Skocz do zawartości

"Białe żagle, szmaragdowa toń" - Golden Hind 1/85


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

eSCO22J.jpg

 

Czas zacząć wykonywać "kamuflaż" . Że niby żaglowce nie mają kamulażu.? Ten ma.

Najpierw czerwony

 

HdmjuKB.jpg?1

 

Teraz niebieski

 

Z8xUoL4.jpg

 

A jeszcze dojdzie zielony, czarny, złoty.

 

Malowałem pędzelkiem farbami GUNZE. Czytałem, że te farbki raczej do pędzelka się nie nadają i potwierdzam tą tezę. Raczej to chyba zmyję i pomaluję Vallejio Model Color. Chyba, że polecacie jakieś inne farbki pod pędzel. Czym najlepiej teraz bezinwazyjnie zmyć niebieski i czerwony.? Myślę o następujących specyfikach:

 

1. zmywacz do farb akrylowych WAMOD-u

2. zmywacz Revella AQA COLOR CLEAN

3.zmywacz AK INTERACTIVE 186 - Paint Stripper

4. zmywacz Gunze T-114 Mr.Paint Remover

5. zmywacz Deluxe Materials Strip Magic

 

Czy ktoś używał któregoś z tych specyfików i może w tej kwestii doradzić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie absolutnie nie zmywaj. Zapuść łosza z odcieniem burty a będzie OK. Wszak to oceaniczna bryka. Decyzja należy do szkutnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki lakier zastosować na elementy malowane farbami olejnymi? Czy może być Vallejo.? Nigdy nie lakierowałem elementów pomalowanych farbami olejnymi. Jak robić wascha to na całej burcie, a tu połowa będzie w akrylu a połowa w oleju. Mam wasche olejne z MIG-a i z AK do elementów malowanych farbami akrylowymi . Mam też wasche akrylowe z Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUoqYz5.jpg

 

Postanowiłem jednak zmyć ten "kamuflaż" z Gunze. Kontrola jakości w mostaci mojego sumienia stwierdziła, że takie "coś" nie nadaje się do dalszego prezentowania. Zmywacz do farb akrylowych WAMODU jest w tych sprawach doskonały. A stosunek cena/jakość jeszcze lepsza. Gorąco polecam jak ktoś potrzebuje zmyć z modelu farbki akrylowe.

 

kXURLtt.jpg

 

A więc zaczynamy od początku.

 

Kolor biały:

 

B7tYCQ3.jpg

 

a potem wykorzystam te kolorki

 

vAihL8O.jpg

 

 

oraz czarny i złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6YH97SP.jpg

 

Powoli prace posuwają się do przodu.

Robimy zielone malowanko

 

c2rEQeL.jpg

 

NUJSfuS.jpg

 

A teraz czerwone

 

pvhmWqe.jpg

 

9iX3wZ8.jpg

 

Jeszcze niebieskie, czarne, złote, "drewienko" i burty będą gotowe.

 

Nie wiem kto wymyślił takie malowanie, ale u mnie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono bardzo ładnie wydziergane - brawo rozumiem ze dojdzie jeszcze wash i takie tam

 

Czy będzie wash? Zobaczymy, ale w planach nie mam. Jeszcze do tego "dziergania" zostały na burtach 4 kolory: niebieski, złoty, czarny "drewno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w358MCD.jpg

 

Powoli idę do przodu

 

Czas na niebieski i podkład pod "drewienko"

 

kh4XDm1.jpg

 

a teraz drewienko

 

NO9RD9d.jpg

 

Heller sugeruje malowanie listew odbojowych na żółto. Jakoś mi się to nie widzi. Listwy zostaną takie jakie są teraz lub zostaną pomalowane na czarno. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wychodzi - dot odbojnic o których mówisz ? tych na wysokości pokładu - białe malowanie czy tych na poziomie poszycia choć w cale nie wiem czy wszystkie nazwać odbojnicami

 

http://www.hotel-r.net/gb/golden-hind

tutaj widać iż ani czarne ani żółte tylko w kolorze drewna - może minimalnie rozjaśnić bo jednak są bardziej poddane działaniom zewnętrznym

 

zresztą jak widać po powyższym linku - sposobów i wzorów jest na pęczki wiec rób tak aby się tobie podobało

pzdr

 

ps http://www.hotel-r.net/im/hotel/gb/golden-hind-21.jpg tutaj są czarne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile lewa burta jest rewelka, to na prawej mógłbyś jeszcze wyprostować skośne boki zielonych trójkątów, bo wyglądają na dość wklęsłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YgOGoWC.jpg

 

Pomału mój koszmar z malowaniem burt się kończy. W końcu zebrałem się w sobie i pomalowałem odbojnice na wysokości pokładu. Do maskowania wykorzystałem nowy wynalazek Tamiyi - taśma do łuków. Wykorzystałem taśmę o szerokości 5 mm. Taśma nie jest papierowa, tylko jakby winylowa lub coś w tym rodzaju. Przyznam się, że trochę ze strachem ją naklejałem na burty, ponieważ kiedyś korzystałem z podobnej taśmy, ale firmy 3M. I taśma firmy 3M zerwała mi farbę. Nie wiem, czy to wina taśmy, czy nakleiłem ją na nie do końca suchą farbę, ale tu wolałem już jej nie używać.

do maskowania wykorzystałem też taśmę o szerokości 3mm Maxitape. Obie taśmy zdały egzamin. Jest tylko kolosalna różnica w cenie na korzyść Maxitape. I jeszcze do maskowania maskol Talensa. Maskol łatwo nakłada się pędzelkiem. Najpierw jest szary a po kilku minutach robi się całkowicie przezroczysty. Nie ma też kłopotu z jego zerwaniem z ochranianej powierzchni.

 

Wszyscy "zawodnicy" użyci do maskowania w komplecie:

 

iPmc4D6.jpg

 

1. Maskol Talensa

2. Biała taśma Tamiya - szerokość 5 mm

3. Zielona taśma Maxitape - szerokość 3 mm

4. Żółta taśma Tamiya - szerokość 6 mm

 

I maskowanie

 

dHZElNH.jpg

 

3SbxYRl.jpg

 

I rezultat finałowy - burty pomalowane

 

Ub6dGAZ.jpg

 

 

O ile lewa burta jest rewelka, to na prawej mógłbyś jeszcze wyprostować skośne boki zielonych trójkątów, bo wyglądają na dość wklęsłe

 

Starałem się co nieco wyprostować.

Teraz przyszła pora na wklejenie pokładu, ale to już w następnym odcinku

 

Ahoj, marynarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szczęki... Uczciwego znalazce proszę o kontakt

Leszku, bo tak chyba masz na imię, rewelacyjna robota!!! Jeśli tylko zdążysz do końca sierpnia, to pierwsze miejsce masz gwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.