Skocz do zawartości

Proste studio fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pamiętaj tylko, że Nikon ma lepsze parametry, a Canon robi lepsze zdjęcia.

 

Chyba odwrotnie...

A zdjęcia w największym stopniu zależą od tego co jest po drugiej stronie wizjera!

 

Atlis jest z tego co wiem bardziej kompetentny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze czy może jakiś kompakt jest godny uwagi ?

znalazłem w internecie taki oto opis :

 

Dla kogo kompakt?

traktujemy aparat jako narzędzie do tworzenia dokumentacji fotograficznej

zależy nam na poprawnym technicznie zdjęciu, bez aspiracji artystycznych

aparat musi być mały i lekki

nie będziemy robić odbitek lub wydruków większych niż A4

będziemy robić zdjęcia statyczne w dobrych warunkach oświetleniowych

nie chcemy uczyć się fotografii, robienie zdjęć aparatem traktujemy tak, jak robienie zdjęć komórką

nie interesuje nas obróbka zdjęć na komputerze

 

Dla kogo lustrzanka?

traktujemy aparat jako hobby, lub nasz zawód

chcemy uczyć się fotografii i robić ciekawe zdjęcia artystyczne

chcemy eksperymentować z różnymi ustawieniami

będziemy robić dużo zdjęć przy słabym oświetleniu (np. kościoły, koncerty)

będziemy robić zdjęcia dynamiczne (np. sport)

będziemy robić zdjęcia w dużych powiększeniach

chcemy mieć pełną możliwość obróbki zdjęcia na komputerze

 

 

Jak to się ma w rzeczywistości bo jak czytam opis kompaktu to wypisz wymaluj jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz, co najlepsze dla Ciebie, to czemu po prostu coś nie kupisz? ;)

Nigdzie tak nie napisałem , zapytałem tylko czy jest godny polecenia jakiś kompakt.

Nigdy nie zagłębiałem się w tematy aparatów a teraz gdy szukam coś dla siebie to mam straszny mętlik w głowie.

Czytając opinie na temat Nikona który podałeś jest tyle samo za co przeciw

Ale skoro tak stawiasz sprawę to rozumiem ze Nikon w moim przedziale cenowym jest najlepszym wyjściem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to spytać na optyczne.pl - najlepsze forum fotograficzne w Polsce.

Gdy kilka miesięcy temu chciałem kupić nowy aparat, tam udzielono mi naprawdę fachowej pomocy i wyczerpujących informacji.

I też naturalnie było na początku Canon vs. Nixon, tyle że szybko udało się poznać słabe i mocne strony obu marek i sugerowanych modeli.

Zrób tak jak ja, nie pożałujesz.

Warto kupić aparat, którego zalety są najbliższe Twoim potrzebom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście śmiało idź na Optyczne.pl, przeczytaj wszystko na dpreview.com, porównaj matryce na DxO... mi wsio ryba. Gwarantuję Ci, że wrócisz z jeszcze większym mętlikiem w głowie.

 

Nie jest to prawdą.

Owszem, na początku łatwo się pogubić gdy jedna strona mówi "Nikon", druga "Canon" a i jeszcze ktoś Pentaxy zachwala na boku.

Ale szybko (zadając właściwe pytania) można dotrzeć do tego, co jest mi potrzebne, a na czym mi w nowym aparacie nie zleży.

To bezcenna wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo podziwiam Cię szczerze...

Ty znasz odpowiedź na każde pytanie, jesteś ekspertem w każdej dziedzinie, itd. itp.

 

Wybory kogokolwiek są zawsze słuszne...

Pod warunkiem, że są takie same jak Twoje.

 

Nawet takiego Wielkiego Człowieka jak Pan Hawking starałbyś się przekonać, że jego teoria jest nic nie warta bo Twoim zdaniem powinno być inaczej...

 

Serce masz WIELKIE (wiesz o co mi chodzi i ZAWSZE będę Cię za to szczerze cenił) ale przy Twoim EGO jest niestety malutkie i niestety wiem, że jest to nie tylko moja opinia.

 

PS. Kolego Atlis. Chyba za mało i za krótko pracujesz w branży żeby z kolegą Solo prowadzić sensowne dysputy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeżeli nie chcesz większych aparatów, to obejrzysz: SONY DSC-RX100M2 . Nieduży, poręczny, nawet niezłe światło.

