Skocz do zawartości

Nevada hell station


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Lecę dalej z materiałem :-) Dziś na tapecie lodówka Coca-Cola, przyznam, że zrobiona na bardzo szybko (około 2h). Jeszcze brakuje wielu detali, ale kształt już jest :-) Zapraszam do oglądania...

 

Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222506.bmp

 

I jeszcze dodałem butelki (bo zakładam, że tam będą). Do ułożenia zaprzęgnąłem silnik symulacyjny oraz 216 butelek (niektórych elementów nie da się ułożyć tak "z łapy"). To pożyteczna funkcja - określa kształt obiektu który spada i liczy kolizję. Proszę oto przykład:

Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222519.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222526.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222529.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222534.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222531.bmp

 

A tutaj już uspokojona kompozycja (butelki skaczą jeszcze przez chwilę aż do wygaśnięcia sił). Dzięki takiemu zabiegowi - elementy ułożone są bardzo naturalnie (zastanawiam się tylko, czy przypadkiem butelki nie są zbyt małe... ???)

Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222606.bmp

 

No i na koniec jeszcze lodówka w pobliżu dystrybutorów (finalne położenie zapewne się zmieni)

Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B223240.bmp

stacja_014.jpg

 

Fullscreen%2Bcapture%2B04052016%2B222903.bmp

stacja_013.jpg

 

I to by było na tyle ;-)

 

Dzięki za wszystkie komentarze! Odpowiadając na pytanie - ja pracuję z Cinema 4d

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bardzo ciekawe -- powodzenia ja w 3D (MAYA i 3D Max) siedziałem długo i dawno jak jeszcze drukarek 3D nie było nawet w projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jadę dalej... nawet się rozpędziłem muszę przyznać - no ale temat ciekawy (dla mnie przynajmniej ;-) Dziś na oko 4 godzinki dłubania. Głównie poprawiałem lodówkę (detale) oraz zrobiłem znak drogowy. Oglądajcie:

 

Fullscreen%2Bcapture%2B05052016%2B214023.bmp

stacja_016.jpg

 

Fullscreen%2Bcapture%2B05052016%2B214220.bmp

stacja_017.jpg

 

No i na koniec jeszcze całość kompozycji (oczywiście to tylko tak poglądowo... położenie elementów zmieni się)

Fullscreen%2Bcapture%2B05052016%2B214049.bmp

stacja_015.jpg

 

Dzięki za wszystkie komentarze - jeśli macie jakieś sugestie do elementów, które powinny zaistnieć na mojej stacji - dajcie znać ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możesz napisać coś więcej o aspektach technicznych twojego projektu. Jakiego software używasz, i w jakim formacie są to pliki. Jakiego sprzętu używasz/będziesz używał do wydruku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem Panowie

Jeśli chodzi o program w którym to robię to jak napisałem już wcześniej, ja używam Cinema 4d - to komercyjny produkt - zawiera moduły do modelowania, animacji a także rozbudowane silniki symulujące fizykę etc. Bardzo fajne narzędzie, którego interface jest podobny troszkę do Photoshop-a. Pliki są w formacie natywnym, ale program jest kompatybilny z drukarkami 3D (exportuje do formatu OBJ, który jest przetwarzany przez soft maszyny do STL - czyli pliku pod druk 3D).

 

Maszyna która będzie drukować moją pracę to drukarka typu PolyJet - drukująca fotopolimerem -więcej o technologii TUTAJ (prawdopodobnie będzie to PolyJet Eden260VS)

do usłyszenia

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki M.A.V. !!!

To nadaje się idealnie!

7866827414_dde1b916f8_b.jpg

 

W samochody raczej nie będę się bawił - chociaż oczywiście bez problemu można by takiego starego amerykańca machnąć :-) Bardziej zależy mi na małych elementach tła - beczki, karnistry porzucone narzędzia itp

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Bardziej zależy mi na małych elementach tła - beczki, karnistry porzucone narzędzia itp...

Właśnie dziwna sprawa ale przeglądając wiele fotek z takich porzuconych stacji benzynowych rzuca się w oczy jedno - w zasadzie nie ma żadnych "drobnych" klamotów. Jak już, to jakieś duże wraki samochodów, ewentualnie sterty opon. Ciekawe czy resztą 'zaopiekowali się złomiarze" czy porzucający zostawili porządek. Z drugiej strony wiadomo, że przy jakiejś katastrofie (czy nuklearnej apokalipsie) to zupełnie inna bajka i jakieś porzucone w panice graty na pewno by się znalazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nadrabiam zaległości w poznawaniu konkursowych warsztatów i wreszcie tu dotarłem

WOW

Trochę jak Mad Max, trochę jak Fallout, trochę jak... (coś innego)

Już mi się podoba - kibicuję i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

@M.A.V.

No nie bardzo mam możliwość pracy - cały czas biegam między biurem a warsztatami modelarskimi w poznaniu (remont). Mam nadzieję, że już na nowej lokacji dokończę stację.

 

@jonathan

Bardzo dziękuję - możliwe, że skorzystam :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.