Skocz do zawartości

Spitfire Mk.I Tamiya 1:48 - Angielskie lato.


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

 

Nagrody specjalne za model w polskim malowaniu i z zestawu Tamiyi mnie skusiły więc startuję z drugim latawcem w konkursie. Spitfire Mk.Ia "Krysia" Wojciecha Kołaczkowskiego z Dywizjonu 303, którym latał on w okresie lata i wczesnej jesieni 1941 roku. W budowie weźmie udział to, co w pudle, pulpit czołowy z przyrządami z Yahu Models, blaszane pasy Eduarda, żywiczne wydechy Quickboosta i kalkomanie, które jak zawsze wykonał dla mnie za zamówienie Pepsi Adam.

 

Regulaminowo:

 

DSC_0298_zpstm1jcvlv.jpg

 

DSC_0299_zpsounc9dwf.jpg

 

DSC_0300_zpsrrtdtvkj.jpg

 

Zestaw znany i lubiany, współpracuje z wykonawcą i problemów nie robi więc bez stresu i pośpiechu wraz z migaczem do końca sierpnia wyląduje w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Michał widzę że też idziesz jak burza .

W końcu lato - sezon na burze

Po prostu uwielbiasz kleić.

Inaczej by mnie tu nie było

 

Po wieczornej dłubaninie.

 

Kokpit w komplecie, kilka detali dorobionych. Kształt płyt pancernych za siedzeniem pilota wzorowany na częściach z modeli Airfix'a.

 

DSC_0301_zpsg2ckylrq.jpg

 

DSC_0303_zpsomztewwg.jpg

 

DSC_0304_zpsmflqqgho.jpg

 

DSC_0305_zpspbx9quai.jpg

 

Rozkład kolorów w kokpicie będzie zgodny z sugestią Kolegi macias13_84 w jednym z wątków na forum.

 

e2d26bc651a225ca.jpg

 

Obrabiając połówki kadłuba wykonałem też na zewnątrz imitację popychacza steru kierunku, który odlany razem z kadłubem nie wyglądał zbyt pięknie.

 

DSC_0302_zps5mb0zfyd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt płyt pancernych za siedzeniem pilota wzorowany na częściach z modeli Airfix'a.

 

Przypomniały mi się słowa Sholto Douglasa jeszcze sprzed BoB. Oświadczył, że skoro Spitfire jest najszybszą rzeczą, jaka lata w powietrzu to i tak nic nie wejdzie mu na ogon i wszelkie opancerzenie jest zupełnie zbędne.

 

Przy okazji - wielokąt płyty zaplecowej jest OK w kształcie, ale błędny w proporcjach. Płyta była odrobinę szersza niż wyższa. No i jednak trochę cieńszy materiał by się przydał. Warto też poprawić, jeśli już nie cały fotel, to chociaż wizerunek materacyka na oparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pancerne robiłem z hipsu 0.5mm - biorąc pod uwagę skalę rzeczywiście wychodzi grubość pancerza czołgu ale kokpit wykonam zamknięty, więc przez szyby widać będzie tyle, że płyty są

 

Z resztą kadłub już poskładany do kupy i zarys tego, co będzie widoczne już jest. Prądnicę muszę przemalować, bo to, co widać na powiększeniu to jakaś katastrofa.

 

DSC_0306_zps05jmzrjh.jpg

 

DSC_0308_zpsyskcakh1.jpg

 

DSC_0310_zps3cgnguev.jpg

 

DSC_0311_zpsfjlxjwkm.jpg

 

Wykonałem też imitacje rur drenażowych na spodzie kadłuba za lukiem silnikowym, żeby później nie robić zacieków oleju z gniazd pod podnośniki

 

DSC_0312_zpsvmiqu3xb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Regulator napięcia, oczywiście, dzięki za sprostowanie. Nie bardzo było by gdzie wsadzić kołowrotek dla chomika za zagłówkiem, żeby tę "prądnicę" mógł napędzać

 

Żeby nie skończyć modelu w tydzień wziąłem się za nitowanie płatowca.

 

DSC_0324_zpszdfnqhxv.jpg

 

Dziurawienie plastiku na podstawie monografii wydawnictwa AJ Press autorstwa Alfreda Price'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym nitowałeś? Z ręki czy od taśmy?

I tak i tak W trudnych miejscach wspomagałem się taśmą, zwłaszcza na górnych powierzchniach kadłuba. Po liniach prostych leciałem na żywca.

Fajnie to wygląda. U mnie nitowadło leży głęboko, jakoś nie mogę się zmusić do dodatkowej roboty.

Używam "dużego" nitowadła z RB i na przejściu szkrzydło-kadłub, czeka mnie jeszcze robota z igłą. Też czekam na natchnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i szybko ci idzie. Jak ze spasowaniem laczenia skrzydla kadlub no i w czesci nosowej pod spodem? U mnie troszke szpachli w plynie poszlo a pozatym jak kolega wspomnial sklada sie przyjemnie. Co do kolorow wnetrza to przegladalem brytyjskie fora i z tego co wyczytalem bywalo roznie w zaleznosci ile jakiej farby mieli. Musialbys podpierac sie na zdjeciach konkretnego egzemplarza. Czekam na dalszy progress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak ze spasowaniem laczenia skrzydla kadlub no i w czesci nosowej pod spodem?

Wziąłem się na sposób i najpierw dokleiłem samą spodnią część skrzydła do kadłuba, dopiero na to poszły górne połówki płata i dolne okaptowanie silnika. Szpachli trochę użyłem, ale naprawdę minimalną ilość.

 

Trochę tu było cicho, ale i ze Spitfire ruszyłem z malarstwem. Trochę kombinuję, bo przy tym malowaniu inaczej się nie da.

 

DSC_0391_zpsek8hyjc7.jpg

 

DSC_0392_zpsihct5ktx.jpg

 

DG jako baza już położony, DE lokalnie pod kalkomanie "Wojtek" i "Krysia". Przez noc namaczanie w płynie zmiękczającym, jutro bezbarwny mat, maskowanie i OG. TYm ostatnim dopiero będę wyprowadzał granice kolorów, które na tym samolocie dość luźno trzymały się przepisów. Preschading tylko na powierzchniach sterowych, na kamuflazu modulację będę robił później. Lokalnie na zielonym już obicia na Ccipping Fluid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się smaczny kąsek, obserwuje i sie uczę

Mam nadzieje, że nie zawiodę speca od drugiej światowej

Po co dajesz matowy przed kolejnym kolorem?

Bezbarwny tylko na kalkomanie, żeby je zabezpieczyć przed przypadkowym zerwaniem maskolem.

 

DSC_0393_zpsbj6yusxg.jpg

 

DSC_0394_zpsoeyxk9q5.jpg

 

DSC_0395_zpspn8xcegr.jpg

 

DSC_0396_zpsw7wc7wpa.jpg

 

DSC_0397_zpsjqsswolk.jpg

 

Zdjęcia wyszły przepalone, mea culpa. Kołpak i pas na belce ogonowej są w Sky, nie na biało

 

Założenie było takie, żeby kolor zielony był zdecydowanie bardziej przebarwiony niż szary. Teraz mający wszystkie koloru na płatowcu zrobię cieniowanie na kolorach bazowych i na koniec lekkie filtrowanie, więc jeszcze się to trochę ożywi. Tak samo nieco wytłumię dość mocne obicia, zwłaszcza na okaptowaniu silnika. Ale kierunek obrany i trzeba się go trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.