Skocz do zawartości

RWD-8 Mikro144


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

Masz wszystkie mikrusy???

 

Wszystkie, ale nie mam wszystkich edycji:)

Te pakowane pojedynczo są bardzo trudne do upolowania. Hurricane, czy Spitfire to zupełny rarytas, bo który z dzieciaków nie chciał ich natychmiast złożyć?

 

Ja pokleję takie, które niedawno kupiłem w zgniłym pudełku śmierdzącym pleśnią i myszami, oraz parę takich, które kupiłem uszkodzone, zdekompletowane. Jest zabawa. Na Spitfire i Hurricane mam nawet fajne kalki.

 

Tak wygląda dekomplet Spitfire. Brakuje podwozia. Za to skrzydło eliptyczne bardziej niż w oryginale. W sumie to brakuje również chłodnic, wlotu do silnika, anten, uzbrojenia, wnęk podwozia itp, itd.

DC3i5qR.jpg

Wznios zerowy

EjOXxOJ.jpg

Poprawiłem trochę kształty:))))

L9ltZBz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ingeruj za dużo,bo przestanie leżeć w planach

 

Mądrze prawisz. Jednak już trochę popsułem. Zmieniłem, skróciłem osłonę kabiny, zaszpachluję też otwory montażowe podwozia. Jakieś kółko ogonowe i antenę też wymyślę.

Osłonę kabiny pchnę chyba na chrom z alclada.

 

A tu jest nawet blaszka:

ED144006.jpg

 

Brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skróciłem osłonę kabiny

Trza było zostawić, wydłużyć i UTI zrobić, byłby unikat w serii

 

Właśnie jestem po konsultacjach ze specjalistą, który przekonał mnie do pewnych poprawek. Chłodnice się pojawią. Natnę też rury wydechowe.

 

Co do UTI...no nie głupie, ale nie mam kalkomanii gwiazdek, które by pasowały.

 

Jak bogowie będą przychylni, to w niedzielę galeria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka...
Poprawka do poprawki.

Seria I:

- PZL-P24 "Super P"

Oddzielny model:[/b]

- PZL-37 B Łoś

To ja chyba inną serię miałem, bo z Łosiem.

Działajcie, działajcie ja popatrzę, a nawet popcorn nastawię sobie

A tu jest nawet blaszka:

Brać?

Bierz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za K. Wagner, Budowa plastikowych modeli samolotów (W-wa 1984, wyd.II):

"Modele te, ze względu na wykonanie ich w podziałce 1:144, nie przedstawiają większej wartości jako materiał dla zaawansowanego modelarza, spełniają jednak znaczną rolę w propagowaniu modelarstwa plastykowego i polskiego lotnictwa w kręgach początkujących modelarzy."

 

Jak to życie potrafi zweryfikować niegdysiejsze prawdy oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qSx1KNv.jpg

Zdecydowanie Twój najlepszy model. Tego poziomu raczej nie przeskoczysz.

Dla takich chwil warto żyć.

Dzięki temu modelowi komuś takiemu jak Ty chciało się zarejestrować na tym forum, żeby napisać ten dziewiczy, pierwszy post poświęcony właśnie moim dokonaniom. Jest moc. Jeszcze czekam na fotkę admina, mistrzostwo Polski, a potem mogę umrzeć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się wzięła nazwa serii MIKRO144? Na pewno nie od skali modeli:) Dla porównania wypraska Spitfire Eduarda w skali 1/144.

Zgh7OvV.jpg

 

Mój Spitfire w skali 1/115 będzie miał trochę bajerów. Wnęki podwozia! Niekoniecznie w tej samej skali:)

A5Zkav2.jpg

 

Rury wydechowe będą za to w 1/144. Od modelu Hurricane F-Toys, którego kiedyś rozpuściłem próbując zmyć fabryczne malowanie.

BjrZRLp.jpg

 

Poszedłem na ilość, bo jakości i tak nie dam rady poprawić:)

Tu prawie kompletny Hurricane, piszę, bo może być dla kogoś niejasne co to za samolot.

ugIeiDF.jpg

 

Karaś:

83RjfYu.jpg

 

Breguet XIX. Tu odkryłem pewne błędy wykonawcy formy, które poprawię. Nie niszcząc za mocno zabytkowej substancji spróbuję złapać geometrię komory płata w sposób podobny do oryginału.

Ff9oIks.jpg

Malowanie będzie b.odjazdowe. Polskie, ale najbardziej kolorowe ze znanych mi przedwojennych. Breuguet dlatego raczej się szybkiego końca nie doczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tego "Hurjanca"* na Zlina 42 przerobić

* Hurjanca- w podstawówce na ZPT kleiłem tego cosia i dostałem 5. Kolega lepił P-11c z Siedlec i mu się kółeczka rozjechały i dostał 4. Kolega na głos przeżywał że on dostał 4, a ja 5 za mniejszego Hurjanca jak go nazwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tego "Hurjanca"* na Zlina 42 przerobić

* Hurjanca- w podstawówce na ZPT kleiłem tego cosia i dostałem 5. Kolega lepił P-11c z Siedlec i mu się kółeczka rozjechały i dostał 4. Kolega na głos przeżywał że on dostał 4, a ja 5 za mniejszego Hurjanca jak go nazwał

 

O ile dobrze pamiętam, to P.11 z Siedlec kosztował dokładnie tyle samo co dziewięcioczęściowy "Hurjanec" z Pruszkowa. Oba były po 12 złotych. Cenę modeli z Pruszkowa podbijały chyba produkowane w Austrii suche kalkomanie. Były to więc zestawy równowarte i nie wielkość ma znaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.