Skocz do zawartości

Above the Rim - Lato 1994 w gorszej dzielnicy NYC


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ciekawie, choć chyba przesadziłeś z obszarami odpadającego tynku, ale to może tylko moje wrażenie. Cegły jednak bym zróżnicował trochę. To nie remiza strażacka w Sopocie

http://gdziebylec.pl/img/obiekty/31238/83f30ded96_thmb800_kwKod2015_238_JPG.JPG

 

ani w Szczecinie

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/Szczecin_ul_Firlika_Straz_Pozarna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przesadziłem bo nawet nie wiem, ile z tego muru wykorzystam. Albo czy nie zrobię jeszcze raz. To była walka kolego, tam nie było litości. Kalkomanie padały wokół jak muchy. ;)

 

Zbliżenia wyglądają tak (górny mural przed/w trakcie działania Vallejo Medium, dolny po):

 

DSCN0377.jpg

 

DSCN0378.jpg

 

DSCN0379.jpg

 

Otagowanie ściany chcę uzyskać nakładając na wszystko jeszcze jedną, przezroczystą kalkę z tagami. Niestety muszę się umówić na jej wydrukowanie bo mam papier przezroczysty tylko do laserowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzi schodzi.

 

Dlatego eksperymentuję dalej, a te zdjęcia wrzucam raczej jako dokumentację procesu (jak za dużo albo bez sensu to proszę pisać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem Panów argumenty i postanowiłem zacząć od nowa. Ale że szkoda mi było tej pracy co już wykonałem, to zostawiłem sobie tą podstawkę:

 

DSCN0381.jpg

 

DSCN0383.jpg

 

Na przykład może posłużyć do takich zdjęć:

 

DSCN0388.jpg

 

A nowy układ (nad korekcją linii jeszcze będę pracować, w razie czego położę nowy asfalt) wygląda tak:

 

DSCN0389.jpg

 

Siatki jeszcze nie mam. Po prostu nie mam nigdzie takiego wielkiego kawałka. Pora udać się do Leroy'a czy Castoramy po siatkę na okna. Mural raczej do korekcji, ale zobaczę czy coś się da uratować:

 

DSCN0390.jpg

 

No i doszedł do mnie ważny element wystroju:

 

DSCN0391.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę skalę , poziom zdetalowania i moje umiejętności to tak jakbyś pytał, czy pin-up girl "Ślicznotki z Memphis" w 1:72 nie mógłbym wymalować pędzlem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja boiska wygląda znacznie lepiej. Grafiti też mniej się rozmazało. Będę kibicował dalej. Jedynie asfalt taki bardzo czarny. Bedziesz coś cieniował jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala korekta: W Nowym Jorku chodniki sa betonowe. Raczej nie ma tu plytek jak w Polsce a juz na pewno w biedniejszych dzielnicach.

 

http://farm5.static.flickr.com/4092/4837782091_84b20a88c2.jpg

 

Metalowe ogrodzenia sa z reguly pomalowane na czarno i siatka jest przywiazana do slupkow jeszcze drutem zeby nie odstawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że już nie mieszkam w 3mieście - bym Ci wymalował takie grafiki aero i pędzlem...

 

Świetny temat, podglądam z wielką ciekawością

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MarcinNYC. Zaraz zmieniam.

 

Graffiti, a w zasadzie cała ściana zostaną wykonane od nowa. Teraz już jestem bogatszy o doświadczenie jak to zrobić, żeby nie rozmazać.

 

Asfalt tak, zaraz będzie cieniowany i rozjaśniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oczywiście życie przeszkadza jak może, ale coś jednak działam.

 

Oto nowe boisko:

 

DSCN0458.jpg

 

I nowy mural - NYC z dwiema wieżami.

 

DSCN0459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie! Jakbym umiał tak malować, nie byłbym ratownikiem.

 

To wydrukowana kalkomania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe boisko wygląda tak:

 

DSCN0461.jpg

 

Nowy kosz ma siatkę z łańcuchów dzięki pomocy FAZZY'ego (dziękuję raz jeszcze). Wyszło tak:

 

DSCN0462.jpg

 

Już chyba lepiej nie będzie choć na makro widać, że łańcuchy ciągle nieco "pancerne". Długo się namęczyłem z tą siatką.

 

Cały "slam dunk" wygląda tak:

DSCN0464.jpg

 

DSCN0466.jpg

 

Teraz została najtrudniejsza część - ogrodzenie z siatki. Potem już tylko zostają śmieci do dorobienia i figuranci do ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Nie wyrobiłem na czas, ale postanowiłem to dokończyć. Jeszcze drobne poprawki, ale już blisko końca.

 

W międzyczasie spędziłem ponad tydzień w NYC, gdsie sobie nawet pofociłem te boiska. To faktycznie już zupełnie inne miasto niż wtedy.

 

LY4B5IW.jpg

 

AWIhXIj.jpg

 

CPdiWEy.jpg

 

vqgRXP2.jpg

 

Af2l8mE.jpg

 

QGdSCah.jpg

 

OAiXLQm.jpg

 

PoBWTfc.jpg

 

iU0UpeD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.