych nagród musiałoby być tyle ile kategorii razy ilość skal.

Nawet gdyby dać tylko jedną nagrodę na skalę, to i tak byłoby tego więcej niż teraz.

Druga sprawa to ilość startujących - w kategoriach mamy po kilka, kilkanaście prac, gdy to się podzieli dodatkowo na 3-4 skale, to będą śmieszne ilości w każdej subkategorii.

Podział na skale nie przejdzie z tego prostego powodu, że musiałyby pojawić się nagrody dla każdej skali oddzielnie, czyli w praktyce tych nagród musiałoby być tyle ile kategorii razy ilość skal.

Nawet gdyby dać tylko jedną nagrodę na skalę, to i tak byłoby tego więcej niż teraz.

Druga sprawa to ilość startujących - w kategoriach mamy po kilka, kilkanaście prac, gdy to się podzieli dodatkowo na 3-4 skale, to będą śmieszne ilości w każdej subkategorii.

Otóż to. - nie chciało mi się tego tłumaczyć

Z większością zgadzam się o czym piszecie.

Kiedyś z chęcią wystartowałbym w kategorii dioramy JESIEŃ. Mam nadzieję ,że będzie taka możliwość

Z tym podziałem na skale to nie trzeba na wszystkie, ale na dwie: większą niż, oraz mniejsza niż. Tym sposobem raptem podwoimy ilość kategorii. Do tego jeżeli zmniejszymy troszkę specjalne a konkurs będzie tylko raz do roku, to o nagrody bym się nie martwił. Poza tym z tego co pamiętam, to wszyscy głośno mówili, że to chodzi o zabawę a nie nagrody

Tak, nie dla wszystkich nagrody są ważne.

Ale organizatorzy nie czuliby się dobrze, gdyby w niektórych kategoriach nagród zabrakło.

Tak więc dublując ilość kategorii poprzez wprowadzenie podziału na skale, zmusza się organizatorów do zorganizowania większej ilości nagród, żeby były wszędzie, bo inaczej to wygląda bardzo źle.

Zorganizowanie większej ilości nagród nie jest takie proste i nie ma gwarancji że się uda, tak więc sztuczne tworzenie subkategorii tylko szkodziłoby idei konkursu.

A skąd Ty wiesz jakby się czuli organizatorzy i jak bardzo trudno zorganizować te nagrody? O ile się nie mylę, to nie jesteś jednym z nich.

Nagród obecnie już jest tyle, że jeżeli się je podzieli na dwa razy więcej kategorii, nie wpłynie to znacząco na jakość konkursu. A wręcz go poprawi - więcej modeli będzie mogło wygrać.

Skąd wiem stąd wiem, to nie ma znaczenia.

Nagród jest obecnie tyle, że z trudem starczyło na 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii, bo jest ich w tej chwili całkiem sporo (kategorii i nagród).

Nikt chyba by nie chciał, żeby we wszystkich kategoriach były nagrody np. za 3 pierwsze miejsca, a np. w jednej tylko za pierwsze miejsce, bo nagród zabrakło.

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy robiący model w takiej kategorii raczej nie byliby tym faktem zachwyceni.

Dlatego sztuczny podział na dodatkowe kategorie, szczególnie że w wielu przypadkach będą w nich startowały małe grupy modelarzy, utrudni takie "obłożenie" nagrodami.

Druga sprawa, o czym pisano: rozdrobnienie aktualnych kategorii sprawi że w subkategoriach będą w niektórych przypadkach startowały minimalne ilości modelarzy.

A chyba znacznie przyjemniej jest zając pierwsze miejsce w grupie w której konkurencja wynosiła np. 20 modelarzy, niż w grupie w której startowało w sumie 5 osób.

Przykładem może być konkurs na PWM sprzed bodaj 3 lat, gdzie w kategorii lotniczej 1:32 startowały chyba 2 czy 3 osoby osoby.

Nie wiem zresztą czemu taki podział na scale miałby służyć.

To nich jest nagroda tylko za pierwsze miejsce, a drugie trzecie tylko dyplom i medal. Na większości wystaw wUK na których byłem tak jest. W końcu liczy się zabawa.

