Skocz do zawartości

Gorący, choć nie letni dzień w Fallujah...1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za foto

 

Przyczepię się jak zwykle Nie bardzo rozumiem, co robią goście przed frontową ścianą z żaluzjami. Wielkość budynku i wzajemne usytuowanie głównego i bocznego wejścia sugeruje, że oba prowadzą raczej do jednego pomieszczenia. A nawet jeżeli założyć, że do dwóch osobnych, to - za Twoim opisem przebiegu zdarzenia - Kasal opuścił budynek "dopiero po upewnieniu się, że każdy z marine już ją [pomoc] uzyskał a Marines na zewnątrz budynku nie postrzelą własnych kolegów wychodzących z niego". Czyli budynek powinien być raczej oczyszczony z rebeliantów. Ustawiłbym figurki jako zabezpieczających teren na zewnątrz budynku, plecami do niego, dookoła wychodzącej trójki i Humvee.

 

Nie zapomnij o jakichś dziurach po kulach, po tak intensywnej strzelaninie coś powinno być widać na ścianach.

 

A nie myślałeś o tym, żeby dać jednemu do łapy aparat i odtworzyć moment zrobienia słynnego zdjęcia, albo chwilę tuż po?

 

 

I pytanie poza konkursem - widziałem gdzieś galerię tego "przypadkowego Humvee"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do uwag- wszelkie sugestie mile widziane. Przestawi się. Skąd wziąć figuranta Marines, który robi, lub może robić zdjęcia po przeróbce????

temat "przypadkowego humvee" został poruszony tutaj ---> http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=27&t=74&start=160 pod hasłem :"część warsztatowa do ukończenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd, trochę oszukam...

Jak się zapatrujesz na to?

viewtopic.php?f=68&t=53692

 

PS> jeszcze strzelec w wieży humvee i jeden "podpięty" pod radio w pojeździe. Miejsca dla człowieka z maskotką w plecaku chyba już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć figuranta Marines, który robi, lub może robić zdjęcia po przeróbce????

A temu stojącemu z tego zestawu:

p1.jpg

nie da się np. powiesić karabinu na przodzie i dać aparatu do lewej ręki? Tyle, że wtedy wyglądałby dużo bardziej statycznie i "spokojnie", niż ta pochylona dwójka, którą umieściłeś na wprost głównego wejścia. Musiałbyś ich jakoś... no nie wiem... odsunąć jak najbardziej od siebie na tej dioramie Albo...

jeszcze strzelec w wieży humvee i jeden "podpięty" pod radio w pojeździe. Miejsca dla człowieka z maskotką w plecaku chyba już nie będzie...

...trochę przerzedzić tłum. Np. usuwając właśnie tych dwóch najbardziej "napiętych", a robiąc miejsce dla człowieka z maskotką w plecaku.

 

 

temat "przypadkowego humvee" został poruszony tutaj ---> http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=27&t=74&start=160 pod hasłem :"część warsztatowa do ukończenia"

No właśnie coś gdzieś skądś kojarzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Zresztą widać, że zdjęcie zostało zrobione z poziomu stojącego człowieka.

 

A nie podpasowałaby Ci żadna z figurek z tego zestawu? Ewentualnie mix? Może z ładującego pocisk i uchylającego się po lewej stronie dałoby się wymodzić pstrykającego zdjęcie? Służę również aparatem z tego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci to w poniedziałek wyślę, zobaczysz sam. Bez szpachli na pewno się nie obejdzie, w końcu to Trumpeter, no i tym bardziej, jakbyś mieszał przeszczepami.

 

Pokaż w wolnej chwili nowe ustawienie figurek po moich sugestiach, może ktoś jeszcze będzie miał jakieś spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotograf byłby fajnym dopełnieniem historii, ale oczywiście nie nalegam, i bez tego zapowiada się imponująco. A skoro mam ocenić wstępnie (i mam nadzieję nie tylko ja), to dawaj nowe ustawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierniczym okiem - da się. Zawsze się da. Po linii najmniejszego oporu - ładowniczemu wymieniasz pocisk na aparat. Powinno to chyba nawet całkiem naturalnie wyglądać - gość przykłada aparat do oczu albo go od nich odsuwa. Trochę bardziej kombinując - można mu przeszczepiać ręce od pozostałych - zawsze któraś ugięta spasuje na tyle, żeby aparat był przy twarzy.

 

Jakby co - dłonie (tylko dłonie) klęczącego już wykorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie okrasic temat materiałem videło

 

https://www.youtube.com/watch?v=fg7KGAN3TIE

 

Makinen

 

8_zpsi3b6v4u9.jpg

 

Ci kolesie kompletnie nie pasują do Falludzy. Jeden ma kamizelkę MTV (ten po lewej) wprowadzoną w 2006 a ten po prawej ma SPC zastępującego MTVkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiedziałem, ze Moses tu wpadnie

Co teraz? Najgorsze jest to, ze żeby coś sensownego wymyśleć, to mając na rynku ograniczoną liczbę zestawów w określonych pozach i nie zawsze właściwym oporzadzeniu i umundurowaniu pozostaje nam...no właśnie- co?

 

Ps. Będąc precyzyjnym- materiał Mosesa dotyczy pierwszej bitwy o Fallujah, a moja scenka teoretycznie dotyczy drugiej...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.