Skocz do zawartości

"Płomienny powiew lata" Lotus Super 7 Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam,

Konkurencja nie śpi, czas więc bym i ja coś podziałał

 

W poprzedniej aktualizacji pokazałem tylny most ( dla przypomnienia, fabryczny wygląda tak ):

80p%202_zpsgsduja8f.jpg

 

Zabrałem się za jego przerabianie. Na początek odciąłem plastikowe amortyzatory za pomocą piłki wolframowej:

most_zps1v1qkcxy.jpg

 

Następnie wyznaczyłem środek rysując przekątne i nawierciłem otwór wiertłem 0,8mm:

most%201_zpsqnyqogbv.jpg

 

W miejscu wylądował docelowy amortyzator firmy Aber - tu jeszcze przed przycięciem na długość:

most%202_zpsrnhnvbcb.jpg

 

W miejscach fabrycznych mocowań bębnów wyznaczyłem środek i nawierciłem otwory wiertłem fi 2mm:

most%203_zps785rbdru.jpg

 

Po czym wkleiłem w te miejsca profil polistyrenowy fi 2mm - jako przyszłe mocowanie zarówno dla tarcz jak i felg:

most%204_zpssiw2z20g.jpg

 

Tak oto prezentuje się tylny most ze zmienionymi amortyzatorami oraz dołożonymi fototrawionymi tarczami ( również Aber ):

most%205_zpsuqrbic8e.jpg

most%206_zpsurvtjkes.jpg

 

Po założeniu felgi nie będzie za dużo widać...

most%207_zpskmuqvqlv.jpg

 

Tyle na dziś

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Panowie.

Dziś niewiele, ale zawsze coś - poszpachlowałem karoserię milliputem. Do nakładania posłużyły mi narzędzia dentystyczne - bardzo pomocne przy trudno dostępnych miejscach jak i kształtach.

IMG_5411_zpsp5nievpy.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas leci nieubłaganie... Mimo to udało mi się znaleźć małe chwile by posiedzieć przy modelu.

Zrobiłem nową chłodnicę:

radiator%201_zpsxqnrrgcy.jpg

 

Zabrałem się za wewnętrzne ściany komory silnika. Jak widać i tu pojawiły się przesunięcia form:

radiator_zpsnxx6exdq.jpg

 

Dorobiłem kratownice - zrobiłem ją jak w niektórych replikach lotusa z rurek - standardowo były z profili o kwadratowym przekroju.

radiator%202_zpskzltk6se.jpg

radiator%204_zps1ympjd72.jpg

radiator%205_zps4gt52pfu.jpg

 

Na koniec - chłodnica oleju oraz rzut oka na nową chłodnice w docelowym miejscu ( luzem, więc się przekrzywiła ):

radiator%206_zpsvz4eeyxp.jpg

radiator%203_zps7upmfk6t.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

27 dni do końca konkursu a ja w lesie... czas wziąć się do roboty

Pomalowałem kastę bazowymi kolorkami. Teraz maskowanie i malowanie całości.

kolorki_zpsbszoh0lo.jpg

 

Przerobiłem też maskę, a dokładniej chwyt powietrza na owalna dziurę:

kolorki%201_zpsidfterrn.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele - takie rzeczy zawsze samemu wycinam. Mam taką taśmę ploterową, która się świetnie na maski wszelkiego rodzaju nadaje ( ten sam materiał daje np eduard na swoje maski ).

Bartek.X - płomienie były zaplanowane od samego początku

 

Tymczasem w/w płomienie zagościły na modelu. Reszta karoserii miała być niebieska, ale nie podobał mi się poprzedni odcień. Jak na złość w domowym magazynku zabrakło odpowiednich kolorów do zmieszania, a w metaliki nie chciałem wchodzić - wygrała więc klasyczna czerń.

kolorki2_zpsk6q8oem4.jpg

kolorki2%201_zpslyjew3yx.jpg

kolorki2%202_zpsfgudxuig.jpg

 

Jak widać na fotkach tu i ówdzie potrzebne są retusze. Tak samo jak przesunięcia linii - spowodowane przemieszczeniem się elementów ( wszystko luzem ).

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponarzekam, bo do wykonania nie można się przyczepić ! Popieram makinena - takie ładne przejście kolorów zamalowane na czarno, a na masce śmiało można było trochę go pokazać . Tak czy siak, model na pewno będzie świetny, trzymam kciuki, żeby wystarczyło czasu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Tymczasem kanapa nabrała bazowych kolorków. Jedno siedzisko de lekkich poprawek - jakiś paproch się przykleił.

kanapa_zpsngcpvap9.jpg

Na tunelu środkowym, na łączeniu kolorów to resztka kleju z taśmy Tamki - pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło

 

Deska rozdzielcza dostała bazowy kolor + pierwsze podmalówki ramek zegarów i podkład pod kontrolki i przyciski.

kanapa%201_zpsjcksnp8y.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ktoś jeszcze tu zagląda? Nie poddałem się - walczę do końca

Kasta pomalowana klarem i wypolerowana - do dopieszczenia miejscami. Na zdjęciach widać że kasta cała w paluchach - zdjęcia warsztatowe, za co przepraszam.

k_zps60gwktnh.jpg

k%201_zpsqrrc3tf4.jpg

k%202_zps6em5hsho.jpg

 

Silnik z grubsza pomalowany, włożony na sucho, czeka na dodatki które się aktualnie robią/malują.

k%204_zpsfiiwjfpi.jpg

 

Zmieniłem koncepcje na koła, zacząłem też malować elementy zawieszenia itp. Tylny post zyskał przewody hamulcowe ( jeszcze kilka detali mu brakuje ).

k%205_zpsfhpieemx.jpg

 

Tak wygląda przymiarka na docelowych felgach i oponach:

k%208_zps7ctbpx0x.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - niestety nie uda mi się skończyć na czas modelu. Nie chce kończy tego modelu bez dopieszczenia kilkunastu detali, które wymagają uwagi. Model zostanie dokończony, ale po konkursie.

 

Przepraszam wszystkich, którzy śledzili mój warsztat i zawiedli się brakiem konkursowej galerii. Jednocześnie dziękuje za Wasze komentarze i wsparcie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam powoli się rusza do przodu. Przednie zawieszenie wklejone na stale, silnik z początkami okablowania. Tarcze i mocowania pomalowane, zaciski czekają na bezbarwny i przewody, a same tarcze na fototrawione nakładki.

Musiałem zmienić tarcze ze względu na koła - także te obecne pochodzą z mazdy mx-5.

 

h%202_zpsni8muev3.jpg

h_zpst0nyqn2z.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.