Skocz do zawartości

Above the Rim - Lato 1994 w gorszej dzielnicy NYC


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taka koncepcja. Oczywiście będzie cały zespół na boisku, choć jeden ćwiczący facet też ma klimat. Za siatką będzie lepszy świat. Na boisku będzie gorszy. Będą też śmieci jak mądrze sugerował Marcin.

 

Korci też jakieś ładne auto za siatką, ale nie mam takiego które produkowano w 1994.

 

Poważnie traktuję Wasze uwagi o siatce i od paru dni próbuję coś z nią wymyśleć. Postanowiłem też wypróbować trochę inny sposób zrobienia muru z muralem, ale jeszcze nie mam zdjęć.

 

DSCN0354.jpg

 

DSCN0358.jpg

 

“My whole life practice to be the one / whats it like to be LeBron / they calling u the savior, so much pressure but u deal with it / the weight of the world on ur shoulders but u still lift it” (J.Cole)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczne.

Autka za siatką bym nie dawał, bo by nygasy ukradli zaraz

 

Za siatką będzie lepszy świat.

 

Paniusia/garniturek z pieskiem stawiającym klocka!

 

Postanowiłem też wypróbować trochę inny sposób zrobienia muru z muralem

 

A może szara, odrapana ściana i tagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczne.

Autka za siatką bym nie dawał, bo by nygasy ukradli zaraz

 

Za siatką będzie lepszy świat.

 

Paniusia/garniturek z pieskiem stawiającym klocka!

 

Postanowiłem też wypróbować trochę inny sposób zrobienia muru z muralem

 

A może szara, odrapana ściana i tagi?

 

Auto pewnie nie... Ale jak bys dał budkę z hot-dogami to by było idealnie...

 

DSC_0032+-+2011-10-01+at+13-11-47.jpg

 

Same dobre pomysły. Budka to wyzwanie - nie wiem czy bym skończył na czas, bo ciągle męczę się z siatką. Ale reszta jak najbardziej.

 

Oto mój pomysł na mur: gips nałożony na płytkę HIPS i potraktowany w różne faktury:

 

DSCN0359.jpg

 

Na to murale i tagi w formie kalkomanii, jakie sobie wydrukuję jak znajdę gdzie schowałem papier. Nie wiem jak się na gips nałoży kalkomania, może najpierw będzie trzeba parę razy potraktować lśniącym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, żeby fakturę ściany dopasować do skali, w sensie żeby fanary na niej nie były gigantyczne. Może daj ścianę na gładko, podrap, odłup tynk i pod spodem pokaż cegły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki szybki test. Suszyłem na szybko, niespecjalnie patrzyłem na jakość, nie drukowałem nowych kalek tylko użyłem jakichś już wydrukowanych (mogę drukować tylko na A4 i tylko na białym lub przezroczystym papierze).

 

Tu widać jak zeszlifowałem fakturę muru i jak zmienił się kolor po położeniu pędzlem rozcieńczonego lakieru lśniącego Pactry:

 

DSCN0361.jpg

 

Tu położyłem kalki, są jeszcze mokre ale za to całe:

 

DSCN0363.jpg

 

A tu potraktowane już rozpuszczalnikiem do kalek (jeszcze schną) i niestety także szmatką w celu podsuszenia, co zdjęło trochę nadruku gdzieniegdzie:

 

DSCN0365.jpg

 

Wydaje mi się, że eksperyment mimo wszystko zakończył się sukcesem i można działać z takim murem. Jutro jadę po ścianę ceglaną do sklepu modelarskiego (kolejkowa powinna być OK) i ją zatynkuję. Tymczasem pora złożyć jakiś arkusz murali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskalowałem sobie schemat linii na boisku, wyciąłem je w masce i psiknąłem białym aerografem. Coś jest źle?

 

Wiadomo, że powinno być jeszcze dobrę pare metrów do muru, ale wtedy by się "zgubiła" scenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rzeczywiście wygląda jak z FIBA. Mogę zmienić, ale na jakie?

