Skocz do zawartości

Abrams od RMF + Voyager do Dragona :)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 652
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eksperymenty cd... Z tego co widziałem na Abramsach farba się łuszczy, pęka i stopniowo niszczeje, zostawiając "fusy"... Poeksperymentowałem, choć za bardzo się nie starałem... Żółty na zielonym dla kontrastu...

 

 

Druk%20007_zpsx5zb9yja.jpg

 

Druk%20008_zpsrkl8kj5e.jpg

 

Druk%20009_zpsfos6ovny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Pierwsze próby dojścia do właściwego kamo na starociu z Dragona. Pominąłem "wosze", obicia, zacieki, rdzę... i skoncentrowałem się jedynie na "ostatniej warstwie". Kierunek jest chyba właściwy, a przynajmniej mi się tak wydaje. Wszystkie sugestie, komentarze i uwagi mile widziane, bom zielony w temacie!

 

 

Druk%20014_zpsj77kfqzv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary podkład Wildera „dostałem”, to się podzielę spostrzeżeniami... Po otworzeniu opakowania mamy konsystencję gluta, no może szpachli w płynie, w każdym bądź razie pipetą tego nie przelejesz... Pan każe rozcieńczać wodą to rozrobiłem 1 do 1. Mam wrażenie, że kiepsko się łączy. Może woda amerykańska jest potrzebna.

Było nie było się udało. Prawie bo aero się zapchało niemal natychmiast. Po zwiększeniu ciśnienia i przepływu poszło, ale trudno byłoby powiedzieć, że było przyjemnie. Jestem przyzwyczajony do podkładów producentów farb do modeli samochodów (Zero-Paint, czy Gravity) i w porównaniu do nich malowanie Wilderem jest dość ciężkie. Krycie niby dobre, trzy warstwy wystarczyły żeby pokryć złoma pomazanego na ciemno zielono, przy czym dostajemy ładną, gładką, półmatową powierzchnie. Nie potrafiłem jednak złapać punktu panowania nad farbą, co w przypadku innych podkładów przychodziło mi raczej łatwo. Czy ten Wilder taki wymagający, czy ze mnie du..pa nie wiem. Z pewnością „ujeżdżenie go” wymaga wykonania kilku malowań. Koniec końców wrzuciłem do suszarki, zapuściłem drugi bieg i odczekałem 30 min. Po wyjęciu zrobiłem sobie „test” taśmą Tamki. W przypadku Surfa od Gunze, czy innych zawsze było spoko. Wilder też się nie poddał. No dobra… To wziąłem taśmę 3M i docisnąłem ją naprawdę mocno… Nic… No to pomyślałem. potraktuję cholerę Tamką 5 cm , co ponoć zrywa wszystko. Nic nie ruszyła… Plusy ujemne widzę takie:

 

1. Kryje bardzo cienko i daje „przyjemną” powierzchnie.

2. Bardzo trudno zrobić zaciek, z łatwością można nadmiar podkładu „rozdmuchać”.

3. Zupełnie bezwonny.

4. Rozpuszczalnik jest w kranie.

5. Szybko schnie (nie wiem czy równie szybko się utwardza).

6. Można malować plastik, metal, żywicę.

 

Generalnie na 4+ (w starej skali do „5”), przy czym obniżka z „5” to raczej po złości, że przyjemność była na końcu , a nie w trakcie

malowania.

 

 

Druk%20018_zpszsbjrfs2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Model miód , malina...

 

Dzięki Piotr111. Przy twoim Tygrysie śmierdzi malizną raczej

Zrobiłem sobie maski NATO Black na górny "pokład".Za bardzo się nie starałem, bo kamo będzie styrane, więc raczej chodzi jedynie o jako taki układ plam...

 

 

NATO%20Black%20goacutera%20001a_zpsyuh1lifz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zgłaszam veto . Metalurgia , detalizm i paćkanie w twoim wykonaniu - extraklasa ...

 

No dobra... Nie powiem, że takie opinie nie cieszą, bo cieszą. Tym bardziej, że to pierwszy czołg, do którego na poważniej usiadłem po 25 latach przerwy w zabawie "obiektami pobrudzonymi".... Także dzięki, takie opinie zawsze motywują!

 

Zaczynam przygotowywać powierzchnie pod kolory bazowe. Czyli będzie za chwilę pstrokato, krzykliwie i takie tam różne...

 

 

Druk%20019c_zpsbspx2sgz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Czekam na to malowanko...

 

No to jest nas dwóch Na tę chwilę muszą Ci wystarczyć "testy wieży" z poprzedniej strony. Jeżeli chodzi o kadłub, koła i gąski to jeszcze wszystko w lesie. Na teraz zróżnicowałem podkład (pewnie to się jakoś nazywa, ale ja tych modelarskich nazw zupełnie nie znam). Kierowałem się zasadą Witkacego, że symetria jest dla idiotów. Zbytnio się też nie przykładałem, z wyjątkiem pancerzy bocznych.

 

 

Druk%20019d_zpsmowqga9j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kiedyś wykonań zdradziecki skok w bok od humvee na rzecz tego czołgu. Już mi przeszło i podejrzewam, ze w miarę postępu prac zniechęcę się jeszcze bardziej, bo powstanie coś, do czego nawet nie będę próbował podskoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kiedyś wykonań zdradziecki skok w bok od humvee na rzecz tego czołgu. Już mi przeszło i podejrzewam, ze w miarę postępu prac zniechęcę się jeszcze bardziej, bo powstanie coś, do czego nawet nie będę próbował podskoczyć...

 

Bez przesady, bo się zacznę głupio czuć... Na razie nie dzieje się nic, czego nie można by samemu powtórzyć... Staram się też wszystko pokazać...

 

Dałem z pędzla podkłady pod zdrapki, przetarcia i spękania lakieru. Jest tego dużo żebym później miał sporą dowolność... Nomen omen rudy podkład od AK w przypadku Aluminium (AK479) nie puszcza, w przypadku Pale Burnt Metal (AK 485) puszcza trochę, a w przypadku Alclada płynie jak cholera, dając zresztą bardzo ciekawy efekt.

 

 

Druk%20019e_zpsze94yj20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.