Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wnikam w Twój prywatny czas i czym to było spowodowane, ale uważam, że 4 miesiące to czas wystarczający(dla mnie ze wskazaniem na za krótki niż za długi), na to, żeby uwzględniając różne zawirowania w życiu, w miarę spokojnie zbudować w miarę porządny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w Twój prywatny czas i czym to było spowodowane, ale uważam, że 4 miesiące to czas wystarczający(dla mnie ze wskazaniem na za krótki niż za długi), na to, żeby uwzględniając różne zawirowania w życiu, w miarę spokojnie zbudować w miarę porządny model.

 

Z tego co się orientuję, to jakiś znaczących zmian w konkursie raczej nie będzie.

Konkurs raz w roku, przez 4 miesiące, bez tematu przewodniego, z dotychczasowymi kategoriami dla mnie jest w sam raz.

Kto może i chce - startuje, kto nie, to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na skale nie przejdzie z tego prostego powodu, że musiałyby pojawić się nagrody dla każdej skali oddzielnie, czyli w praktyce tych nagród musiałoby być tyle ile kategorii razy ilość skal.

Nawet gdyby dać tylko jedną nagrodę na skalę, to i tak byłoby tego więcej niż teraz.

Druga sprawa to ilość startujących - w kategoriach mamy po kilka, kilkanaście prac, gdy to się podzieli dodatkowo na 3-4 skale, to będą śmieszne ilości w każdej subkategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Podział na skale nie przejdzie z tego prostego powodu, że musiałyby pojawić się nagrody dla każdej skali oddzielnie, czyli w praktyce tych nagród musiałoby być tyle ile kategorii razy ilość skal.

Nawet gdyby dać tylko jedną nagrodę na skalę, to i tak byłoby tego więcej niż teraz.

Druga sprawa to ilość startujących - w kategoriach mamy po kilka, kilkanaście prac, gdy to się podzieli dodatkowo na 3-4 skale, to będą śmieszne ilości w każdej subkategorii.

Otóż to. - nie chciało mi się tego tłumaczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie dla wszystkich nagrody są ważne.

Ale organizatorzy nie czuliby się dobrze, gdyby w niektórych kategoriach nagród zabrakło.

Tak więc dublując ilość kategorii poprzez wprowadzenie podziału na skale, zmusza się organizatorów do zorganizowania większej ilości nagród, żeby były wszędzie, bo inaczej to wygląda bardzo źle.

Zorganizowanie większej ilości nagród nie jest takie proste i nie ma gwarancji że się uda, tak więc sztuczne tworzenie subkategorii tylko szkodziłoby idei konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem stąd wiem, to nie ma znaczenia.

Nagród jest obecnie tyle, że z trudem starczyło na 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii, bo jest ich w tej chwili całkiem sporo (kategorii i nagród).

Nikt chyba by nie chciał, żeby we wszystkich kategoriach były nagrody np. za 3 pierwsze miejsca, a np. w jednej tylko za pierwsze miejsce, bo nagród zabrakło.

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy robiący model w takiej kategorii raczej nie byliby tym faktem zachwyceni.

Dlatego sztuczny podział na dodatkowe kategorie, szczególnie że w wielu przypadkach będą w nich startowały małe grupy modelarzy, utrudni takie "obłożenie" nagrodami.

Druga sprawa, o czym pisano: rozdrobnienie aktualnych kategorii sprawi że w subkategoriach będą w niektórych przypadkach startowały minimalne ilości modelarzy.

A chyba znacznie przyjemniej jest zając pierwsze miejsce w grupie w której konkurencja wynosiła np. 20 modelarzy, niż w grupie w której startowało w sumie 5 osób.

Przykładem może być konkurs na PWM sprzed bodaj 3 lat, gdzie w kategorii lotniczej 1:32 startowały chyba 2 czy 3 osoby osoby.

Nie wiem zresztą czemu taki podział na scale miałby służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nich jest nagroda tylko za pierwsze miejsce, a drugie trzecie tylko dyplom i medal. Na większości wystaw wUK na których byłem tak jest. W końcu liczy się zabawa.

Podział na skalę ma znaczenie np w pancerce. Ciężko jest porównać będąc sprawiedliwym model w skali 1/35 oraz 1/72. A ponadto zwolennik skali 1/72 pewno bardziej ucieszy się z modelu w swojej skali niż z nagrody w 1/35 (tak mi siewydaje). Ja bym widział kategorie w dziale lotniczym do i od 1/48, w pancerne to skala 1/35 i pozostałe, w morskiej 1/700 i pozostałe a w cywilnych 1/24 i pozostałe. W figurkach nie jestem pewien bo tam wiele rodzajów jest a diorama bez skali - tam bardziej ostrego liczy się pomysł. W takim układzie nagród byłoby nawet mniej niż jest potrzebne teraz.

 

Ale jak ktoś pisał - udział nie jest obowiązkowy. Choć moim zdaniem na licznych konkursach cierpią standardowe działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie koniec przejrzałem wszystkie galerii lotnicze I jestem nie co zawiedziony. Może nie samą jakością ale ilością modeli Panie, Panowie poproszę o większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób wrzuca galerie o 23:58 Sam konkurs to chyba za mało emocji ;)

 

Konkurs zakończony, 78 świetnych modeli w galeriach. Bardzo dobry wynik. Ciekawe, że dioram było prawie tyle, ile lotniczych, a więcej, niż cywilnych. Choć teoretycznie były najbardziej pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, jest co oglądać a i ocena modeli będzie tym razem dłuższa. Dziś na noc szykuję litr kawy i biorę się za wypełnianie ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.