Jump to content
Reflect

Nevada hell station

Recommended Posts

Klasa 7 - Sci-Fi

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Rok 2034 - światowe zasoby ropy skończyły się - populacja ludzka kurczy się w zastraszającym tempie. Przy życiu pozostaje już tylko garstka ludzi

Rok 2035 - walka o surowce nabrała nowego wymiaru - pozostali przy życiu nie opuszczają bezpiecznych lokacji - na powierzchnię wysyłane są jedynie roboty rozpoznawcze

Rok 2036 - rozpoczyna się wojna o wszystko

W konkursie letnim chciałbym zadziałać trochę z nowymi technikami - scratch, projektowanie i druk 3d - moja praca, będzie miała charakter winiety/małej dioramy (jeszcze nie wiem jak dużą scenę chcę zbudować i na ile mi czas pozwoli) - chciałbym odtworzyć fragment opuszczonej stacji paliw, gdzieś na pustkowiu Nevady. Roboty zwiadowcze, napotykają się na grupę mutantów i rozpoczyna się piekło... Mam nadzieję, że załączone obrazki pomogą Wam wyobrazić sobie co chciałbym zbudować ;-)

znak.jpg

Silos.jpg

shell%2Bhell.jpg

stacja%2Bhell.jpg

skrzynia.jpg

W pracy wykorzystam żywice obiecującego Polskiego producenta HEXX - natrafiłem na ich figurki przypadkiem podczas tegorocznego konwentu "Pyrkon" w Poznaniu. Bardzo mi się podobały i kupiłem komplecik. Dodatkowo wspomogę się produktem GW - Chaos Cultists oraz GW Chaos Warhounds

A oto szybki inbox:

DSC05202.JPG

DSC05207.JPG

DSC05208.JPG

DSC05209.JPG

DSC05204.JPG

DSC05205.JPG

DSC05206.JPG

No i to by było na tyle - następny update, zabieram się za modelowanie 3d stacji paliw ;-)

pozdrawiam i do usłyszenia

Christian

No dobra... to zasiadam.

Oj często będę tu zaglądał, świetny projekt rodem z Mad Maxa mimo, że jeszcze nic nie pokazałeś to już widzę, że scenka aż się prosi o jakiegoś Muscle Cara w apokaliptycznym stylu najlepiej z sprężarką

świetny projekt rodem z Mad Maxa

Moje pierwsze skojarzenie było z Falloutem

Fajne te Twoje projekty, Reflect.

i-ate-the-wasteland-being-a-cannibal-in-fallout-new-vegas-253-body-image-1431000629.jpg

No ciekawe, ciekawe .

Będzie się działo

Ja to jestem najbardziej ciekawy tych zalegających wszędzie porzuconych klamotów - z tym chyba będzie największe wyzwanie

Kibicuje.

Pozdrawiam

Bardzo ciekawie się zapowiada. Nie wiem czy dużo pierdółek będziesz ustawiał jak na 5 zdjęciu. One czasem najwięcej czasu pochłaniają.

Fajny pomysł. Chętnie po podglądam, zawsze podobały mi się figurki Sci-Fi w tym klimacie.

Powodzenia w budowie

No tak Reflect, zapewne pozamiatałeś w tej kategorii i wielu chętnych do startowania tutaj już nie będzie.

Muszę przyznać, że temat sobie nałożyłem dosyć srogi - łatwo to spartolić, robię też próbę z 3d, więc to będzie następna górka do pokonania... no nic - napiszę tak - referencji szukałem przez ostatnie myślę dwa tygodnie. Generalni zainspirowały mnie roboty - które w wersji jaką ja widziałem wyglądały oszałamiająco, szybka decyzja + idzie konkurs... Dobra - jakoś to będzie ;-) Tak, że spontan...

