Skocz do zawartości

Above the Rim - Lato 1994 w gorszej dzielnicy NYC


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Duszne, gorące, nowojorskie lato. Początek lat dziewięćdziesiątych. Dwie wieże ciągle zajmują poczesne miejsce na Manhattan Skyline.

 

Nie wszystkie miejsca w Nowym Jorku są równie eleganckie i beztroskie. Queens, Brooklyn, Bronx, Manhattan czy Staten Island mają swoje miejsca, w których nawet policja jeździ ze wsparciem. To biedne miejsca, mieszkają w nich ludzie którzy wykonują najprostsze i najgorzej płatne prace w mieście. Powietrze ma zapach ich marzeń o wyrwaniu się stamtąd, lub wypchnięciu swoich dzieci do lepszych miejsc.

 

To lato ma brzmienie Warren'a G, H-Town, Sweet Sable, DJ Rogers Jr. Tupac Shakur'a czy Snoop Doggy Dog'a, zapach śmieci, prochu i prochów i smak taniego alkoholu. I potu w ustach tych, którzy czepiają się pozornie bezsensownych dróg ucieczki z takiego miejsca.

 

W USA można zrobić karierę grając w koszykówkę. Są stypendia sportowe które takim dzieciom dają szansę - nie zawsze wykorzystywaną - na naukę. Można też walczyć o miejsce w NBA. Ile znacie takich historii - głównie filmowych? Kilka powstało.

 

Chodźmy więc na takie boisko.

 

Ponieważ całe boisko do koszykówki w skali 1:72 zajęłoby za dużo miejsca, zrobię tylko okolicę obszaru ograniczonego (tam, gdzie zawodnicy nie mogą przebywać dłużej niż 3 sekundy, przy czym wg reguł NBA dotyczy to także obrońców). Zestaw podstawowy to figuranci Caesar Miniatures - koszykarze. Podłoże będzie z papieru ściernego a kosz wykonam od podstaw. Oto inbox:

 

DSCN0323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[...] zrobię tylko okolicę obszaru ograniczonego (tam, gdzie zawodnicy nie mogą przebywać dłużej niż 3 sekundy, przy czym wg reguł NBA dotyczy to także obrońców). [...]

 

Bardzo oryginalny temat. Dla dioramy szczegół mało istotny, ale skoro do tego nawiązałeś to defensywny błąd 3 sekund został wprowadzony o ile się nie mylę w sezonie 2001/2002, więc w obrazowanym przez Ciebie okresie zawodnicy drużyny bez piłki nie byli objęci tym ograniczeniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dzięki! Takie informacje to dla mnie esencja modelarstwa. W końcu technicznie to mi wychodzi jak wychodzi, ale co się człowiek dowie ciekawego to jego.

 

Ostatnie dwa sezony bodajże zabezpieczałem mecze Trefla i napatrzyłem się na polską koszykówkę na tyle, że mogę chociaż spróbować zmierzyć się z tematem.

 

karambolis8: Niestety nie mam miejsca na murala! :( Boisko od linii do linii ma 15m a potem jeszcze po 2m minimum dobiegu. Nijak nie zmieszczę ściany. ALE! Oczywiście siatka będzie i świat za siatką także. Oto koncepcja (biała linia - siatka, patyczek - trawnik i chodnik):

 

DSCN0324.jpg

 

Pytanie czy mają być lachony, przechodnie, czy może nawet załoga ambulansu przyglądająca się przez chwilę? ;) Więcej ludzi, mniej?

 

Christian, makinen - dziękuję za słowa wsparcia. Wiecie jak u mnie z jakością wykonania więc "piękna" bym się nie spodziewał. Ale zainspirował mnie ten konkurs, nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jak widać na drugim zdjęciu wrzuconym przeze mnie, kosz jest całkiem blisko ściany z cegły. Takie boiska pod blokiem nie trzymały się regulaminów ;)

 

Pomyśl też może nad większym arkuszem papieru ściernego, żeby nie było gęsto od figurek, a żeby jednak można było coś więcej pokazać.

 

Oczywiście nie przymuszam w żadnym wypadku, twoja koncepcja jest najważniejsza Trzymam kciuki, na prawdę zrobiłeś na mnie wrażenie tym pomysłem.

 

Pzdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam zagwozdkę ;)

 

Opcje są dwie - zrobię niestandardowe boisko (takich jest pełno) i będzie też mural, albo zrobię standardowy fragment boiska i nie będzie murala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już mural. Może nie taki klimatyczny jak powinien być, ale chyba jedyny słuszny dla tych z nas którzy dorastali w latach '90 (i wcześniej ;) ).

 

get-fresh-school-mural%2B%25281%2529.jpg

 

To będzie tylko tło. Siatka będzie trochę wyższa lub takiej samej wysokości. Pomysł na układ:

 

DSCN0325.jpg

 

No i z dedykacją dla wszystkich którzy reprezentują sąsiedztwo ;) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=2cjv7hEAytU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat, z miłą chęcią będę tu zaglądał. Trzeba Ci to przyznać - dałeś mi trochę inspiracji.

Ps też lubię 2Pac'a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki układ mówisz...

Yo homie, it's Bronx! Musi być bałagan. I bum w kartonie przyglądający się jak grają, też mile widziany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tam by lachony wtedy stały? Poza tym jak popatrzysz na film "Above the Rim" chociażby, to tam najwięcej grają na przyszkolnych boiskach. Ale nie mówię nie, myślę jak to zrobić. ;)

 

Przy okazji taki materiał znalazłem. Tak wyglądało miasto Nowy Jork 18 lipca 1990 roku. Ściągnę kilka koncepcji ubrań dla cywili. Niestety koszykarzy mam profesjonalnie ubranych ale coś pomyślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figuranci zapodkładowani, teren wstępnie przygotowany - teraz pozostaje wymyślić jak namalować pasy na asfalcie, ale to już następnym razem. Trochę już światło nie to żeby zdjęcia robić.

 

DSCN0326.jpg

 

 

DSCN0327.jpg

 

DSCN0328.jpg

 

DSCN0329.jpg

 

Siatka chyba do poprawy? Same linie na tarczy jeszcze do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.