Podział na skalę ma znaczenie np w pancerce. Ciężko jest porównać będąc sprawiedliwym model w skali 1/35 oraz 1/72. A ponadto zwolennik skali 1/72 pewno bardziej ucieszy się z modelu w swojej skali niż z nagrody w 1/35 (tak mi siewydaje). Ja bym widział kategorie w dziale lotniczym do i od 1/48, w pancerne to skala 1/35 i pozostałe, w morskiej 1/700 i pozostałe a w cywilnych 1/24 i pozostałe. W figurkach nie jestem pewien bo tam wiele rodzajów jest a diorama bez skali - tam bardziej ostrego liczy się pomysł. W takim układzie nagród byłoby nawet mniej niż jest potrzebne teraz.

Ale jak ktoś pisał - udział nie jest obowiązkowy. Choć moim zdaniem na licznych konkursach cierpią standardowe działy.

Już prawie koniec przejrzałem wszystkie galerii lotnicze I jestem nie co zawiedziony. Może nie samą jakością ale ilością modeli Panie, Panowie poproszę o większy wybór.

Niestety, faworyta wsród zaprezentowanych już mam a może jeszcze coś dojdzie.

Do jutra będzie ciężko się wyrobić

Sporo osób wrzuca galerie o 23:58 Sam konkurs to chyba za mało emocji ;)

Konkurs zakończony, 78 świetnych modeli w galeriach. Bardzo dobry wynik. Ciekawe, że dioram było prawie tyle, ile lotniczych, a więcej, niż cywilnych. Choć teoretycznie były najbardziej pracochłonne.

To był dobry konkurs.

Gratulacje dla wszystkich którzy go ukończyli i dla tych którzy próbowali.

O tak, jest co oglądać a i ocena modeli będzie tym razem dłuższa. Dziś na noc szykuję litr kawy i biorę się za wypełnianie ankiety.

Ja już przeglądam galerie.

W sumie jakieś nowe doświadczenie. Po raz pierwszy sam będę oceniany. Jednak patrząc po większości prac... Można się cieszyć że się skończyło i zdążyło.

Nie wiem jak wy..?

Ale ja dziś byłem na plaży. Miałem sporo czasu po pracy. W końcu!!! . Piwo, plaża, żona i ja

W końcu!!! . Piwo, plaża, żona i ja

Widzę, że właściwa kolejność - piwo i plaża przed żoną. A gdzie mieszkasz, że masz blisko do plaży, jeżeli można zapytać?

Kolejność losowa.

Detektyw...

gdzie mieszkasz? jak się nazywasz?

Po piwie kto prowadził samochód?

Oczywiście żoneczka prowadziła samochód. 20km do jeziora.

Kolejność losowa.

Detektyw...

gdzie mieszkasz? jak się nazywasz?

Po piwie kto prowadził samochód?

Oczywiście żoneczka prowadziła samochód. 20km do jeziora.

A żebyś wiedział, detektyw. Lubię wiedzieć z kim mam do czynienia

A tak na poważnie to byłem ciekaw, czy przypadkiem gdzieś blisko morza nie mieszkasz. Bo generalnie u nas jak się idzie na plażę, to nad morze. A jak nad jezioro, to ... nad jezioro! A jezior nam nie brak w końcu na pomorzu

Sporo osób wrzuca galerie o 23:58 Sam konkurs to chyba za mało emocji ;)

Konkurs zakończony, 78 świetnych modeli w galeriach. Bardzo dobry wynik. Ciekawe, że dioram było prawie tyle, ile lotniczych, a więcej, niż cywilnych. Choć teoretycznie były najbardziej pracochłonne.

U mnie taki był plan. Ostatniego dnia wstawiam galerię i git.

Tylko jak zwykle nie przewidziałem że mogą wystąpić schody o których pisałem w warsztacie.

1. Padła bateria w aparacie

2. Irytacja na agentów ubezpieczeniowych - taki stresor wcale nie pomagał przy budowie

3. Zachód Słońca ....... słabe oświetlenie...

4. Prędkość netu bliska zeru.

5. Wywalenie załadowanych fotek w kosmos.

6. Do tego niewielkie problemy z samym modelem, podstawką itp........

No ale liczy się że skończyłem o czasie....uff.