Skocz do zawartości

A 10A Thunderbolt II


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Sleepwalker- chyba mi się udało

Przeszlifowałem położyłem nowy preszaiding

A oto próbny efekt, mas- kowalem plastelina wnuków

P7150001.JPG

Jestem zadowolony bo o taki efekt mi chodziło

Powolutku jadę do przodu

Solo ,Twoja 18-tka jest zarąbista.Mam stara w 48-ce-sklejona,miała jeszcze wypukle linie podziału.Rylem strasznie.Czeka na wenę i chyba w takim malowaniu jak Twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sleepwalker -Zaznaczyłem ,ze dość porządnie mieszałem zawartość słoiczka-pędzelkiem,aby dokładnie wymieszać pigment z spodu potem dość długo machałem słoikiem.

Malowanie i efekt po tych zabiegach pokazałem na zdjęciach.Bylem bardzo nie zadowolony

Dzięki waszym podpowiedzią pokombinowałem z kolorem dołu tzn. H-308 -FS-36375

Do 10 kropel H 308 dodałem 3 krople białej H 316

To jest to co mnie zadowoliło ,bo jechałem powolutku (10+1;10+2)

Solo efekt tej kombinacji widać właśnie na prawym skrzydle

Z radości z efektu wstawiłem fotkę,malowanie musiałem odłożyć na później bo zona nie mogla dać rady z rozbrykanymi wnukami

Właśnie skończyłem malowanie ,jednak z godzinkę musi wyschnąć

Nie chce podpisu w postaci lini papilarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się ogromnie, ze się podoba

Takie opinie dają kopa

W poprzednim wątku pisałem o brudzeniu,złe się wyraziłem -dzikusy nie są mocno utytłane.Chodzi mi plamistość

Nie wiem czy zdjęcia to oddadzą ,ale chodziło mi o coś takiego

P7160001%2B%25281%2529.JPG

P7160002%2B%25281%2529.JPG

Samolocik schnie ,a ja walczę z podwoziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Sabatms -wiem

Solo zajęty,Atlis się guzdrze

Jednak grono rywali duże i dużo pięknych modeli

Marzy mi się miejsce chociaż w pierwszej dziesiątce jak zdążę skleić

Po probie podwozia ,leci mi do tylu,a wsadziłem w dziób sporo ołowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się ogromnie, ze się podoba

Takie opinie dają kopa

W poprzednim wątku pisałem o brudzeniu,złe się wyraziłem -dzikusy nie są mocno utytłane.Chodzi mi plamistość

Nie wiem czy zdjęcia to oddadzą ,ale chodziło mi o coś takiego

P7160001%2B%25281%2529.JPG

P7160002%2B%25281%2529.JPG

Samolocik schnie ,a ja walczę z podwoziem

A w jaki sposób wykonałeś tą "plamiastość"? Ciekawi mnie to bardzo bo wygląda rewelacyjnie, w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tez biorę to pod uwagę

Jednak chce sprawdzić ile brak ,aby się ustabilizował

Jeśli nie za dużo,to mam nie przyklejone i ne zrobione jeszcze działko

Kombinuje nawiercić otwór i przez niego wepchnąć jakiś ołowiany pręt

W dziobie upchnąłem sporo ołowiu.Mialem problem z spasowaniem dolnej pokrywy.Poszła szpachla ,ale widać delikatniutki szew,i tylko na powiększonych fotkach.Malo tam miejsca ,Wypełnia je komora podwozia przedniego i wanna kokpitu.Teraz wiem ze powinienem wkleić jakaś płytę z ołowiu,z tylu za fotelem i było by bez problemu

Na razie walczę : z goleniami podwozia.HB się zbytnio nie przyłożył.Prawie zwykle patyki ,nie ma w zestawie nawet reflektorów do lądowania,na przedniej goleni. Wiec sobie rzeźbie i kombinuje jak zrobić rozmyte czarne kamo,tak jak na zdjęciu ,które mnie zainspirowało

Dzisiaj opuściła mnie wena twórcza,wiec dla sprężenia podziwiam modele Rywali i warsztacik KRL http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=54707

Nauki nigdy nie za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymulus ,przepraszam czytam posty,a a nie zajrzałem do swoich

Juz opisuje technikę jaka to zrobiłem

Na tym zdjęciu widać to chyba lepiej

P7170001.JPG

Słabe te moje zdjęcia, w realu wygląda na prawdę lepiej

Potrzebne specyfiki

P7170005.JPG

Na pomalowany akrylami Gunze położyłem jako werniks-(W moim nazewnictwie to izolator bo izoluje poszczególne warstwy lakieru)Gloss Cote Humbrola-olejny

Po wyschnięciu napa calem pędzelkiem specyfik AK,Otrzymując taki efekt

P7170003.JPG

Na jeszcze mokry specyfik AK pryskałem kolorem bazowym z kropelka czarnego(5 baza + 1 czarny)

Po wyschnięciu -Gunze schnie szybko-ok,15-20 min, papierem o gradacji 4000 na mokro delikatnie szlifowanko .Drobne poprawki wykonuje filcem tez na mokro

PO wyschnięciu pryskam lakier do zabezpieczenia przed dalszymi obróbkami,w zależności od planów dalszej pracy ,i tak jak w planach akryle -to izolator- olej lub celuloza,jeśli olej lub celuloza to Sidoluks

Koledzy zaznaczam ,ze nie jestem specem od lakierowania, tak sobie wykombinowałem,a co najważniejsze jestem bardzo zadowolony z efektu mojej pracy

Przeglądając posty zauważyłem ,ze podobne efekty koledzy modelarze uzyskują za pomocą soli.A mnie nie udało się podkraść zonie lakieru do włosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jak w realu na tych A-10 , nałóż czarnego oleja i wycieraj całe powierzchnie white spirytem ? Z tego co widze na zdjęciach od jonathana , amerykańcy wycierają te sadze z działka white spirytem albo mekiem . Tego drugiego nie stosuj bo zje Ci model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie kombinuje, aby nie spartolić

Jestem zadowolony z efektu

Gondola silnika w środku na biało i obwódka na zewnątrz.

Sidoluks i kalki

P7200002.JPG

Podrasowałem golenie

P7200004.JPG

I co najważniejsze napchałem przez wywiercony otwór działka ołowiu ,ustabilizowałem nie leci na "D"

P7200003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.