No ale zaczynam od najłatwiejszej dla mnie części - czyli bryły przestrzenne opisane bitowo dla przyjemności Waszego oka ;-)

Acha... zapomniałbym, jeszcze muzyczka...

https://www.youtube.com/watch?v=N4d7Wp9kKjA

A oto progres prac z mijającego weekendu:

Rozpocząłem od definiowania bazy dystrybutora - cały proces opiera się o opis brył wektorami - dzięki temu, mogę zwiększać lub zmniejszać szczegółowość siatki (pod różne skale etc)

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B155844.bmp

Jest jeszcze jedna sprawa - backdrop... myślałem, nad takim??? Ale to kolejny etap, jeszcze nie teraz ;-)

Oczywiście pracuję na referencjach fotograficznych, więc nie ma problemu z proporcjami obiektu odtwarzanego. Górna sekcja musi mieć charakterystyczne wycięcia na ekran informujący o ilości sprzedanego paliwa oraz wejście na pistolet.

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B155906.bmp

A tutaj już po wycięciu - system "wybiera w bryle" kształt który nadałem przedtem.

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B155910.bmp

Dodaje trochę detali - czyli obwódki, tabliczka i boczne listwy/łączenia blachy,

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B155959.bmp

Następnie śróby - tutaj używając jednorazowo wymodelowanej śruby, ustawia się częstotliwość z jaką ma występować w naszej scenie i pięknie automat układa śróbeczki w odpowiednich odległościach :-)

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160019.bmp

Kolejne detale - tym razem bok dystrybutora, łuza w której zawiśnie pistolet

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160045.bmp

No i zabrałem się za pistolet - muszę przyznać, że bardzo ciekawy element. Jak poprzednio odtwarzam element z fotek ref.

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160133.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160135.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160138.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160158.bmp

Jeszcze podgląd na detal

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160206.bmp

I przymiarka pod dystrybutor

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160228.bmp

Następny krok to dorobienie charakterystycznego elementu dysku na szczycie

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160315.bmp

Duplikuję prawie gotowy dystrybutor i dorabiam mały licznik między nimi

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160409.bmp

Teraz czas na kilka pierwszych drobiazgów - na pierwszy ogień idą opony od samochodu

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160526.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160529.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160539.bmp Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160543.bmp

Nie mogło też zabraknąć beczek...

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160659.bmp

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160723.bmp

A oto kompletny fragment:

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160731.bmp

stacja_010.jpg

Fullscreen%2Bcapture%2B03052016%2B160735.bmp

stacja_012.jpg

To by było na tyle - zobaczymy kiedy kolejny update (może za tydzień, ale kto wie...;-)

pozdrawiam i dziękuję za doping oraz serdeczne słowa!

Christian

P.S.

Kable paliwowe, nie będą drukowane - one zostaną zrobione z jakiejś rurki/żyłki etc (zależnie jak duże to w sumie druknę)

Reflect ale to jak to, to Ty najpierw to robisz w 3D a potem co? Drukujesz?

Dokładnie tak będzie :-)

W modelowanie 3D to w sumie też jest modelarstwo samo w sobie Super wyglądają te rendery. Co do wężyka do dystrybutora, to spróbuj coś takiego może wężyk silikonowy wędkarski

e50c919fe02b546529572dbabbcf6d95.jpg

Grubości i kolory są różne. Zmyłka jest taka, że podana średnica jest wewnętrzna. To jest rurka, więc w środek można włożyć drucik i nadać dowolny kształt.

Super patent na wężyk! Na pewno skorzystam!

Dzięki

Christian

Kibicuję

W modelowanie 3D to w sumie też jest modelarstwo samo w sobie Super wyglądają te rendery. Co do wężyka do dystrybutora, to spróbuj coś takiego może wężyk silikonowy wędkarski

e50c919fe02b546529572dbabbcf6d95.jpg

Grubości i kolory są różne. Zmyłka jest taka, że podana średnica jest wewnętrzna. To jest rurka, więc w środek można włożyć drucik i nadać dowolny kształt.

Oj, chciałbym coś takiego, byłoby dobre do robienia zaczepów okablowania na podwoziach samolotu.

Można to gdzieś u nas dostać?

EDIT: widzę po linku do zdjęcia, że można.

No widzę Christian że podążasz z duchem techniki,będę uważnie śledził wątek i powodzenia życzę