 

Tu taki przykładowy z Chelsea (NYC):

 

extralarge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

570_chicago-bulls-stadium-2012.gif

 

To był projekt boiska Bulls'ów z 1994 roku. Mój nie jest dokładnie taki sam, ale wymiary ma zdjęte prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobiłeś na boisku samą "trumnę", czyli pole 3 sekund i kawałeczek obok, to...chłopaki nie pograją. Można "popykać " jeden na jeden i to też z dużymi ograniczeniami. Rozpoczynając wejście na kosz dwutaktem z linii rzutów wolnych dolatuje się pod kosz. Granie 1 na 1 przy Twoim placu jest bardzo ograniczone, a wkładanie tam sześciu ludzi kompletnie nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego ten mural mnie męczył. Bo bez murala z tyłu to jest po prostu wycinek boiska i wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej obróć boisko i niech kosz będzie przy murze, wtedy zyskasz na szerokości. Albo całkiem to poprzestawiaj i niech siatka będzie na dłuższym boku podstawki, a mur na krótszej. To takie luźne pomysły, bo najlepiej byłoby ją po prostu powiększyć . Działaj dalej, kibicuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Już dziś dojrzałem do zrobienia całości podstawki od nowa. Zasadniczo mam tak, że jak cokolwiek wychodzi dobrze (murale) to łapię energię do zrobienia wszystkiego nawet od nowa. Jej powiększenie też nie powinno być zbyt dużym problemem - przynajmniej ćwiartkę boiska powinienem tam jednak wsadzić.

 

Dziś jadę po mur. I może jakąś siatkę bo ta mi się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

570_chicago-bulls-stadium-2012.gif

 

To był projekt boiska Bulls'ów z 1994 roku. Mój nie jest dokładnie taki sam, ale wymiary ma zdjęte prawidłowo.

 

Nie wiem, jak z tym 1994 w tym projekcie ale:

 

michael-jordan-of-the-chicago-bulls-goes-up-for-a-slam-dunk-in-1995

 

michael-jordan-of-the-chicago-bulls-goes-up-for-a-slam-dunk-in-1995-picture-id1436678

 

Finały z Sonics 1996

 

 

air-jordan-xi-bred-6.jpg

 

Play-Off 1998:

 

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni i jeden zmarnowany arkusz później...

 

Kupiłem świetne i tanie mury Auhagena:

 

20160511_175721.jpg

 

Zrobiłem białego wash'a (farbką "chalk white" Vallejo Train Color) na oryginalnym plastiku. Nie chodzi o to, że byłem leniwy i nie chciało mi się malować cegieł. Chodzi o to, żeby tynk ładnie odpadał od plastiku. Nie różnicowałem kolorów cegieł, bo to nie odbudowana Warszawa tylko Nowy Jork:

 

DSCN0370.jpg

 

Położyłem gips i zrobiłem mu przesadną fakturę gąbką:

 

DSCN0371.jpg

 

Po wyschnięciu wyszlifowałem ten tynk tak, że przesadna faktura została tylko gdzieniegdzie jako dyskretny grzyb. Obstukałem gdzieniegdzie tynk a następnie całość pokryłem lakierem bezbarwnym lśniącym:

 

20160512_114636.jpg

 

DSCN0372.jpg

 

Chodziło o to, żeby naklejone murale miały fakturę starej zniszczonej ściany. Teraz kolej na murale. Wydrukowałem pierwszy arkusz:

 

DSCN0374.jpg

 

I cały zniszczyłem na próbach nakładania. Głównym problemem było rozmazywanie się kalkomanii. Próbowałem kilkukrotnej impregnacji na przemian lakierem bezbarwnym akrylowym i do włosów. Ostatecznie po pocięciu murala na kawałki i naklejaniu po kawałku, wyszło tak:

 

DSCN0375.jpg

 

Zostało już tylko tyle do naklejenia:

 

DSCN0376.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.