Przykładowe zdjęcia:

http://www.photographyblog.com/reviews/sony_cybershot_dsc_rx100_ii_review/sample_images/

 

lub: Olympus PEN E-PL7

 

Z innych - lustrzanki:

Canon 100D

Pentax K-50

Nikon D5200

 

Każdy z nich jest dobrym wyborem, kwestia tylko co pod siebie dobierzesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kompakty dla ogarniętych, Nikon P7100 lub Canon G10 np. Coś wiecej niż zwykła małpka, a odchodzi problem szkła do lustra, systemu, wielkość i waga akceptowalna ,tryby manualne, i cena dla Kowalskiego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć,

odkopuje delikatnie temat by nie zakładać nowego

Jako nowy rok, jednym z moich postanowień było robienie lepszych zdjęć.

Chciałbym was podpytać/poradzić się o jakieś "dobre" lampy.

Namiot bezcieniowy mam, ale na lampach się nie znam i nie chciałbym kupić czegoś co wyrzucę w kąt piwnicy i będzie gniło.

Co możecie mi polecić ?

Ile $ mam szykować na takie zakup 200zł/lampa ?

 

Dzięki i wszystkiego dobrego w 2017.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bengal, możliwości masz wiele.

Jeśli odpowiadają Ci zdjęcia jakie ja robię, masz wcześniej opisane jak zrobiłem moje studio.

Mi ostatnio przestały pasować i myślę nad tym co Atlis mi doradził. Odrobinę to kosztuje, ale warto.

żadne namioty bezcieniowe i inne zbędne wynalazki.

Tylko lampa, statyw i wyzwalacz.

Jakie Atlis robi zdjęcia chyba wiesz, mi taka jakość by wystarczyła.

 

Lampa studyjna 300W (może być i trochę słabsza, ale 300 jest na pewno wystarczająca)

 

lampa_quantuum_move_300_1_1223967045.jpg

 

Statyw do lampy

 

33_0_416351323.png

 

Wyzwalacz do sterowania

 

pol_pm_Quantuum-QuadraLite-Navigator-system-zdalnego-wyzwalania-dla-Move-Pulse-Move-Pro-Pulse-Pro-14451_1.jpg

 

Razem jakieś 850 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi coś na początku takiego jak Ty masz

Ale rozumiem, że kupując najpierw same lampy/statywy w późniejszym czasie mogę dokupić do nich samowyzwalacz tzn pasujący do mojego nikona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej:

To co ja mam teraz nie ma nic wspólnego z lampą którą wkleiłem wyżej.

To jest zupełnie inna metoda robienia zdjęć, bo to lampa błyskowa, do niej samowyzwalacz jest potrzebny, o ile nawet nie niezbędny.

Samowyzwalacz pasuje do każdego aparatu, nie tylko do Nikona.

 

To co ja używam teraz, to po prostu żarówki Powerlux 5400 K, mam ich w sumie kilka, ale wydaje mi się że 2x125 W by wystarczyło.

Reszta to aparat, statyw i kawałek białego kartonu.

I dużo cierpliwości żeby znaleźć dobre parametry ekspozycji i nauczyć się potem wyciągać to co najlepsze z RAWów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bengal - Solo mnie trochę wyprzedził. Masz na wybór dwie opcje - lampy światła ciągłego lub lampy błyskowe (studyjne lub reporterskie). Ja trochę w studio spędziłem i choć zalety lamp światła ciągłego znam bo używałem szczególnie do wideo bardzo często, to do fotografii są błyskowe niezastąpione. Niestety co za tym idzie - wyższy koszt zakupu. Wyzwalacz ze zdjęcia jest uniwersalny. Jeśli masz pytania, to pisz na PW, opowiem więcej.

 

PS: 125W jest baaardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak.

Nie wiem jaki masz aparat i ile można z niego wyciągnąć, to już zupełnie odrębny temat.

Dobry fotograf wyciągnie znacznie więcej ze słabego sprzętu niż kiepski z dobrego, o tym też warto pamiętać.

Nikt Ci nie da gwarancji, że stosując taki sam sprzęt jak ja uzyskasz takie same zdjęcia jak ja.

Nie twierdzę że będą gorsze, ale to możliwe.

Równie dobrze jednak dobry fotograf uzyskałby pewnie znacznie lepsza zdjęcia niż te które ja teraz robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: 125W jest baaardzo mało.

 

Bengal pisał o takich lampach jakie ja teraz używam.

Tam po bokach mam właśnie 125 Wx2 i to moim zdaniem wystarcza.

Ja mam co prawda jeszcze 3 podobne żarówki (bodajże 3x65W) na górze, ale jak sam wiesz to mi dodaje światła, ale zabija nieco detale.

Moim zdaniem 250W w takich żarówkach wystarczy do robienia przyzwoitych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.